Blindfriendly Utorok 20. 2. 2018 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

AKTUÁLNE SPRÁVY

23. marec 2009

To sú slová Jána Amosa Komenského, v duchu ktorých učitelia vychovávajú žiakov a odovzdávajú im svoje vedomosti. Bratislavský samosprávny kraj im za to vyjadril poďakovanie - vo štvrtok 26. marca t.r. o 10.00 hod. v Koncertnej sieni Eugena Suchoňa Konzervatória na Tolstého ulici v Bratislave odovzdal Vladimír Bajan vybraným pedagógom ocenenie.

23. marec 2009

Vnímate národné tradície okolo vás a viete ich premietnuť do šperku, šiat alebo ilustrácie? Tak neváhajte a prihláste sa v termíne do 31. marca do súťaže SCHOOL DIZAJN 2009, ktorú organizuje Spojená škola na Tokajíckej ulici v Bratislave.

23. marec 2009

Od 1. februára funguje prvé školské internetové rádio na Slovensku! Spravujú ho študenti SPŠ elektrotechnickej na Hálovej ulici v Bratislave a pre svojich spolužiakov púšťajú najlepšie svetové i domáce hity.

20. marec 2009

Podľa možností čerpania eurofondov ale aj niektorých pravidiel fiskálnej reformy to tak, žiaľ, nevyzerá. Zhodli sa na tom predstavitelia Regionálnych združení ZMOSu v Bratislavskom kraji na rokovaní s predsedom BSK Vladimírom Bajanom. Ten rokovanie na túto tému zvolal na podnet Klubu starostov Malackého okresu a prizval naň aj splnomocnenca vlády SR pre územnú samosprávu Ing. Jána Turčana.

20. marec 2009

To, čo je vzácne, nemusí prúdiť len z Bratislavy na východ, ale aj naopak... Tak by sa dal parafrázovať príhovor predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu pri príležitosti vernisáže výstavby Košický zlatý poklad na Bratislavskom hrade.

18. marec 2009

Slovenská národná galéria v Bratislave, Galéria insitného umenia a Schaubmarov mlyn v Pezinku organizujú vzdelávacie programy pre žiakov materskej, základnej alebo strednej školy. Ich cieľom je priblížiť im poslanie inštitúcií ako galéria a múzeum, viesť ich k samostatnému mysleniu a rozvíjaniu fantázie.

18. marec 2009

V dňoch 16. – 17. marca 2009 sa uskutočnilo 2. stretnutie partnerov medzinárodného projektu QVETIS – Systém manažérstva kvality v oblasti celoživotného odborného vzdelávania v školiacich centrách a podnikoch.

18. marec 2009

 Súťaž Improliga sa konala dňa 17. marca v divadle Ludus pri príležitosti Svetového dňa divadla pre deti a mládež, ktorý na 20. marec vyhlásilo UNESCO. Do súťaže sa prihlásili družstvá z Bratislavy, a to z hudobno – dramatického odboru Cirkevného konzervatória a z literárno – dramatického odboru SZUŠ školy Ludus.

16. marec 2009

Chcete sa podieľať na ochrane životného prostredia? Tak zapojte vlastný projekt do programu Enviroprojekt 2009 a získajte finančnú podporu od Ministerstva školstva SR. Výzva je určená pre školy a neziskové organizácie zamerané na environmentálnu výchovu.

16. marec 2009

V marcovom čísle Župných netoviniek sa dozviete, ako je to s ambulantnou starostlivosťou v kraji, ako sa kríza dotkla samosprávnych krajov, alebo kam sa obrátiť, ak neviete vyriešiť problém v rodine. A tiež sa dočítate, že i v našom kraji máme ľudí so „srdcom bez hraníc“.