Blindfriendly Sobota 20. 10. 2018 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

17. september 2008

Nariadenie o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach, v školských účelových zariadeniach a o výške úhrady nákladov na štúdium v jazykovej škole dnes schválili krajskí poslanci na pravidelnom zasadnutí.

17. september 2008

BSK založí akciovú spoločnosť, ktorá bude realizovať zámer vybudovať na pozemkoch v Petržalke športový areál. Rozhodli o tom dnes poslanci BSK na svojom pravidelnom rokovaní. Toto rozhodnutie nadväzuje na ich júnové schválenie kúpy predmetných pozemkov, na ktorých by podľa predpokladov mala vyrásť nielen multifunkčná hala, ale aj aquapark.

17. september 2008

Poslanci BSK dnes administratívne zrušili zdravotnícke zariadenia – Polikliniku Pezinok, Polikliniku Senec, Polikliniku Petržalka a Nemocnicu s poliklinikou Malacky, ktoré už nevykonávajú činnosť, na ktorú boli zriadené. Ide len o formalitu, ktorá sa neuskutočňuje de facto, ale len de jure. Týmto krokom samozrejme nedôjde k zrušeniu prevádzok poskytujúcich zdravotnú starostlivosť a ani pre pacientov ani pre lekárov sa nič nemení.

17. september 2008

Bratislavskí krajskí poslanci dnes rozhodli o založení akciovej spoločnosti, ktorá sa bude zaoberať správou energetických zariadení Bratislavského samosprávneho kraja.

17. september 2008

V stredu 17. septembra o 10,00 hod. spúšťa Európsky parlament svoj vlastný Web-TV-Program pod názvom EuroparlTV. Prostredníctvom bohatej ponuky TV programov bude sa môcť každý, kto má pripojenie na internet, informovať o aktuálnej práci Európskeho parlamentu.

16. september 2008

Predseda BSK Vladimír Bajan spolu s podpredsedami Bystríkom Hollým a Martinom Kurucom prijali v stredu 16. septembra 2008 v sídle BSK delegáciu z Regiónu Brusel – hlavné mesto a členov Rady Flámskeho spoločenstva, vedenú Jean-Lucom Vanraesom, predsedom Rady flámskeho spoločenstva.

11. september 2008

Predsedu BSK Vladimíra Bajana a podpredsedu Gabriela Agárdyho dnes prijal minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomír Vážny. Predstavitelia krajskej samosprávy prišli na stretnutie aj v mene primátora hlavného mesta Andreja Ďurkovského. Témou ich rokovania bolo riešenie dopravy v regióne, najmä obchvat Bratislavy ale aj ďalšie súvisiace dopravné stavby.

10. september 2008

 Dňa 10. septembra prijal predseda BSK Vladimír Bajan veľvyslanca Belgického kráľovstva na Slovensku J.E. Alaina Coolsa na pôde Bratislavského samosprávneho kraja. Išlo o prvé oficiálne stretnutie oboch predstaviteľov.

09. september 2008

BSK sa zúčastní v dňoch 23.–26.9.2008 medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Otdych/Leisure v Moskve v národnej expozícii Slovenska. Uvedené podujatie sa radí k najvýznamnejším vo svojej kategórii v Ruskej federácii, z toho dôvodu BSK uvítal ponuku hl.m.SR Bratislavy pre spoločnú prezentáciu Bratislavy a Bratislavského kraja. Zámerom prezentácie je nájsť širšie uplatnenie turistických atraktivít a produktov kraja pre ruský trh, ktorý patrí z hľadiska cestovného ruchu k najperpektívnejším.