Blindfriendly Sobota 23. 3. 2019 | Meniny má Adrián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. august 2009

Zámer zobrať si úver do výšky 6 mil. Eur dnes jednohlasne schválili poslanci BSK. Úver by mal riešiť výpadok v príjmoch kraja, spôsobený finančnou krízou a situáciou na realitnom trhu, ktorý sa v konečnom dôsledku odrazil najmä na problémovom splácaní faktúr za rekonštrukciu Gymnázium Grosslingova. Práve tá je jednou z najväčších investičných aktivít, ktoré kraj nemôže a ani nechce zastaviť.

24. august 2009

Domov sociálnych služieb a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, Vás pozývajú na medzinárodný divadelný festival Umenie spája národy. V dňoch od 24. do 27. augusta t. r. sa na Evanjelickej bohosloveckej fakulte na Bartókovej 8 v Bratislave stretnú divadelné súbory z Českej republiky, z Ukrajiny a zo Slovenska. Zúčastniť sa môžete aj Vy, ako divadelný súbor alebo ako divák.

21. august 2009

Vo štvrtok 20. septembra 2009 sa na pôde Úradu BSK v Rokovacej miestnosti uskutočnila porada riaditeľov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Témou stretnutia boli predovšetkým uskutočnené aktivity v školskom roku 2008/2009 ako i príprava nového školského roka.

20. august 2009

Jednou z udalostí, ktoré sa konajú v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva, je aj podujatie Slávnosť hliny v Modre. Je venované spomienke významného keramikára Heřmana Landsfelda. Jeho tvorbu, ale aj mnoho iných zaujímavých sprievodných akcií, vzhliadnete v dňoch od 3. do 5. septembra t. r.

20. august 2009

Bratislavský samosprávny kraj, Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ, Stupava (ďalej len DSS) dňa 4. septembra t.r. organizujú prvý medzinárodný seminár „Závislosti v DSS“, na ktorom sa zúčastnia odborníci spolu s pracovníkmi z praxe (riaditelia domovov sociálnych služieb, sociálny pracovníci, vedúci katedier sociálnej práce VŠ, ktorí majú vo svojej kompetencii problematiku závislostí).

18. august 2009

V dňoch od 21. do 22. septembra t. r. sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uskutoční Európska konferencia obnovy vidieka 2009. Usporiadateľom je Európska ARGE pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni, spolupracovali Dolné Rakúsko, Bratislavský a Trenčiansky samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava. Odborne a organizačne podujatie podporili AINOVA a Slovenská agentúra životného prostredia.

17. august 2009

V Malokarpatskom múzeu v Pezinku sa chystá jedinečná výstava. V dňoch od 21. augusta do 30. septembra t. r. si tí starší pripomenú obdobie, ktoré trvalo niekoľko desaťročí a ovplyvnilo mnoho osudov. Pre tých mladších má skôr informatívny význam, ktorý si môžu zasadiť do kontextu súčasnosti a pochopiť tak obdobie ich rodičov. Interpretácia výstavy je však na každom z nás.

17. august 2009

Vyjadrenia poslanca NR SR Pavla Freša za SDKU-DS, ktorý v súvislosti s pripravovaným navýšením počtu policajtov z dielne Ministerstva vnútra poukazuje na to, že viac policajtov treba i na Záhorí, sú populistické a nemajú nič spoločné so snahou niečo riešiť. Bola to totiž práve Dzurindova vláda, ktorá okrem iných aj v okrese Malacky zrušila (k 1.1.2004) okresné policajné riaditeľstvo. Keď teraz SDKU-DS ústami pána Freša kričí opak, buď na to zabudla alebo jej ide len o vlastné zviditeľnenie.

17. august 2009

Mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva BSK sa uskutoční v stredu 26. augusta 2009 o 10.00 hod. na prízemí v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16 v Bratislave.

17. august 2009

Divadlo Aréna hrdo oznamuje, že ako prvá, a na Slovensku zatiaľ jediná inštitúcia, začne v novej divadelnej sezóne 2009/2010 prinášať operné predstavenia z Metropolitnej opery v New Yorku formou priamych prenosov. Metropolitná opera v New Yorku je dlhodobo považovaná za absolútnu špičku medzi opernými domami na svete.