Blindfriendly Streda 23. 1. 2019 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. február 2011

 Problematikou predaja nebezpečných látok v crazy shopoch a ich zatvorením by sa čo najskôr mali zaoberať aj poslanci parlamentu. Na brífingu o tom dnes informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

01. február 2011

 Na brífingu pred hlasovaním o školskom zákone v Národnej rade SR vyzval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo poslancov NR SR, aby schválili prezidentom vrátený zákon. Plénum nakoniec prelomilo prezidentovo veto a novelu školského zákona schválilo.

29. január 2011

 Priaznivci snowboardu sa dnes zišli na 3. ročníku Baba Cup v zimnom stredisku Pezinská Baba. Pretekári súťažili v troch kategóriách a to na snowskate, freeski a tiež skok do Big Air Jump bagu. Súťaž prišiel otvoriť bratislavský župan Pavol Frešo.

28. január 2011

 Až 66 primátorov a starostov z celého bratislavského regiónu sa stretlo so županom Pavlom Frešom, na ktorom boli oboznámení so strategickými prioritami župy v najbližšom období.

27. január 2011

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo chce aktívne zakročiť proti crazy shopom, v ktorých sa predávajú látky deklarované ako suveníry, ale sú určené na konzumáciu.

25. január 2011

 V súčasnosti zažívame boom sociálnych sietí, pričom z roka na rok sa znásobuje počet ich užívateľov. Medzi nimi je aj stredoškolská mládež, ktorá si často neuvedomuje riziká používania sociálnych sietí.

24. január 2011

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zostáva aj naďalej krajom, v ktorom klienti prispievajú na poskytovanie sociálnych služieb percentuálne jednou z najnižších úhrad v rámci Slovenska.

22. január 2011

 V Marianke pri Bratislave dnes odštartovali prvý zimný cyklomaratón v tomto roku. Na štart sa postavilo 381 pretekárov, čo je oproti minulému roku tretinový nárast. Jedným z hlavných partnerov maratónu je Bratislavský samosprávny kraj.

20. január 2011

 Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour už po 17-ty krát otvoril svoje brány pre odbornú a laickú verejnosť. Bratislavský samosprávny kraj sa na veľtrhu predstaví v spoločnej expozícii s Hlavným mestom Bratislava, mestami Malacky, Pezinok a Senec. Otvorenia sa zúčastnili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo s primátormi a starostami Bratislavského regiónu.

16. január 2011

 Bratislavským samosprávnym krajom povedie medzinárodná cyklotrasa s názvom „Cesta Železnej opony“, ktorá bude dlhá 7000 kilometrov. Začínať bude na nórsko-ruských hraniciach, pôjde po bývalej železnej opone cez celú Európu a končiť bude pri bulharsko-tureckých hraniciach.