Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

24. september 2013

Krajskí poslanci schválili dotácie pre materské školy v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj. Peniaze dostane 28 obcí a mestských častí, ktoré vďaka nim do konca tohto roka zvýšia svoje kapacity o vyše 400 miest.

23. september 2013

Poslanci krajského zastupiteľstva v piatok schválili zámer vybudovať novú športovú halu pri Gymnáziu Antona Bernoláka v Senci, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja.

23. september 2013

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Doposiaľ sa do nej zapojilo 307 fotografií. Na portáli www.ephoto.sk možno o hodnotné ceny súťažiť ešte posledný týždeň, odborná porota fotografie vyhodnotí 7. októbra.

22. september 2013

 V sobotu sa pri cyklomoste oslavovala cezhraničná spolupráca, vďaka ktorej vzniká množstvo prospešných projektov v oblasti dopravy, životného prostredia, cestovného ruchu či školstva. Podujatie zorganizoval BSK spolu s operačným programom INTERACT II, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

22. september 2013

 V sobotu sa konal už tretí ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta. Tento rok si do DSS Rosa prišli zmerať sily aj seniori zo Stredočeského kraja. Pätnásť družstiev si zasúťažilo vo viacerých disciplínach.

19. september 2013

 Cez víkend bude v Bratislavskom kraji živo. Okrem Dňa európskej spolupráce v Devínskej Novej Vsi budú športové a kultúrne podujatia na Divokej vode v Čunove, v Hamuliakove, Malackách, Pezinku, Dúbravke aj v Studienke.

19. september 2013

 Na opravenie všetkých havarijných stavov na budovách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, by župa potrebovala viac ako 70 miliónov €. Kraj má vo svojom majetku viac ako 400 budov, sú to školy, sociálne zariadenie či polikliniky, pričom najmladšie budovy majú 40 rokov. Keďže budovy neboli desaťročia rekonštruované, odrazilo sa to na ich stave, ktorý je havarijný. Pre nedostatok peňazí, mnohé z nich prepuknú do havárií.

17. september 2013

V rámci projektu TransDanube dnes podpísali zástupcovia podunajského regiónu na medzinárodnej konferencii v Bratislave spoločnú víziu trvalo udržateľnej mobility v oblasti cestovného ruchu. Konferencia sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cieľom spoločnej vízie je rozvíjať podunajský región, ktorý bude poskytovať sociálne spravodlivú, ekonomicky životaschopnú, šetrnú k životnému prostrediu a zdravie propagujúcu mobilitu a cestovný ruch pre občanov a návštevníkov tohto regiónu. Podstata projektu vychádza z prioritných oblastí Dunajskej stratégie, ako je trvalo udržateľný rozvoj európskych regiónov pozdĺž toku rieky Dunaj, pričom je zároveň v súlade so stratégiou Európa 2020.

17. september 2013

 Projekt Škola ide na Slovan! pokračuje aj v sezóne 2013/2014. Žiaci základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji si ako fanúšikovia pozrú domáce zápasy HC Slovan Bratislava. Ide o jedinečný projekt Bratislavského kraja a hokejového klubu HC Slovan. Počas tejto sezóny odohrajú Slovanisti na domácej pôde celkom 27 zápasov KHL, dnes si zmerajú sily s ruským tímom Torpedo Nižnij Novgorod. Naživo si zápas pozrú žiaci Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej z Modry.

16. september 2013

Bratislavský samosprávny kraj v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje odbornú konferenciu Sakrálne pamiatky Bratislavskej župy. Bude sa konať v utorok v Hoteli Sebastian v Modre.