Blindfriendly Štvrtok 18. 4. 2019 | Meniny má Valér Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. marec 2019

 Bratislavský samosprávny kraj každoročne pri príležitosti Dňa učiteľov dáva ocenenia tým naj zamestnancov župných škôl. Tých vyberá výberová komisia zložená z poslancov BSK. Tento rok boli udelené aj dve výnimočné ocenenia pre vychovávateľov, ktorí obetavo s chladnou hlavou a s nasadením vlastných životov pomáhali pri evakuácii internátu pri januárovom požiari.

27. marec 2019

 Presne 3 408 zamestnancov župných škôl už zajtra pri príležitosti Dňa učiteľov dostane poďakovanie a ocenenie za svoju prácu. Každý pedagogický aj nepedagogický zamestnanec župnej školy dostane 100 eurovú odmenu podľa výšky svojho úväzku.

27. marec 2019

 Priestory Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes stali dejiskom súťaže študentov gymnázií. Tí si dnes otestovali svoje vedomosti z histórie počas tradičného krajského kola dejepisnej súťaže gymnazistov. V Bratislavskom kraji sa do súťaže zapojilo deväť župných gymnázií. Krajské kolá sa dnes konali vo všetkých 22 krajoch v Českej a Slovenskej republike.

21. marec 2019

 Študenti Strednej odbornej školy Gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v bratislavskej Petržalke sa už po šestnásty raz zoznamovali s cudzokrajnou kuchyňou. Tentokrát sa do centra pozornosti dostali ruské národné gastronomické špeciality pri príležitosti Dňa ruskej kuchyne.

20. marec 2019

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenským národným múzeom pripravil pre študentov župných stredných škôl špeciálny vzdelávací program v Múzeu holokaustu v Seredi. Zameraný je na oboznámenie sa so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území. Všetky školy tak majú možnosť absolvovať prehliadku Múzea holokaustu a vypočuť si jednu z piatich tém vzdelávacieho program.

19. marec 2019

 Bratislavský samosprávny kraj dnes predstavil dokument „Monitoring potenciálnych liahnisk komárov v BSK“. Ten poukazuje na možné liahniska komárov a teda priamo na miesta, kde treba s hmyzom bojovať už v štádiu lariev. Župa v prípade, že bude hroziť množenie komárov, na tieto miesta aplikuje účinnú látku Bti, ktorá ničí iba larvy komárov a pre ostatnú prírodu je neškodná.

18. marec 2019

 Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.

15. marec 2019

 Bratislavský samosprávny kraj dnes začal ďalšiu rekonštrukciu školského objektu. Ide o zateplenie budov Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách v sume vyše päťsto tisíc eur. Ukončené má byť do troch mesiacov.

12. marec 2019

 Bratislavská župa buduje nové Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre budúcich murárov, inštalatérov či maliarov. Vďaka štrukturálnym fondom vznikne na župnej SOŠ technológií a remesiel na Ivanskej ceste 21 v Bratislave priestor s novým kvalitným vybavením odborných dielní a učební v celkovej sume takmer tri milióny eur z eurofondov. Cieľom projektu je nielen zatraktívnenie odborného vzdelania, ale aj skvalitnenie podmienok vyučovania a priblíženie sa čo najreálnejšiemu prostrediu, ktoré študentov čaká po vyučení či po maturite.

11. marec 2019

V tomto školskom roku by malo na 54 župných stredných školách maturovať 3276 žiakov. Z toho na gymnáziách 974 a na stredných odborných školách 2 302 žiakov. Externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa začína zajtra 12. marca 2019 a pokračovať bude v dňoch 13., 14. a 15. marca 2019.