Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

03. júl 2018

 Bratislavský samosprávny kraj podporuje ochranu prírody a hniezdenie vtáctva v urbanizovanom prostredí. Preto v polovici júna na budove Úradu osadil prvé hniezdne búdky pre dážďovníky. Ďalšie búdky budú umiestené na budovách škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

29. jún 2018

 Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia študentom dvoch tried prvých ročníkov Hotelovej akadémie na Mikovíniho 1 v Bratislave v odbore kuchár, čašník, servírka. Župan zároveň odovzdal diplom najlepšej žiačke školy za výborné študijné výsledky a úspešné reprezentovanie školy ako aj ďalším dvom najúspešnejším žiakom. Ocenení boli najlepší študenti z každej triedy z 54 župných škôl. Dovedna tak župa venovala powerbank 571 študentom.

28. jún 2018

Už len päť dní môžu žiadatelia o pridelenie finančného príspevku z participatívneho rozpočtu BSK predkladať svoje projekty. Urobiť tak môžu do 2. júla 2018. Poskytnutie dotácie je viazané na menšie komunitné projekty, ktoré majú pre Bratislavský samosprávny kraj verejnoprospešný význam. Na takéto projekty župa vyčlenila 250 000 eur.

28. jún 2018

 Šesť pódií, štyridsať rôznorodých vystúpení, zaujímavé aktivity pre deti aj dospelých, bublinková show, občerstvenie od lokálnych producentov, vínna ulička, mini streetfood zóna, predajcovia burgrov z celej Európy, remeselné pivovary, to je len časť z bohatého program, ktorý organizátori pripravili pre návštevníkov 2. ročníka víkendového podujatia s názvom Urban Art Festival vol.2.

27. jún 2018

Vážení občania regiónu Bratislavského samosprávneho kraja dovoľujeme si Vás týmto informovať o zmenách v organizácii ambulantnej pohotovostnej služby od 1. júla 2018, ktoré sa realizujú na základe zmien legislatívy upravujúcej organizáciu ambulantnej pohotovosti. Doteraz existujúcu Lekársku službu prvej pomoci (LSPP) nahradí ambulantná pohotovostná služba (APS), ktorá bude fungovať v pracovných dňoch v čase od 16. do 22. hodiny a v dňoch pracovného pokoja v čase od 7. do 22. hodiny.

26. jún 2018

Bratislavský samosprávny kraj podpísal dňa 14.06.2018 Zmluvu o nenávratný finančný príspevok, ktorá do nášho regiónu, ako aj regiónu Dolného Rakúska, prinesie viac ako 3,6 miliónov EUR. Dva kaštiele na oboch stranách hranice prejdú rozsiahlou rekonštrukciou a stanú sa z nich kultúrno-kreatívne centrá. V Bratislavskom samosprávnom kraji tak rekonštrukciou prejde kaštieľ Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

25. jún 2018

 Letné vydanie mesačníka Bratislavský kraj, ktorý vydáva Bratislavský samosprávny kraj, je k dispozícií online. Župný magazín prichádza s novým dizajnom aj spôsobom distribúcie. Tlačenú verziu periodika Bratislavský kraj bude župa posielať občanom priamo do ich schránok. V aktuálnom vydaní sa dočítate o novinkách v integrovanej doprave, o práve prebiehajúcich rekonštrukciách, investíciách a ďalších zaujímavostiach z územia Bratislavského kraja. Letné dvojčíslo ponúka aj rozhovor s Dominikom Hrbatým, pozvánky na kultúrne a spoločenské podujatia či prehľad kúpalísk. To všetko nájdete aj v elektronickej verzii.

21. jún 2018

 Od prvého júla sa mení systém fungovania lekárskej služby prvej pomoci. Tá je po novom nazvaná Ambulantná pohotovostná služba. Kto a kde bude ošetrovať večer a cez víkendy deti a dospelých v kraji, však nie je ani 10 dní pred začiatkom jasné. Župa vyzýva Ministerstvo zdravotníctva SR, aby tento problém urýchlene vyriešilo a oznámilo obyvateľom kraja, kde nájdu lekársku pomoc.

19. jún 2018

 Hlavný tranzitný ťah cez Malacky sa dočká rekonštrukcie. Župa začne cestu opravovať už vo štvrtok. Oprava potrvá do 31. októbra a bude rozdelená na štyri etapy. Kraj sa prispôsobil nielen prázdninám, ale aj celozávodným dovolenkám v okolitých fabrikách.

15. jún 2018

 Bratislavský samosprávny kraj tento mesiac ukončí rekonštrukciu 10 objektov. Ide o 8 stredných škôl, jeden domov sociálnych služieb a Malokarpatské múzeum v Pezinku s investíciou takmer 3 milióny eur. V opravách bude župa pokračovať aj počas leta, kedy zrekonštruuje 31 objektov v celkovej sume investícií ďalších 3 724 188 eur.