Blindfriendly Sobota 20. 10. 2018 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

05. december 2010

 Hasičskému a záchrannému zboru v Bratislave by mala pri práci pomáhať približne desaťmetrová loď, ktorá bude premávať po Dunaji a po Morave. Pomoc bratislavskému riaditeľovi hasičov Pavlovi Mikuláškovi prisľúbil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

03. december 2010

 Súčasťou areálu je aj historický kaštieľ, kde od roku 1923 sídlila najstaršia záhradnícka škola na Slovensku. O ďalšom využití kaštieľa sa chce bratislavský župan Pavol Frešo dohodnúť s obecnou samosprávou aj krajskými poslancami.

02. december 2010

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce zrevitalizovať plaváreň v Strednej odbornej škole (SOŠ) Na pántoch v bratislavskej Rači. Plaváreň sa už päť rokov nevyužíva. Jej technický stav si bol pozrieť aj bratislavský župan Pavol Frešo, podľa ktorého by mohla obnovená plaváreň slúžiť nielen pre žiakov školy, ale aj pre verejnosť.

01. december 2010

 Všetky komunikácie II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji sú zjazdné, cestári od obeda nepretržite pracujú. Na cestách je v tejto chvíli 12 sypačov a jeden traktor.

01. december 2010

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa 1. decembra 2010 stretli so županom Pavlom Frešom a podpredsedom Ivom Nesrovnalom podpredsedníčka výkonnej rady AP Vojvodina a zároveň predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku Ana Tomanova-Makanova a riaditeľ Slovenského vojvodinského divadla Pavel Čáni.

30. november 2010

 Spoločného podujatia Európskej Akadémie Berlin, Hanns-Seidel Stiftung a zastúpenia Európskeho parlamentu a Európskej Komisie v Nemecku sa v Berlíne 29. novembra 2010 zúčastnil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

29. november 2010

 Každý novozvolený primátor mesta a starosta obce v Bratislavskom samosprávnom kraji sa môže o župu oprieť, tak ako doteraz. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda kraja Pavol Frešo.

28. november 2010

 Prvé mrazy a sneh v Bratislavskom kraji počas posledných dní nespôsobili v kraji žiadne problémy. Regionálne cesty Bratislava a.s. (RCB), ktoré zabezpečujú zimnú údržbu ciest II. a III. triedy v kraji, nepretržite monitorujú situáciu v jednotlivých regiónoch Malacky, Pezinok a Senec.

26. november 2010

 Stredná odborná škola na Hliníckej v Bratislave oslavovala 60 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti študenti a pedagógovia zorganizovali malú slávnosť, ktorej sa zúčastnila aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, ktorá jej do ďalších rokov popriala „veľa, veľa dobrých študentov“.

23. november 2010

 Futbalový štadión pre slovenskú futbalovú reprezentáciu bude stáť na okraji bratislavskej mestskej časti Petržalka, pri hrádzi. Dnes o tom informovali minister financií Ivan Mikloš, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a poslankyňa NR SR a BSK Magdaléna Vášáryová.