Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

10. jún 2011

 Už ôsmy ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy dnes otvorili bratislavský župan Pavol Frešo a primátor mesta Oliver Solga. „Som nesmierne rád, že táto tradícia prináša každoročne do mesta Pezinok kúsok už skoro zabudnutej tradície. Veľmi ma teší, že okrem vystavovateľov je pripravený program aj pre našich najmenších, kde si v tvorivej dielni budú môcť niečo z hliny vyrobiť a potešiť tak seba i svojich blízkych,“ povedal počas otvorenia župan.

10. jún 2011

 Medzi obcami Dubová a Častá stavajú provizórny most, dokončený bude najneskôr v nedeľu večer. Pôvodný most sa totiž zrútil v utorok v noci počas prívalových dažďov, ktoré zasiahli viaceré obce Malokarpatského regiónu.

10. jún 2011

 V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa v piatok 10. júna 2011 uskutočnil sneme Únie miest Slovenska za účasti predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a podpredsedu Iva Nesrovnala.

09. jún 2011

 V rámci župného štvrtka navštívil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo obce Vištuk, Boldog a Jablonové. So starostami hovoril o aktuálnych problémoch, doprave, cyklotrasách, dotáciách ale aj o projektoch, ktoré župa pripravuje.

09. jún 2011

 V obciach Malokarpatského regiónu stále odstraňujú následky prívalových dažďov a povodní, ktoré sa obcami prehnali v utorok popoludní. V Píle dnes opäť zasadal okresný povodňový krízový štáb, ktorý koordinuje záchranárske práce.

08. jún 2011

 Prívalové dažde a silné búrky spustošili v utorok podvečer viacero obcí na západnom Slovensku. Najhoršia situácia je v obci Píla, kde voda strhla desiatky metrov brehu aj s cestu a ľudia sú odrezaní od sveta. Platí aj upozornenie pre vodičov, že cesta medzi Častou a Dubovou je neprejazdná pre strhnutý most a veľký vymletý kráter na vozovke.

07. jún 2011

 Počas nasledujúceho víkendu, v dňoch 10. až 12. júna 2011, sa v Pezinku uskutoční už 8. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy, ktoré prídu v piatok o 14:00 hod. slávnostne otvoriť predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a primátor mesta Pezinok Oliver Solga.

06. jún 2011

 Zhodu vo veci financovania a výstavby integrovaného dopravného systému (IDS) v Bratislavskom kraji deklarovali na spoločnej tlačovej konferencii minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

03. jún 2011

 Stredná odborná škola podnikania na Strečnianskej, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a Bratislavský okrášľovací spolok dnes zrealizovali prvú zo série bezplatných sprievodcovských prehliadok po historickom centre Bratislavy, ktorou odštartovali spoločný projekt pod názov „Poznaj svoje hlavné mesto“.

03. jún 2011

 Veteránov protikomunistického odboja dnes predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa Ivan Petranský a podpredseda Bratislavskej župy Martin Berta slávnostne ocenili dekrétmi a preukazmi za ich hrdinské činy.