Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

15. júl 2009

Dňa 9. júla 2009 odovzdal podpredseda vlády SR a minister školstva SR Ján Mikolaj za prítomnosti prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára certifikáty Centier olympijskej prípravy (COP) pre 10 stredných škôl na Slovensku. Jedným z nich sa stalo aj Športové gymnázium na Ostredkovej ulici v Bratislave, ktorého zriaďovateľom je BSK.

15. júl 2009

 V dňoch od 3. do 7. augusta organizuje Divadlo LUDUS vo svojom novom pôsobisku - v Heineken Tower Stage na Pribinovej ulici v Bratislave - divadelný workshop pod názvom Podmorský svet.

14. júl 2009

Bratislavský samosprávny kraj tvrdil a stále tvrdí, že problematika LSPP by nemala byť riešená plošne, ale mala by byť v kompetencii samosprávnych krajov. V jednotlivých krajoch je situácia rozdielna a regionálne samosprávy vedia lepšie a efektívnejšie rozhodnúť, čo ten-ktorý región potrebuje. Bolo by to tak lepšie nielen pre pacientov, ale i pre lekárov.

14. júl 2009

Aktuálna situácia a stav prác na obchvate Bratislavy, t.j. diaľnici D4, bola témou dnešného stretnutia ministra dopravy SR Ľubomíra Vážneho s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírom Bajanom a primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Andrejom Ďurkovským.

14. júl 2009

Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR v spolupráci so spoločnosťou IBM organizuje projekt na podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

13. júl 2009

Keď Bratislavský samosprávny kraj kúpil koncom minulého roka pozemky v Petržalke, kde má vyrásť športovo-oddychový komplex vrátane multifunkčnej arény, rokoval s fínskou spoločnosťou Yokerit, za ktorou je niekoľko podobných arén v Európe. Dnes, po viacerých rokovaniach, po zadefinovaní parametrov arény na základe štúdie uskutočniteľnosti, si zo záujemcov o realizáciu multifunkčnej arény bude môcť zrejme vyberať.

13. júl 2009

Pôvodný termín semináru, ktorý bol stanovený na 17. júla t.r., presunuli organizátori (Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania v spolupráci s Puskás Tivadar Közalapítvány a RPIC Komárno) na september.

13. júl 2009

Ekotopfilm, medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji, sa v tomto roku uskutoční už po 36-krát. BSK spolupracuje na tomto projekte takmer od začiatku vzniku samosprávnych krajov. Aj tento rok na ňom predseda BSK Vladimír Bajan ako člen Čestného prezídia medzinárodného festivalu odovzdá jednému z víťazov Cenu predsedu BSK.

10. júl 2009

Už tradičné podujatie Ekotopfilm, ktoré sa koná každý rok, je medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. V tomto roku 2009 sa bude konať už 36. ročník festivalu. Je to najstarší filmový festival svojho druhu na svete a získal uznané renomé na celom svete. Podujatie prebieha od roku 1974 a uskutočnilo sa už v Žiline, v Trnave či v Trenčíne.

03. júl 2009

V júlovom čísle Župných novín sa dozviete, kde budú cez leto študenti naberať vedomosti, ktoré školy majú nových riaditeľov, a ako je to s drogovými závislosťami v BSK.