Blindfriendly Pondelok 22. 10. 2018 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

23. máj 2016

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na čele s podpredsedom Martinom Bertom rokovali s predstaviteľmi rakúskeho Národného parku Donau-Auen (Dunajské luhy). Vo štvrtok 19. mája ich prijali Carl Manzano, riaditeľ národného parku a Georg Frank, generálny sekretár združenia DANUBEPARKS - siete 20-tich chránených území pozdĺž rieky Dunaj.

23. máj 2016

 Tento štvrtok sa na bratislavskom Starom moste uskutoční miestne zisťovanie. Pokiaľ bude na Starom moste všetko v poriadku, teda realizácia bude podľa projektovej dokumentácie a budú odovzdané všetky doklady ku kolaudácii, prvé električky budú čakať už len na zákonné lehoty.

20. máj 2016

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes zúčastnil slávnostného podpisu koncesnej zmluvy výstavy diaľničného obchvatu D4 a rýchlostnej cesty R7. Tie sú pre rozvoj priemyslu, ale aj pre plynulosť dopravy v meste a jeho okolí kľúčové.

19. máj 2016

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes spolu s primátorom Ivom Nesrovnalom a starostami mestských častí Staré mesto a Petržalka slávnostne otvorili pešiu lávku Starého mosta. Ten je tak už prístupný peším a cyklistom. O týždeň sa mostom prejdú aj odborníci, ktorí v prípade, že všetko bude v poriadku, dajú zelenú aj pre električky.

18. máj 2016

 Zámer realizácie združenej investície rekonštrukcie a opravy ciest II. a III. triedy vo vlastníctve hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava bol témou dnešného pracovného stretnutia vedenia BSK so starostkami a starostami bratislavských mestských častí . Zámer schválili poslanci zastupiteľstva BSK a ambíciou projektu je oprava ciest a komunikácií v správe mestských častí.

18. máj 2016

 Ukážky dobového vojenského táborenia francúzskej a rakúskej armády, ich vojenského výcviku, pochodu na bojové pole, rekonštrukcia historických bojov a veľa ďalšieho aj tento rok prinesie tradičné podujatie kultúrneho leta Bratislavského samosprávneho kraja „Ubránili sme sa“. Uskutoční sa pri príležitosti 207. výročia obliehania Bratislavy francúzskym cisárom Napoleónom I.

17. máj 2016

 Uplynulý týždeň sa v Bratislave konal 12. ročník divadelného festivalu Nová dráma, ktorého hrdým partnerom bol aj Bratislavský samosprávny kraj. Festival vyvrcholil cez víkend, kedy boli odovzdané aj ocenenia. Cenu Grand Prix medzinárodná porota udelila inscenácii divadla SkRAT s názvom „Extrakty a náhrady“, ktorá by však bez dotácie z BSK nevznikla.

16. máj 2016

 Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy sa riadi viacerými zákonmi. Pri každom svojom kroku sa musí držať pravidiel a dodržiavať stanovené lehoty, ktoré určuje zákon. Lehoty slúžia aj pri kolaudácii Starého mosta najmä na ochranu verejného záujmu.

13. máj 2016

 Tretí májový víkend bude v Bratislavskom regióne patriť zábave. Bratislavská Karlova Ves ponúkne zábavu na Majálese, Stará tržnica ponúkne vína a v ZOO sa budú promenádovať maskoty.

12. máj 2016

 Preniesť celý ekosystém Cvernovky do novej lokality. To je obsahom Memoranda o vzájomnej spolupráci, ktorú dnes v budove Pradiarne – Cvernovky podpísali bratislavský župan Pavol Frešo a správca Nadácie Cvernovka Branislav Čavoj. Spečatili tým konkrétne kroky, ktoré majiteľom ateliérov v bratislavskej Cvernovke zabezpečia nové priestory. Župa tak dala opätovne najavo, že podporuje kreatívny priemysel.