Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

01. máj 2011

 Zlepšenie dopravy, údržba a oprava komunikácií a mostov je jednou z priorít Bratislavskej župy aj v tomto roku. V krajskom rozpočte je na to vyčlenených takmer 11,4 mil. € (na rekonštrukciu ciest a mostov 5 mil. €, na bežnú údržbu 6,4 mil. €), vlani bolo na údržbu a opravu komunikácií vo vlastníctve župy rozpočtovaných celkovo 8,7 mil. €.

29. apríl 2011

 Ku kvetinovému záhonu v tvare a farbách štátneho znaku na Hodžovom námestí v Bratislave dnes pribudol aj drevinový erb Bratislavskej župy. Vytvorený je z hnedej a žltej kôry, bieleho štrku a okolo sú vysadené trvalky.

29. apríl 2011

 Bratislavská župa žije hokejom a tejto športovej udalosti roka prispôsobila aj svoje aktivity. Kraj v spolupráci s hlavným mestom už dnes otvorí pre fanúšikov hokeja River Fun Zónu, ktorá bude umiestnená na Tyršovom nábreží.

28. apríl 2011

 Najmä o rozvoj mikroregiónu Malacky sa zaujímali občania Jakubova na dnešnom stretnutí s bratislavským županom Pavlom Frešom. Najviac ich zaujímali zámery kraja v oblasti dopravného spojenia, kvality ciest a cezhraničnej spolupráce.

27. apríl 2011

 Štvrtý ročník mestského festivalu Bratislavský Majáles bude v hlavnom meste od piatka do nedele. Podujatie organizuje bratislavský magistrát v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

26. apríl 2011

 Cestnú dopravu aj v Bratislavskej župe odľahčí nové regionálne vlakové spojenie RegioJet - Talent, ktoré bude premávať na trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom. Verejnosť si môže prezentačnú jazdu takýmto vlakom vyskúšať od dnešného popoludnia do štvrtkového rána.

21. apríl 2011

 V parku sa upravili chodníky, jazierko, vysadila sa nová zeleň, nainštalovalo sa nové osvetlenie a pre najmenších je zriadené detské ihrisko spolu s voliérou pre pávy. Na otvorení sa zúčastnil aj podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

20. apríl 2011

 Záhon z kvetín v tvare a farbách štátneho znaku zdobí od dnešného dňa Hodžovo námestie v Bratislave. Spolu s ďalšou kvetinovou výzdobou v centre mesta ho vytvorilo desať študentov zo Strednej odbornej školy záhradníckej Gustava Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy.

20. apríl 2011

 Občianske združenie Cyklokoalícia pripravilo na dnes spoločnú jazdu pre cyklistov, aby spoznali optimálne trasy v Bratislave a mohli ich v budúcnosti používať. Do akcie s názvom Do práce na bicykli sa zapojil aj bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý so zamestnancami župy vyrazili spred Úradu Bratislavského samosprávneho kraja o 11:00.

19. apríl 2011

 S dopravnými obmedzeniami musia počítať vodiči na ceste II/503 z Pezinka do Perneka. Horský priechod Pezinská Baba je totiž v havarijnom stave a v niektorých úsekoch hrozí zosuv cesty. Úplne vylúčená má byť doprava nad 7,5 tony, s výnimkou pravidelnej autobusovej dopravy.