Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. máj 2012

 Na pôde Bratislavského samosprávneho kraja sa zajtra 3. mája 2012 o 17:00 hod. uskutoční verejné prerokovanie Konceptu nového územného plánu regiónu BSK, ako aj správy o hodnotení strategického dokumentu (SEA). Prezentácia je určená verejnosti.

29. apríl 2012

 Archijerejská svätá liturgia v duchu tradície sv. Cyrila a Metoda odštartovala dnešnú Národnú slávnosť na Devíne. Slávnosť zorganizoval Dom Matice slovenskej v Bratislave a Bratislavský samosprávny kraj.

27. apríl 2012

 Stredná odborná škola záhradnícka Gustava Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, získala Čestnú cenu Ministerstva kultúry SR. Ocenenie za výstavnú expozíciu získala škola v rámci prezentácie sa na 33. ročníku veľtrhu Flóra Bratislava.

26. apríl 2012

 V Domove sociálnych služieb (DSS) Sibírska, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského kraja, rozvíjajú komunikačné zručnosti klientov s narušenou komunikačnou schopnosťou.

25. apríl 2012

 Do hlavného mesta prichádza tradičný festival Bratislavský majáles, Tyršovo nábrežie piatym ročníkom podujatia ožije v prvý májový víkend. Od piatka 4. mája do nedele 6. mája bude pravý breh Dunaja medzi Starým a Novým mostom žiť koncertmi populárnych kapiel, SASHe Art Picnicom aj športovými aktivitami.

24. apríl 2012

 Stredoškoláci v Bratislavskom kraji budú od stredy do piatka súťažiť v ľadovom hokeji „O pohár Bratislavského župana“. Tento už XI. ročník turnaja stredných škôl sa uskutoční na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave.

23. apríl 2012

 Posledná aprílová nedeľa bude venovaná pamiatke vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda ako aj výstupu na hrad Ľudovíta Štúra a jeho druhov. Prvý ročník tohto podujatia s názvom Národná slávnosť na Devíne organizuje Dom Matice slovenskej v Bratislave a Bratislavský samosprávny kraj.

19. apríl 2012

 Bratislavská župa organizuje 2. ročník charitatívneho športového podujatia – Župný pohár „Na bicykli deťom“, z ktorého výťažok bude opäť venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom. Po minuloročnej úspešnej premiére je tak pre milovníkov cyklistiky aj tento rok pripravená bohatá cyklistická sezóna.

18. apríl 2012

 Práce na výstavbe cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof finalizujú. Oceľová konštrukcia už spája slovenskú a rakúsku stranu, v súčasnosti sa dokončuje zábradlie, robí sa finálny náter oceľovej konštrukcie ako aj príjazdová cesta na most.

17. apríl 2012

 V snahe zapojiť deti a mládež do pravidelných pohybových aktivít organizuje Bratislavská župa ďalšie športové podujatia. Počnúc dnešným dňom až do júna sa môžu najmä stredoškoláci zapojiť do volejbalových, bežeckých, futbalových, floorbalových či hokejových súťaží.