Blindfriendly Sobota 23. 3. 2019 | Meniny má Adrián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

05. máj 2011

 Bratislavský župan Pavol Frešo víta otvorenie pracovného trhu, ktoré považuje za ukončenie integračných snáh SR v rámci spoločného európskeho priestoru, no zároveň žiada o odstránenie administratívnych prekážok vstupu záujemcov zo Slovenska na pracovný trh CENTROPE, napríklad pri uznávaní štátnych certifikačných skúšok a iných osvedčení.

05. máj 2011

 Cyklisti môžu pre aktívnejšie trávenie voľného času využívať ďalší úsek cyklistickej trasy medzi obcami Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. Dnes ho pre verejnosť oficiálne sprístupnili podpredseda Bratislavskej župy Martin Berta, starosta Bernolákova Ľubomír Poór a starostka Ivanky pri Dunaji Magdaléna Holcingerová.

03. máj 2011

 Zakladateľa prvého zboru dobrovoľných hasičov Ferdinanda Martinenga si dnes pri príležitosti 190. výročia jeho narodenia a pri príležitosti sviatku sv. Floriána – Dňa hasičov uctili pamätnou tabuľou.

01. máj 2011

 Vyše 200 cyklistov prišlo spolu so županom Pavlom Frešom na nedeľnú premiéru manifestačnej cyklojazdy s názvom "Župná dvadsiatka", ktorej organizátorom je Bratislavský kraj.

01. máj 2011

 Zlepšenie dopravy, údržba a oprava komunikácií a mostov je jednou z priorít Bratislavskej župy aj v tomto roku. V krajskom rozpočte je na to vyčlenených takmer 11,4 mil. € (na rekonštrukciu ciest a mostov 5 mil. €, na bežnú údržbu 6,4 mil. €), vlani bolo na údržbu a opravu komunikácií vo vlastníctve župy rozpočtovaných celkovo 8,7 mil. €.

29. apríl 2011

 Ku kvetinovému záhonu v tvare a farbách štátneho znaku na Hodžovom námestí v Bratislave dnes pribudol aj drevinový erb Bratislavskej župy. Vytvorený je z hnedej a žltej kôry, bieleho štrku a okolo sú vysadené trvalky.

29. apríl 2011

 Bratislavská župa žije hokejom a tejto športovej udalosti roka prispôsobila aj svoje aktivity. Kraj v spolupráci s hlavným mestom už dnes otvorí pre fanúšikov hokeja River Fun Zónu, ktorá bude umiestnená na Tyršovom nábreží.

28. apríl 2011

 Najmä o rozvoj mikroregiónu Malacky sa zaujímali občania Jakubova na dnešnom stretnutí s bratislavským županom Pavlom Frešom. Najviac ich zaujímali zámery kraja v oblasti dopravného spojenia, kvality ciest a cezhraničnej spolupráce.

27. apríl 2011

 Štvrtý ročník mestského festivalu Bratislavský Majáles bude v hlavnom meste od piatka do nedele. Podujatie organizuje bratislavský magistrát v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

26. apríl 2011

 Cestnú dopravu aj v Bratislavskej župe odľahčí nové regionálne vlakové spojenie RegioJet - Talent, ktoré bude premávať na trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom. Verejnosť si môže prezentačnú jazdu takýmto vlakom vyskúšať od dnešného popoludnia do štvrtkového rána.