Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

25. apríl 2017

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes zúčastnil pracovného zasadnutia zastupiteľstva bratislavskej Petržalky. Spolu s miestnymi poslancami hľadali kompromisné riešenie využitia budovy bývalej SOŠ podnikania na Znievskej 4 v Petržalke, ktorá je v majetku BSK. Z nej by miestni poslanci chceli spraviť škôlku či základnú školu. Problémom je pozemok pod budovou, ktorý patrí hlavnému mestu. Súčasťou areálu je však aj fungujúca škola na Znievskej 2.

25. apríl 2017

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, KOCR BRT, BID, IDS BK, Hlavného mesta SR Bratislava a BTB dnes na tlačovej konferencii predstavili projekt bratislavskej destinačnej zľavovej karty - Bratislava CARD. Bratislavský región sa tak opäť stáva atraktívnejší tak pre domácich ako aj pre zahraničných návštevníkov.

24. apríl 2017

 Bratislavský samosprávny kraj ukončil správne konanie voči bratislavskej nelegálnej klinike plastickej chirurgie. Župa na základe doručených podnetov a vypočutia svedkov udelila prevádzkovateľovi kliniky pokutu vo výške 22 000 eur. Prípadom sa Bratislavský samosprávny kraj zaoberal od októbra 2016.

20. apríl 2017

 Najčítanejšími knihami boli tento rok medzi materskými školami a ZŠ I. stupeň klasické rozprávky a rozprávkové knižky. Medzi strednými školami zase prevládali zahraniční autori. Aj tieto informácie odkryli výsledky 6. ročníka čitateľskej súťaže „ Vráťme knihy do škôl“, ktorá sa uskutočnila od 1. februára do 31. marca 2017.

19. apríl 2017

 Vďaka Bratislavskej regionálnej dotačnej schéme bolo v minulom roku podporených množstvo kultúrnych projektov. Župní poslanci aj pre rok 2017 schváli na svojom poslednom zasadnutí žiadosti o dotáciu. Jedným z podporených projektov je aj dnešný koncert jubilujúceho Mariána Vargu, ktorý sa koná s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

19. apríl 2017

 Európsky projekt Interreg DANUrB sa primárne zameriava na inovatívne koncepty v oblasti kultúry a turizmu v regióne pozdĺž rieky Dunaj.

18. apríl 2017

 Vo štvrtok 20. apríla 2017 budú známe výsledky čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Počas slávnostného odovzdávania cien spoznáme nielen víťazov tejto obľúbenej celoslovenskej súťaže, ale aj najobľúbenejšie knihy a najaktívnejšiu školu. Ocenený bude aj Knižný anjel.

13. apríl 2017

 Slovenský dom Centrope realizuje v spolupráci s Bratislavským a Trnavským samosprávnym krajom, Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR realizuje v roku 2017 projekt „Rozvoj tematických ciest v bratislavskom a trnavskom kraji ako produkt cestovného ruchu“.

13. apríl 2017

Bratislavský samosprávny kraj vyzdvihuje myšlienku Európskeho zboru solidarity. Ide o novú iniciatívu Európskej únie, ktorá umožňuje mladým ľuďom pracovať alebo byť dobrovoľníkom v projektoch európskej solidarity. Od spustenia projektu v decembri minulého roka sa už prihlásili tisícky mladých ľudí.

12. apríl 2017

 Na úrade Bratislavského samosprávneho kraja dnes predpoludním predstavili Katalóg adaptačných opatrení miest a obcí BSK na nepriaznivé dôsledky klímy. Ten je pre samosprávy návodom, ako sa s negatívnymi zmenami klímy postupne vyrovnávať či ako im v dlhodobom horizonte predchádzať.