Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. október 2009

Už druhý rok sa v Petržalke začína Mesiac úcty k starším Kyticou pozdravov, do ktorej prispeli starosta MČ Petržalka Milan Ftáčnik i jeho predchodca a súčasný bratislavský župan Vladimír Bajan. Podujatie pre seniorov Seniorfest zorganizovala mestská časť Petržalka a Kultúrne zariadenia Petržalky.

01. október 2009

Veľká cena Bradla sa každoročne koná na počesť výnimočnej osobnosti slovenskej histórie generála Milana Rastislava Štefánika. Už v samotných začiatkoch ju podporil Vladimír Bajan ešte ako starosta Petržalky. Aj vďaka jeho snahe oslavuje súťaž už 10. výročie. Pamätnú medailu mu odovzdali kozmonaut Ivan Bella a spoluzakladateľ pretekov Janko Meleg. Podpora Petržalky však trvá podnes a preto Pamätnú medailu prevzal za túto mestskú časť aj jej súčasný starosta Milan Ftáčnik.

30. september 2009

Jeseň v Bratislavskom kraji je pestrá na podujatia rôzneho charakteru. Dni zelá patria k jedným z tých tradičných. Tohto roku sa XIII. Slávnosti kapusty budú konať v dňoch od 1. do 4. októbra. Slávnostne ich otvorí predseda BSK Vladimír Bajan spolu s primátorom mesta Stupava Ľubomírom Žiakom a riaditeľom Mestského kultúrneho a informačného centra Pavlom Slezákom. Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre CR už treíi rok organizuje oslavy Svetového dňa CR počas podujatia Dni zelá v Stupave.

30. september 2009

V dňoch 5. až 8. októbra t.r. sa v Bruseli uskutoční podujatie Open Days 2009 - Európsky týždeň regiónov a miest, ktoré organizuje Výbor regiónov v spolupráci s Európskou komisiou. Tohtoročnou témou je „Globálne výzvy, európske odpovede.“

30. september 2009

Multifunkčnú arénu v Petržalke bude financovať švajčiarsko-nemecká skupina AIC Leasing & Finanz AG. Spolu s Danube Arenou a.s. urobia všetko pre to, aby do konca októbra t.r. bola k dispozícii prvá časť celkovej investície vo výške do 20 mil. Eur.

28. september 2009

 Pri príležitosti 20. výročia Novembra ´89 dnes Ústav pamäti národa v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom zorganizovali slávnostné odovzdávanie dekrétov a preukazov veteránom protikomunistického odboja.

28. september 2009

Ako každý rok, aj tento sa v septembrové dni konalo podujatie, ktoré má svoju silnú tradíciu. Na Vinobraní v Modre ste mohli ochutnať výborné gastronomické špeciality a vína z malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Podujatie spríjemnilo pekné počasie a sprievodné aktivity.

28. september 2009

V dňoch od 25. až 27. septembra t. r. pripravila bratislavská mestská časť Dúbravka kultúrny program spojený s hodovým sprievodom. Dúbravské hody tak ožili množstvom návštevníkov, pre ktorých boli pripravené koncerty, súťaže, atrakcie pre deti a samozrejme nechýbali stánky s gastronomickými špecialitami.

28. september 2009

Vladimír Bajan mal k cyklistike vždy blízko a v mladosti sa jej venoval i aktívne – súťažil za Biskupickú TJ, kde v kategórii žiakov skončil na 7. mieste. Aj preto v súčasnosti podporuje medzinárodnú cyklistickú súťaž Veľká cena Bradla, ktorá v tomto roku oslavuje svoje 10. jubileum. Za pomoc pri zabezpečovaní podujatia si prevezme v stredu 30. septembra z rúk organizátorov súťaže Pamätnú medailu.

28. september 2009

V sociálnom zariadení Náruč záchrany na Fedákovej ulici v Dúbravke vysvätil v piatok 25. septembra dúbravský rímskokatolícky farár Stanislav Vojtko spolu s dekanom Emilom Šútorom Kaplnku Sv. kríža.