Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

13. júl 2018

Veľa zábavy, obľúbených detských show, postavičiek, atrakcií, rôzne divadielka, súťaže a aktivity s animátormi a veľa ďalšieho na vás čaká zajtra 14. júla na hrade Červený kameň. Ten sa počas soboty premení na najväčší rodinný festival Rozprávkoland.

06. júl 2018

Bratislavský samosprávny kraj chce do regiónu prilákať zahraničné inovatívne subjekty a investorov, preto pripravil video, ktoré predstavuje Bratislavský kraj ako vysoko inovatívny región, ako významné centrum vedy, výskumu a inovácií.

04. júl 2018

Kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja si na mesiac júl pripravili pre deti a mládež, ale aj pre dospelých, rôzne aktivity a zaujímavý kultúrny program. Výnimkou sú divadlá, ktoré majú dvojmesačné divadelné prázdniny.

03. júl 2018

 Bratislavský samosprávny kraj podporuje ochranu prírody a hniezdenie vtáctva v urbanizovanom prostredí. Preto v polovici júna na budove Úradu osadil prvé hniezdne búdky pre dážďovníky. Ďalšie búdky budú umiestené na budovách škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

29. jún 2018

 Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia študentom dvoch tried prvých ročníkov Hotelovej akadémie na Mikovíniho 1 v Bratislave v odbore kuchár, čašník, servírka. Župan zároveň odovzdal diplom najlepšej žiačke školy za výborné študijné výsledky a úspešné reprezentovanie školy ako aj ďalším dvom najúspešnejším žiakom. Ocenení boli najlepší študenti z každej triedy z 54 župných škôl. Dovedna tak župa venovala powerbank 571 študentom.

28. jún 2018

Už len päť dní môžu žiadatelia o pridelenie finančného príspevku z participatívneho rozpočtu BSK predkladať svoje projekty. Urobiť tak môžu do 2. júla 2018. Poskytnutie dotácie je viazané na menšie komunitné projekty, ktoré majú pre Bratislavský samosprávny kraj verejnoprospešný význam. Na takéto projekty župa vyčlenila 250 000 eur.

28. jún 2018

 Šesť pódií, štyridsať rôznorodých vystúpení, zaujímavé aktivity pre deti aj dospelých, bublinková show, občerstvenie od lokálnych producentov, vínna ulička, mini streetfood zóna, predajcovia burgrov z celej Európy, remeselné pivovary, to je len časť z bohatého program, ktorý organizátori pripravili pre návštevníkov 2. ročníka víkendového podujatia s názvom Urban Art Festival vol.2.

27. jún 2018

Vážení občania regiónu Bratislavského samosprávneho kraja dovoľujeme si Vás týmto informovať o zmenách v organizácii ambulantnej pohotovostnej služby od 1. júla 2018, ktoré sa realizujú na základe zmien legislatívy upravujúcej organizáciu ambulantnej pohotovosti. Doteraz existujúcu Lekársku službu prvej pomoci (LSPP) nahradí ambulantná pohotovostná služba (APS), ktorá bude fungovať v pracovných dňoch v čase od 16. do 22. hodiny a v dňoch pracovného pokoja v čase od 7. do 22. hodiny.

26. jún 2018

Bratislavský samosprávny kraj podpísal dňa 14.06.2018 Zmluvu o nenávratný finančný príspevok, ktorá do nášho regiónu, ako aj regiónu Dolného Rakúska, prinesie viac ako 3,6 miliónov EUR. Dva kaštiele na oboch stranách hranice prejdú rozsiahlou rekonštrukciou a stanú sa z nich kultúrno-kreatívne centrá. V Bratislavskom samosprávnom kraji tak rekonštrukciou prejde kaštieľ Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

25. jún 2018

 Letné vydanie mesačníka Bratislavský kraj, ktorý vydáva Bratislavský samosprávny kraj, je k dispozícií online. Župný magazín prichádza s novým dizajnom aj spôsobom distribúcie. Tlačenú verziu periodika Bratislavský kraj bude župa posielať občanom priamo do ich schránok. V aktuálnom vydaní sa dočítate o novinkách v integrovanej doprave, o práve prebiehajúcich rekonštrukciách, investíciách a ďalších zaujímavostiach z územia Bratislavského kraja. Letné dvojčíslo ponúka aj rozhovor s Dominikom Hrbatým, pozvánky na kultúrne a spoločenské podujatia či prehľad kúpalísk. To všetko nájdete aj v elektronickej verzii.