Blindfriendly Utorok 24. 4. 2018 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. február 2012

 Taiwanskí pedagógovia si vymieňali skúsenosti o školskom a vzdelávacom systéme na Slovenku. Zavítali na gymnázium Alberta Einsteina, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

01. február 2012

 Bratislavský župan dnes prevzal elektromobil, ktorý v rámci pilotného cezhraničného projektu VIBRATe (Viedeň, BRATislava e-mobility) bude kraj, župné organizácie či školy testovať. Zámerom župy je podľa predsedu kraja Pavla Freša poskytovať elektromobil vlastným organizáciám ako aj verejnosti.

31. január 2012

 Cestnú dopravu aj v Bratislavskej župe odľahčí nové regionálne vlakové spojenie RegioJet - Talent, ktoré bude od 4. marca premávať na trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom. Vlak Talent dnes oficiálne predstavili v rámci prezentačnej jazdy.

30. január 2012

 Na hraniciach medzi Slovenskom a Rakúskom sa postaví nový "zelený most" pre voľný pohyb zvierat. Ten by mal stáť na diaľnici D2 pri Moravskom Svätom Jáne. Na výstavbe koridoru sa dohodla slovenská aj rakúska strana.

27. január 2012

 Bratislavský župan Pavol Frešo ostal milo zaskočený, keď mu študentka Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru namaľovala jeho vlastný portrét. Stalo sa tak v piatok, počas rokovania krajského zastupiteľstva, kedy žiaci školy prezentovali svoje práce vo vstupnej hale Úradu BSK.

27. január 2012

 Bratislavská župa sa chce uchádzať o peniaze z eurofondov na niekoľko projektov, napríklad na budovanie cyklotrás, zriadenie jednotného tarifného systému v rámci integrovanej dopravy aj revitalizáciu národnej kultúrnej pamiatky – parku v Malinove. Tieto aj ďalšie projekty dnes schválili krajskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva.

26. január 2012

 SUŠ scénického výtvarníctva na Sklenárovej ulici v Bratislave dnes otvorila brány žiakom, ktorí sa rozhodujú kam na strednú školu. Škola je v pôsobnosti Bratislavského kraja a prišiel si ju pozrieť aj župan Pavol Frešo.

26. január 2012

 Bratislavská župa sa bude podľa Pavla Freša uchádzať o finančnú podporu napríklad na obnovu národnej kultúrnej pamiatky parku v Malinove, vybudovanie medzinárodnej cyklotrasy, elektronizáciu služieb úradu a tiež predloží projekty na podporu integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji.

25. január 2012

 Vyvrcholenie plesovej sezóny bude patriť Bratislavskému bálu, ktorý spoluorganizujú hlavné mesto SR Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj. Jeho už jedenásty ročník sa bude konať 18. februára od 19:30 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

24. január 2012

 Úrad Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zorganizovali v rámci projektu RECOM SK-AT informačný seminár, ktorého sa zúčastnilo približne 70 účastníkov z Bratislavského a Trnavského kraja.