Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

16. september 2010

 Vo štvrtok 16. septembra sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo stretol so starostom Chorvátskeho Grobu Štefanom Balaškom, aby osobne predniesol stanovisko BSK pred piatkovým schvaľovaním zmeny územného plánu týkajúceho sa rozsiahlej výstavby v lokalite Chorvátsky Grob – Čierna voda – Triblavina.

15. september 2010

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) považuje cirkevné pamiatky za neoddeliteľnú súčasť histórie župy a v rámci svojich možností sa podieľa na ich obnove.

14. september 2010

 Samosprávne kraje by sa pri svojom označovaní mali vrátiť k označeniu župa a predsedovia vyšších územných celkov k pojmu župan. Na konferencii Kultúrne dedičstvo a hospodárstvo to dnes vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

12. september 2010

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo nesúhlasí so zmenou územného plánu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda a Triblavina, ktorý počíta s výstavbou nového sídliska bez vyriešenia dopravnej infraštruktúry.

11. september 2010

 V sobotu 11. septembra sa uskutočnil pre milovníkov dobrého vína už 2. ročník Dňa vo vinohrade za účasti podpredsedu BSK Iva Nesrovnala. Súčasťou podujatia bolo aj odhalenie kamennej kvasinky v zahrade známeho experta na víno profesora Fedora Malika.

10. september 2010

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal sa zúčastnil na prvom Slovensko-nemeckom hospodárskom rozhovore, ktorý sa konal v Slovenskom národnom divadle.

10. september 2010

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa na stretnutí riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Csaba Faragóom poďakoval za zásah polície v Devínskej Novej Vsi.

07. september 2010

 Prvá elektronická aukcia na odpredaj nadbytočného majetku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) dopadla úspešne. Dielne na Elektrárenskej ulici vrátane pozemkov v Novom Meste ohodnotil znalecký posudok na 117 tisíc EUR.

07. september 2010

 V Devínskej Novej Vsi sa 7. septembra konalo zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na rokovaní o tragédii sa zúčastnili primátor Andrej Ďurkovský a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

06. september 2010

 Športovo-spoločenským podujatím, v pondelok 6. septembra, slávnostne otvorili v zariadení komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ulici nové komplexné centrum hydroterapie. Účastníkov športového dňa prišla povzbudiť aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.