Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

06. september 2012

Projekt Škola ide na Slovan! štartuje po roku znova, žiaci základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji si ako fanúšikovia pozrú domáce zápasy HC Slovan Bratislava. Dnešný zápas, pri ktorom si Slovanisti zmerajú sily s ukrajinským tímom Donbass, je prvým zápasom KHL na Slovensku v tejto sezóne. Pozrú si ho žiaci z SOŠ Farského.

05. september 2012

Každý, kto sa v nedeľu 9. septembra zapojí do charitatívneho behu „21 km pre deti“, pomôže deťom na Slovensku. Beh odštartuje Linka detskej istoty UNICEF o 10:00 na Partizánskej lúke. Sprevádzať ho bude fundraising, jeho ambasádormi sú Matej „Sajfa“ Cifra a Lenka Šóošová. Jedným z partnerov podujatia je aj Bratislavský samosprávny kraj.

05. september 2012

V rozpočte na rok 2013 Bratislavská župa plánuje na platy učiteľov vyčleniť 300 tis. €, čo je trojnásobne viac ako v tomto roku. Peniaze budú použité na zvýšenie platov všetkým zamestnancom, to je pedagogickým i nepedagogickým, ktorí pôsobia na školách BSK. Financie budú školám prideľované podľa kritérií, napr. podľa kvality školy, výsledkov či schopnosti riaditeľov získať pre školu prostriedky z iných zdrojov. BSK má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 58 stredných škôl. Pracuje na nich 2657 zamestnancov, z toho je 1924 učiteľov.

04. september 2012

 Obyvatelia aj návštevníci Bratislavského kraja sa môžu opäť tešiť na jeseň plnú zážitkov, chutí a vôní. Tohtoročná Župná jeseň ponúkne takmer dve desiatky podujatí vo viacerých mestách, odštartuje v sobotu 15. septembra na Kuchajde.

03. september 2012

 Predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo slávnostne otvoril nový školský rok na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnáziu na Skalickej ulici 1 v Bratislave. Do lavíc na stredných školách v pôsobnosti BSK si dnes po prvý raz sadlo 3 845 nových žiakov. Odbornému štúdiu sa bude venovať 2 776 prvákov, nových gymnazistov je v kraji 1 069.

02. september 2012

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja môžu spoznať ďalšie špecifiká regiónu a zažiť tradičnú atmosféru jesene. Už druhý ročník podujatia Župná jeseň odštartuje v sobotu 15. septembra o 10:00 v rekreačno-oddychovom priestore Kuchajda. Súčasťou štartu podujatia „Župná jeseň“ budú aj farmárske trhy. Následne počas jesenných mesiacov sa až do decembra budú konať ďalšie tradičné kultúrno-spoločenské akcie v Bratislavskom kraji. Vyvrcholením bude aj tento rok Župná zabíjačka.

30. august 2012

Hody sa už tradične konajú na sviatok Rozálie, na počesť zasvätenia miestneho kostolíka sv. Rozálii. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie hudobných, folklórnych a tanečných skupín, tiež sa môžu vláčikom previesť po Lamači.

30. august 2012

Prvý ročník Veľkej pezinskej fotosúťaže pre žiakov základných a stredných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji potrvá od septembra do decembra. Zapojiť sa do nej môže každý žiak alebo študent základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji.

28. august 2012

 Autobusovú stanicu v Šamoríne zrekonštruovala spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, v spolupráci s mestom. Na obnovenej stanici sú cestujúcim k dispozícii nové služby, najmä v oblasti stravovania, a už dlhšie im slúži nová lekáreň.

28. august 2012

 Pamiatku bojovníkov protifašistického odboja si dnes položením vencov uctili viacerí predstavitelia Národnej rady SR, Kancelárie prezidenta SR, štátnej, regionálnej aj miestnej samosprávy, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov či zástupcovia diplomatického zboru. Zúčastneným sa prihovorili predseda vlády Robert Fico, predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečká, bratislavský župan Pavol Frešo aj primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.