Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. september 2013

 Na opravenie všetkých havarijných stavov na budovách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, by župa potrebovala viac ako 70 miliónov €. Kraj má vo svojom majetku viac ako 400 budov, sú to školy, sociálne zariadenie či polikliniky, pričom najmladšie budovy majú 40 rokov. Keďže budovy neboli desaťročia rekonštruované, odrazilo sa to na ich stave, ktorý je havarijný. Pre nedostatok peňazí, mnohé z nich prepuknú do havárií.

17. september 2013

V rámci projektu TransDanube dnes podpísali zástupcovia podunajského regiónu na medzinárodnej konferencii v Bratislave spoločnú víziu trvalo udržateľnej mobility v oblasti cestovného ruchu. Konferencia sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cieľom spoločnej vízie je rozvíjať podunajský región, ktorý bude poskytovať sociálne spravodlivú, ekonomicky životaschopnú, šetrnú k životnému prostrediu a zdravie propagujúcu mobilitu a cestovný ruch pre občanov a návštevníkov tohto regiónu. Podstata projektu vychádza z prioritných oblastí Dunajskej stratégie, ako je trvalo udržateľný rozvoj európskych regiónov pozdĺž toku rieky Dunaj, pričom je zároveň v súlade so stratégiou Európa 2020.

17. september 2013

 Projekt Škola ide na Slovan! pokračuje aj v sezóne 2013/2014. Žiaci základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji si ako fanúšikovia pozrú domáce zápasy HC Slovan Bratislava. Ide o jedinečný projekt Bratislavského kraja a hokejového klubu HC Slovan. Počas tejto sezóny odohrajú Slovanisti na domácej pôde celkom 27 zápasov KHL, dnes si zmerajú sily s ruským tímom Torpedo Nižnij Novgorod. Naživo si zápas pozrú žiaci Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej z Modry.

16. september 2013

Bratislavský samosprávny kraj v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje odbornú konferenciu Sakrálne pamiatky Bratislavskej župy. Bude sa konať v utorok v Hoteli Sebastian v Modre.

15. september 2013

V priestoroch Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej ulici v Petržalke, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, funguje nové Centrum mladých Rusínov.

15. september 2013

Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj kraja a života jeho občanov

15. september 2013

Na zvýšenie kapacít pre materské školy pôjde v tomto roku 150 tisíc EUR. Dotačná komisia ich v piatok prerozdelila medzi 30 samospráv, ktoré požiadali o dotáciu a splnili podmienky v rámci projektu Naša škôlka - náš kraj. Najvyššia dotácia je 8 tisíc EUR.

13. september 2013

Bratislavský kraj posilní počas vinobraní v Modre a Pezinku autobusovú dopravu. Autobusové spoje budú častejšie premávať aj počas Slávnosti kapusty – Dni zelá v Stupave, ktoré budú začiatkom októbra.

13. september 2013

Tento víkend sa koná tradičné modranské vinobranie aj račianske oberačkové slávnosti.

12. september 2013

 V Knižnici Bratislava – Nové Mesto majú oddnes voľnočasové centrum aj Bibliobox zakúpený s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.