Blindfriendly Sobota 23. 3. 2019 | Meniny má Adrián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

10. november 2010

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zriadiť Centrum odborného vzdelávania a prípravy v kraji. „Hlavným cieľom projektu je prepojenie teórie s praxou. Najväčším bohatstvom Bratislavského kraja je ľudský potenciál a je našou povinnosťou rozvíjať ho,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

09. november 2010

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal prebral 9. novembra z rúk Rolanda Silla, splnomocnenca vlády SR pre informačnú spoločnosť a Mariána Minaroviča, generálneho sekretára Únie miest Slovenska, ocenenie za 3. miesto v súťaži "ZlatyErb.sk", v kategórií "Najlepšia stránka samosprávneho kraja".

07. november 2010

 Vybraných pracovníkov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vyškolia odborníci z Bruselu. Školenie so školiteľmi zo Združenia regiónov Európy (AER) sa uskutoční budúci rok v Bratislave, v treťom januárovom týždni.

05. november 2010

 Ceny cestovných lístkov Bratislavskej integrovanej dopravy by mali byť podľa novej koncepcie lacnejšie. Uviedol to predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo po rokovaní zastupiteľstva.

04. november 2010

 Preťaženosť slovenských ciest II. a III. triedy neoprávnenou tranzitnou dopravou dnes zamestnávala na rokovaní skupiny SK8 predsedov slovenských samosprávnych krajov. Hovorili aj o úbytku príjmov a o problémoch s prefinancovaním fondov, ale aj s ich spolufinancovaním.

04. november 2010

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa v najbližších dňoch stretne postupne s riaditeľmi všetkých 8-ročných gymnázií v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Požiadali ho o to po dnešnom stretnutí s vedením 8-ročného gymnázia na Tomášikovej v Ružinove župní poslanci Magdaléna Vášáryová a Dušan Pekár.

01. november 2010

 Pri centrálnom kríži vojenského cintorína z 1. svetovej vojny v bratislavskej Petržalke-Kopčanoch sa v predvečer spomienky na všetkých zosnulých konala pietna spomienka. Na spomienkovom akte vystúpili s príhovorom predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, poslankyňa NR SR a BSK Magdaléna Vášáryová a krajská poslankyňa Iveta Plšeková.

30. október 2010

 Pri pamätníku obetí totality pod Hradom Devín sa v sobotu 30. októbra 2010 konalo stretnutie politických väzňov a mladých ľudí, ktoré zorganizovala Konfederácia politických väzňov Slovenska.

28. október 2010

 Deväťdesiate druhé výročie založenia prvej Československej republiky si prišli uctiť k pamätníku M.R.Štefánika a novoodhalenému pamätníku T.G. Masaryka aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) – predseda BSK Pavol Frešo, podpredsedovia BSK Ivo Nesrovnal a Martin Berta aj viacerí krajskí poslanci.

28. október 2010

 Železničný nadjazd v Malackách je zrekonštruovaný, od dnešného popoludnia opäť prejazdný. Predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša teší, že sa zmestili do finančného limitu a práce ukončili v malým predstihom tak, ako Malačanom a obyvateľom celého Záhoria sľúbil.