Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

27. január 2011

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo chce aktívne zakročiť proti crazy shopom, v ktorých sa predávajú látky deklarované ako suveníry, ale sú určené na konzumáciu.

25. január 2011

 V súčasnosti zažívame boom sociálnych sietí, pričom z roka na rok sa znásobuje počet ich užívateľov. Medzi nimi je aj stredoškolská mládež, ktorá si často neuvedomuje riziká používania sociálnych sietí.

24. január 2011

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zostáva aj naďalej krajom, v ktorom klienti prispievajú na poskytovanie sociálnych služieb percentuálne jednou z najnižších úhrad v rámci Slovenska.

22. január 2011

 V Marianke pri Bratislave dnes odštartovali prvý zimný cyklomaratón v tomto roku. Na štart sa postavilo 381 pretekárov, čo je oproti minulému roku tretinový nárast. Jedným z hlavných partnerov maratónu je Bratislavský samosprávny kraj.

20. január 2011

 Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour už po 17-ty krát otvoril svoje brány pre odbornú a laickú verejnosť. Bratislavský samosprávny kraj sa na veľtrhu predstaví v spoločnej expozícii s Hlavným mestom Bratislava, mestami Malacky, Pezinok a Senec. Otvorenia sa zúčastnili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo s primátormi a starostami Bratislavského regiónu.

16. január 2011

 Bratislavským samosprávnym krajom povedie medzinárodná cyklotrasa s názvom „Cesta Železnej opony“, ktorá bude dlhá 7000 kilometrov. Začínať bude na nórsko-ruských hraniciach, pôjde po bývalej železnej opone cez celú Európu a končiť bude pri bulharsko-tureckých hraniciach.

16. január 2011

 Slávnostným vhodením puku symbolicky otvorili prevádzku verejného klziska na bratislavskom Hlavnom námestí župan Pavol Frešo a primátor Milan Ftáčnik.

14. január 2011

 Železnička medzi Záhorskou Vsou a Zohorom premáva naďalej. „Už koncom roku sme dohodli zmluvné podmienky so Železničnou spoločnosťou, že budeme aj naďalej prevádzkovať vlakové spojenie. To znamená, tá jedna trať, ktorá je na území bratislavskej župy, zostane zachovaná,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

13. január 2011

 V brnenskom výstavisku dnes otvorili najväčší stredoeurópsky veľtrh cestovného ruchu Regiontour 2011, ktorého sa zúčastnil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

12. január 2011

 V Modre si dnes pripomenuli 155. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra, ktorý patril k najvýznamnejším predstaviteľom slovenského národného obrodenia 19. storočia. Pamiatku si prišli uctiť predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, primátorka Modry Hana Hlubocká, poslanci NR SR, župní aj modranskí poslanci a približne stovka študentov.