Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

23. november 2011

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podporí na prelome rokov 2011-2012 mládežnícky futbal prostredníctvom tradičného zimného turnaja starších žiakov, ktorý pravidelne organizuje Bratislavský futbalový zväz (BFZ).

23. november 2011

 Bratislavský kraj začal mapovať stav kardio-metabolického zdravia stredoškolákov. Projekt s názvom Rešpekt pre zdravie zahŕňa preventívne vyšetrenia žiakov. BSK sa pre realizáciu projektu rozhodol na základe údajov RÚVZ, ktorý takúto akciu realizoval v prostredí základných škôl v Petržalke.

22. november 2011

 Viac ako 300 študentov stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, diskutovalo s odborníkmi o poruchách trávenia a o chorobách anorexie a bulímie. Podujatie sa uskutočnilo dnes v Divadle Aréna za účasti župana Pavla Freša, abstinujúcej bulimičky a spisovateľky Gabiny Weissovej ako aj ďalších odborníkov.

22. november 2011

 Bratislavský samosprávny kraj uvedomujúc si nevyhnutnosť riešenia negatívnych trendov vývoja automobilovej dopravy v mestách a následných dopadov na životné prostredie uvítal myšlienku cezhraničného slovensko – rakúskeho projektu VIBRATe, ktorého cieľom je podpora elektromobility v regióne Viedeň – Bratislava.

21. november 2011

 Mobilnú aplikáciu BSK si za prvých päť dní stiahlo viac ako 740 majiteľov smartfónov. Župana Pavla Freša tento záujem ľudí o dianí v kraji teší a počet stiahnutých aplikácií hodnotí pozitívne. Ako zároveň uviedol, aplikácia prináša lepšie spojenie s obyvateľmi a tiež majú lepší prehľad o aktivitách v kraji.

18. november 2011

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu s trnavským županom Tiborom Mikušom dnes slávnostne otvorili ďalší ročník akcie pod názvom Deň otvorených pivníc. V týchto dňoch sa po malokarpatskej vínnej ceste prejdú tisíce milovníkov vína.

17. november 2011

 Slovensko si dnes pripomína Deň boja za slobodu a demokraciu. Pri tejto príležitosti si politici aj verejnosť uctili popravených a umučených politických väzňov položením venca k pamätníku na Ružinovskom cintoríne v Bratislave.

17. november 2011

 Vyše 200 študentov stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, dnes diskutovalo s predsedom BSK, krajskými poslancami aj s politickými väzňami o „posolstve Novembra 1989“. Podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti 22. výročia Novembra ´89, dňa boja za slobodu a demokraciu.

16. november 2011

 V bratislavskom Istropolise dnes vyvrcholil 20. ročník celoslovenského školského podujatia, ktoré sa konalo pod záštitou Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR. Hlavným cieľom podujatia bolo propagovať a zviditeľniť odborné vzdelávanie a výchovu s dôrazom na remeslá a predstaviť žiakom základných škôl širokú škálu študijných odborov.

15. november 2011

 Obyvatelia viac než 75 miest a obcí môžu od novembra komunikovať so svojou samosprávou cez mobil. Občania, ale i návštevníci Petržalky, či Devína, Malaciek aj Limbachu, Malinova alebo časti Záhorská Bystrica môžu dostávať do mobilu aktuálne informácie o dianí v kraji, alebo zasielať cez mobil svoje podnety na zlepšenie.