Blindfriendly Streda 20. 3. 2019 | Meniny má Víťazoslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

23. august 2013

 Prvé zasadnutie komisie, ktorá bude posudzovať najvhodnejší model financovania prvej pomoci a pohotovosti v NsP Malacky, bude v septembri.

22. august 2013

 Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji je už druhý ročník fotosúťaže, ktorú spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Zapojiť sa dá do nej ešte viac ako mesiac – do konca septembra. Fotosúťaž odštartovala na začiatku mesiaca na portáli www.ephoto.sk.

21. august 2013

Bratislavská župa a mimovládne organizácie chcú diskutovať s ministerstvom hospodárstva a ministerstvom životného prostredia o plánovanej výstavbe vodného diela Bratislava - Pečniansky les. Dohodli sa dnes na tom zástupcovia kraja a mimovládnych organizácií – OZ Nie ropovodu, Greenpeace Slovensko a BROZ. Samospráva aj MVO sa obávajú, že výstavba vodného diela ohrozí zdroje pitnej vody a bude mať dopad nielen na životné prostredie ale aj na obyvateľov, nakoľko by sa malo stavať v intraviláne mesta.

20. august 2013

Kraj poskytne obciam dotácie na zvýšenie kapacity materských škôl. Počet miest v škôlkach by sa do konca roka v niektorých samosprávach mohol zvýšiť o 10 až 15 percent.

19. august 2013

 Počas uplynulého horúceho víkendu sa mohli cyklisti pri Cyklomoste Slobody osviežiť pitnou vodou. Pred nájazdom na cyklomost bola pristavená cisterna, z ktorej sa vypilo 600 litrov vody. Cisternu zabezpečil Bratislavský kraj v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS).

16. august 2013

 Každý rok bude župa znižovať zadlženie minimálne o 2 milióny EUR.

13. august 2013

 Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa môže zapojiť až do konca septembra každý, kto má chuť prežiť zvyšok leta aktívne – spoznávaním kraja. Na výber sú tri súťažné kategórie. Na svoje si prídu tí, ktorých zaujíma kultúra či ľudia, ale aj milovníci vína či adrenalínu. Fotosúťaž na portáli www.ephoto.sk odštartovala na začiatku mesiaca.

11. august 2013

 Dobové tábory, historické aj moderné vojenské vozidlá, ukážky bojov II. svetovej vojny, ako aj ukážky Ozbrojených síl SR mohli obdivovať návštevníci tradičného podujatia Slovenské piesky. Aj napriek upršanému počasiu prišli do areálu Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie stovky ľudí. Konal sa tam už o 5. ročník akcie, partnerom bol aj Bratislavský kraj.

09. august 2013

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja si aj tento víkend majú z čoho vyberať. V Budmericiach môžu súťažiť vo varení gulášu, kde sa konajú aj šermiarske dni, v hlavnom meste je pripravená súťaž silákov, v Pezinku medzinárodný folklórny festival a na Záhorí ukážky vojenskej techniky a bojov. Akcie podporil aj Bratislavský kraj.

08. august 2013

 Rekonštrukcia cesty na Pezinskej babe pokračuje podľa harmonogramu a bez výrazného obmedzenia dopravy. V súčasnosti sa rekonštruujú tri havarijné úseky, kde je doprava riadená svetelnou signalizáciou. Ak by Bratislavský kraj nepristúpil k rekonštrukcií, hrozil by úplný zosuv časti telesa. V tomto roku ide o najnákladnejšiu investíciu, predpokladaná náklady sú 2,3 mil. €.