Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

27. september 2013

 Spoločnosť I-PLUS s.r.o., ktorá mala byť vylúčená zo súťaží na podprahové zákazky, zarobila na BSK 275 000 000 mil. Sk.

26. september 2013

Oficiálne otvorenie tretieho ročníka Župnej jesene bude v sobotu pri Štrkovci. Pripravený je nielen bohatý kultúrny program, ale aj program pre milovníkov športu. Počas tohto víkendu sa možno zapojiť aj do súťaže o víkendový pobyt v areáli Divoká voda v Čunove. Krajská organizácia cestovného ruchu bude mať na víkendových podujatiach svoj nový stánok. Každý, kto sa pri ňom odfotografuje a do pondelka fotku pošle na press@tourismbratislava.com, sa dostane na týždeň na facebookovú stenu KOCR. Stačí len nazbierať najviac lajkov.

25. september 2013

Bratislavský samosprávny kraj uspel pri uchádzaní sa o dotáciu z programu Obnovme si svoj dom, podprogram Obnova kultúrnych pamiatok v rámci dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky (MK SR). Spolu 8-tisíc eur plánuje využiť na prípravu záchrany a obnovy národnej kultúrnej pamiatky prístupového mosta do kaštieľa v Stupave a vstupného portálu samotného kaštieľa.

25. september 2013

 Doprava, vzdelávanie a odborné školstvo, sociálna oblasť či cestovný ruch sú oblasti, kde vidia Bratislavský kraj a chorvátske župy Varaždin a Zagreb priestor na rozvoj spolupráce. Za dôležitú označili aj spoluprácu pri čerpaní eurofondov v novom programovom období 2014-2020. Zhodli sa na tom podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, predseda Varaždinskej župy Predrag Štromar a predseda Zagrebskej župy Stjepan Kožić na stretnutí v Chorvátsku.

24. september 2013

Krajskí poslanci schválili dotácie pre materské školy v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj. Peniaze dostane 28 obcí a mestských častí, ktoré vďaka nim do konca tohto roka zvýšia svoje kapacity o vyše 400 miest.

23. september 2013

Poslanci krajského zastupiteľstva v piatok schválili zámer vybudovať novú športovú halu pri Gymnáziu Antona Bernoláka v Senci, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja.

23. september 2013

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Doposiaľ sa do nej zapojilo 307 fotografií. Na portáli www.ephoto.sk možno o hodnotné ceny súťažiť ešte posledný týždeň, odborná porota fotografie vyhodnotí 7. októbra.

22. september 2013

 V sobotu sa pri cyklomoste oslavovala cezhraničná spolupráca, vďaka ktorej vzniká množstvo prospešných projektov v oblasti dopravy, životného prostredia, cestovného ruchu či školstva. Podujatie zorganizoval BSK spolu s operačným programom INTERACT II, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

22. september 2013

 V sobotu sa konal už tretí ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta. Tento rok si do DSS Rosa prišli zmerať sily aj seniori zo Stredočeského kraja. Pätnásť družstiev si zasúťažilo vo viacerých disciplínach.

19. september 2013

 Cez víkend bude v Bratislavskom kraji živo. Okrem Dňa európskej spolupráce v Devínskej Novej Vsi budú športové a kultúrne podujatia na Divokej vode v Čunove, v Hamuliakove, Malackách, Pezinku, Dúbravke aj v Studienke.