Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

12. marec 2012

 V rámci celosvetovej akcie "Zástava pre Tibet" bola v sobotu od 8:00 do 18:00 vyvesená pred Úradom Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave zástava Tibetu.

09. marec 2012

 Kancelária BSK pri EÚ inštitúciách v Bruseli spustila novú webovú stránku svojho zastúpenia www.bratislavaregion.eu. „Návštevníci stránky majú možnosť dozvedieť sa základné údaje o kraji, ako aj o turistických a kultúrnych atrakciách. Stránka zároveň poskytuje informácie o zastúpení Bratislavskej župy v Bruseli, jej histórii a hlavne o jej cieľoch a aktivitách,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo.

08. marec 2012

 Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane plôch vinohradov na svahoch Malých Karpát ako súčasti historického krajinného obrazu dnes podpísali na pôde Bratislavského kraja. Predseda Bratislavského kraja, štyria primátori a deviati starostovia sa zaväzujú chrániť ráz vinohradov.

07. marec 2012

 Takmer 700 žiakov sa zapojilo do projektu „Vráťme knihy do škôl“, ktorý pripravil Bratislavský kraj v spolupráci s internetovým kníhkupectvom a knižné vydavateľstvom.

06. marec 2012

 Bratislavský kraj už štyri mesiace mapuje v rámci projektu Rešpekt pre zdravie zdravotný stav stredoškolákov, pričom jeho výsledky sú alarmujúce. Podľa predsedu BSK Pavla Freša je riešením napríklad nahradenie pasívnej zábavy pri počítači za aktívny pohyb, pričom župa už viaceré športové aktivity realizuje a ďalšie pripravuje.

05. marec 2012

 V rámci Operačného programu Bratislavský kraj bolo úspešne zrealizovaných už 38 projektov v celkovej sume 16,5 mil. eur. Úlohu sprostredkovateľského orgánu (SO/RO) pre Operačný program Bratislavský kraj (OPBK) pre verejný sektor vykonáva Bratislavská župa od roku 2008 na základe Splnomocnenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

04. marec 2012

 V Divadle Aréna sa konalo tradičné stretnutie bratislavského župana Pavla Freša s primátormi a starostami z celého Bratislavského kraja. Príjemným spestrením stretnutia bolo predstavenie „November“.

02. marec 2012

 Zintenzívniť ponuku pre turistov na slovenskej strane by mal projekt Za mostom, ktorého cieľom je okrem iného, dobudovať cyklotrasy pozdĺž bývalej železnej opony a zrevitalizovať obranné bunkre pozdĺž rieky Morava.

01. marec 2012

 Domov sociálnych služieb Hestia v Pezinku, ktorý je v pôsobnosti Bratislavskej župy, poskytuje sociálne služby ľuďom so zdravotným znevýhodnením už 20 rokov. Pri tejto príležitosti sa konala v Kultúrnom centre Pezinok slávnostná akcia, na ktorej vystúpili aj samotní klienti.

29. február 2012

 Práce na výstavbe cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof výrazne pokročili. Oceľová konštrukcia cyklomosta už takmer spája slovenskú a rakúsku stranu. Priebeh stavebných prác bol dnes osobne skontrolovať bratislavský župan Pavol Frešo.