Blindfriendly Sobota 23. 3. 2019 | Meniny má Adrián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

11. november 2011

 Motoristi môžu od dnešného dňa využívať namiesto provizórneho úplne nový most medzi obcami Dubová a Častá. Dnes ho oficiálne otvorili podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta a starostovia okolitých a povodňami dotknutých obcí.

09. november 2011

 Dvadsaťsedem klientov z Domova sociálnych služieb (DSS) v Rači odmieta podpísať zmluvu, resp. dodatky. Bez podpísanej zmluvy nie je BSK oprávnený poskytovať klientom služby v plnom rozsahu. Ako uviedla na dnešnom brífingu podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, kraj nemá záujem zrušiť sociálne služby či dokonca vysťahovať klientov ani v prípade, že zmluvy v riadnom termíne nepodpíšu.

09. november 2011

 Už tento piatok sa skončí výstavba nového mosta medzi obcami Dubová a Častá. Vodiči tak namiesto provizórneho mosta budú používať úplne nový. Bratislavskej župe sa totiž podarilo dodržať časový harmonogram stavby a ukázať tak svoju schopnosť práce v území.

08. november 2011

 Požiar budovy na Znievskej ulici v bratislavskej Petržalke spôsobil Bratislavskému kraju škodu vo výške 55-tisíc eur. Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava V začalo v tejto veci trestné stíhanie na neznámeho páchateľa pre zločin poškodzovania cudzej veci.

07. november 2011

 Hasiči a policajné zložky museli zasahovať pri požiari v bratislavskej mestskej časti Petržalka. V plameňoch sa ocitla budova, ktorá je majetkom Bratislavskej župy. Táto budova v minulosti slúžila ako škola, no momentálne sa v nej nevyučuje.

06. november 2011

 Projekt TransDanube podporí ďalší rozvoj cestovného ruchu v Bratislavskom kraji. Podstata projektu vychádza z prioritných oblastí Dunajskej stratégie, ako je trvaloudržateľný rozvoj európskych regiónov pozdĺž toku rieky Dunaj.

03. november 2011

 Perimost je názov projektu, ktorý predstavuje prepojenie medzinárodnej cyklotrasy Eurovelo 13 prechádzajúcej cez územie Bratislavského kraja v úseku Moravskej cyklotrasy s horskými cyklotrasami Malých Karpát.

02. november 2011

 Bratislavská župa pokračuje v budovaní nového mosta medzi obcami Dubová a Častá podľa harmonogramu. Vodiči budú môcť prechádzať po novom moste od polovice novembra. V súčasnosti musia vodiči počítať s krátkym a posledným obmedzením, obchádzkové trasy vedú cez Budmerice.

02. november 2011

 Tradičná pietna spomienka na vojakov z prvej svetovej vojny sa uskutočnila v predvečer sviatku Pamiatky zosmulých v areáli vojenského cintorína v Bratislave-Petržalke. Okrem bratislavského župana Pavla Freša a ministerky spravodlivosti SR Lucie Žitňanskej sa na nej zúčastnili aj vojenskí pridelenci Českej republiky, Poľska, Rakúska a Ruska.

29. október 2011

V Dunajskej Lužnej sa 29. októbra 2011 pri príležitosti 93. výročia vzniku prvej ČSR uskutočnila v areáli evanjelického kostola spomienková slávnosť pri pamätníku M.R. Štefánika.