Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

20. august 2009

Bratislavský samosprávny kraj, Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ, Stupava (ďalej len DSS) dňa 4. septembra t.r. organizujú prvý medzinárodný seminár „Závislosti v DSS“, na ktorom sa zúčastnia odborníci spolu s pracovníkmi z praxe (riaditelia domovov sociálnych služieb, sociálny pracovníci, vedúci katedier sociálnej práce VŠ, ktorí majú vo svojej kompetencii problematiku závislostí).

18. august 2009

V dňoch od 21. do 22. septembra t. r. sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uskutoční Európska konferencia obnovy vidieka 2009. Usporiadateľom je Európska ARGE pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni, spolupracovali Dolné Rakúsko, Bratislavský a Trenčiansky samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava. Odborne a organizačne podujatie podporili AINOVA a Slovenská agentúra životného prostredia.

17. august 2009

V Malokarpatskom múzeu v Pezinku sa chystá jedinečná výstava. V dňoch od 21. augusta do 30. septembra t. r. si tí starší pripomenú obdobie, ktoré trvalo niekoľko desaťročí a ovplyvnilo mnoho osudov. Pre tých mladších má skôr informatívny význam, ktorý si môžu zasadiť do kontextu súčasnosti a pochopiť tak obdobie ich rodičov. Interpretácia výstavy je však na každom z nás.

17. august 2009

Vyjadrenia poslanca NR SR Pavla Freša za SDKU-DS, ktorý v súvislosti s pripravovaným navýšením počtu policajtov z dielne Ministerstva vnútra poukazuje na to, že viac policajtov treba i na Záhorí, sú populistické a nemajú nič spoločné so snahou niečo riešiť. Bola to totiž práve Dzurindova vláda, ktorá okrem iných aj v okrese Malacky zrušila (k 1.1.2004) okresné policajné riaditeľstvo. Keď teraz SDKU-DS ústami pána Freša kričí opak, buď na to zabudla alebo jej ide len o vlastné zviditeľnenie.

17. august 2009

Mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva BSK sa uskutoční v stredu 26. augusta 2009 o 10.00 hod. na prízemí v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16 v Bratislave.

17. august 2009

Divadlo Aréna hrdo oznamuje, že ako prvá, a na Slovensku zatiaľ jediná inštitúcia, začne v novej divadelnej sezóne 2009/2010 prinášať operné predstavenia z Metropolitnej opery v New Yorku formou priamych prenosov. Metropolitná opera v New Yorku je dlhodobo považovaná za absolútnu špičku medzi opernými domami na svete.

17. august 2009

Nemáte finančné prostriedky a pritom viete, ako zaujať študentov netradičnou formou vyučovania, ako podporiť vzdelávacie aktivity pre potreby miestnej komunity alebo máte nápady, ako podporiť vzájomnú výmenu pracovníkov výskumu a vývoja? Tak využite výzvu Agentúry MŠSR a získajte nenávratné finančné prostriedky na realizáciu vašich projektov.

14. august 2009

Obec Rohožník oslavuje 150. výročie vysvätenia kostola a 200. výročie založenia samostatnej farnosti v obci. Tieto udalosti spojili s 3. ročníkom Rohožníckych obecných slávností, ktoré sa konaju v dňoch od 14. do 16. augusta t. r. Slávnostnú omšu v sobotu bude celebrovať bratislavský arcibiskup. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

14. august 2009

Chceli by ste navštíviť najvyšší drevený gotický oltár na svete, najstaršiu banská vysokú školu v Európe, najpresnejší orloj na svete, či najväčší riečny ostrov v Európe? Nemusíte cestovať ďaleko, pretože to všetko nájdete pri návšteve jednej krajiny...Slovenska. Ak ste ostali prekvapení, Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) vám pomôže prehĺbiť si znalosti o Slovensku. Zároveň vás chce aktívne zapojiť do hľadania zaujímavých „NAJ“ na Slovensku.

11. august 2009

Predseda BSK Vladimír Bajan v mene svojom i v mene zastupiteľstva BSK vyjadruje hlbokú sústrasť pozostalým obetí z banského nešťasta v bani Handlová včera 10. augusta 2009. Česť ich pamiatke!