Blindfriendly Streda 23. 1. 2019 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

20. júl 2009

Céčko - Centrum pre rodinu v kríze už pol roka funguje v Bratislave pod taktovkou Bratislavského samosprávneho kraja. Od svojho vzniku má už takmer 130 klientov. Céčko sprevádza rodinu od náhleho vzniku akútnej krízovej situácie až do vyriešenia a zaradenia späť do bežného života.

20. júl 2009

Vďaka tomu, že Bratislavský samosprávny kraj pristúpil okrem iného k úprave a radikálnemu čisteniu priekopov popri cestách a tam, kde sú štvorprúdové cesty aj v strede, nás prívaly vody, ktorých sme v poslednom čase svedkami, na našich cestách nezaskočili. Takéto dôkladné zásahy sa nerobili takmer 30 rokov.

16. júl 2009

Spolupráca Bratislavského samosprávneho kraja a Slovenskej akadémie vied prinesie nové nástroje a možnosti, ako docieliť rozvoj regiónu v rôznych oblastiach aj v čase hospodárskej krízy. Zhodli sa na tom predseda BSK Vladimír Bajan a čelní predstavitelia SAV na stretnutí 16. júla t.r. na pôde Úradu BSK.

16. júl 2009

Po prijatí opatrení, ktoré znamenajú šetrenie prevádzkových a režijných nákladov Úradu Bratislavského samosprávneho kraja a jeho zariadení (školy, sociálne zariadenia, kultúrne zariadenia) na základe prognóz vývoja príjmov štátneho rozpočtu zo začiatku roka, bude musieť kraj pristúpiť k ďalším, zrejme radikálnejším opatreniam.

15. júl 2009

Dňa 9. júla 2009 odovzdal podpredseda vlády SR a minister školstva SR Ján Mikolaj za prítomnosti prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára certifikáty Centier olympijskej prípravy (COP) pre 10 stredných škôl na Slovensku. Jedným z nich sa stalo aj Športové gymnázium na Ostredkovej ulici v Bratislave, ktorého zriaďovateľom je BSK.

15. júl 2009

 V dňoch od 3. do 7. augusta organizuje Divadlo LUDUS vo svojom novom pôsobisku - v Heineken Tower Stage na Pribinovej ulici v Bratislave - divadelný workshop pod názvom Podmorský svet.

14. júl 2009

Bratislavský samosprávny kraj tvrdil a stále tvrdí, že problematika LSPP by nemala byť riešená plošne, ale mala by byť v kompetencii samosprávnych krajov. V jednotlivých krajoch je situácia rozdielna a regionálne samosprávy vedia lepšie a efektívnejšie rozhodnúť, čo ten-ktorý región potrebuje. Bolo by to tak lepšie nielen pre pacientov, ale i pre lekárov.

14. júl 2009

Aktuálna situácia a stav prác na obchvate Bratislavy, t.j. diaľnici D4, bola témou dnešného stretnutia ministra dopravy SR Ľubomíra Vážneho s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírom Bajanom a primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Andrejom Ďurkovským.

14. júl 2009

Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR v spolupráci so spoločnosťou IBM organizuje projekt na podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

13. júl 2009

Keď Bratislavský samosprávny kraj kúpil koncom minulého roka pozemky v Petržalke, kde má vyrásť športovo-oddychový komplex vrátane multifunkčnej arény, rokoval s fínskou spoločnosťou Yokerit, za ktorou je niekoľko podobných arén v Európe. Dnes, po viacerých rokovaniach, po zadefinovaní parametrov arény na základe štúdie uskutočniteľnosti, si zo záujemcov o realizáciu multifunkčnej arény bude môcť zrejme vyberať.