Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

05. september 2016

Bratislavský samosprávny kraj sa stal Infobodom pre Program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko (Interreg V-A SK-HU). Župa pri tejto príležitosti organizuje Informačný deň v súvislosti s vyhlásením prvej Výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok, ktorý sa uskutoční dňa 7.9.2016 o 10.30 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.

02. september 2016

Duálna akadémia, ktorá prepojí stredoškolské vzdelávanie s praktickou prípravou priamo u budúceho zamestnávateľa, otvorí svoje brány už v pondelok. Zriaďovateľom je záujmové združenie právnických osôb Duálna akadémia, ktoré tvorí Bratislavský samosprávny kraj a najvýznamnejší zamestnávatelia v automobilovom priemysle v regióne – Volkswagen Slovakia, a.s. a Matador Holding, a.s..

02. september 2016

 Posledný prázdninový víkend majú ešte budúci školáci, samozrejme aj rodičia, deti, turisti a návštevníci bratislavského kraja možnosť využiť bohatú ponuku podujatí. Voľný čas tak môžete stráviť na Rozálskych hodoch, navštíviť najväčší mestský festival Dni majstrov ÚĽUV, pozrieť si historické automobily, či pochutiť si na chutnej husacine.

31. august 2016

 Kráľovstvo husaciny začne svoju vládu na území Bratislavského samosprávneho kraja už túto sobotu. Súčasťou odovzdávania kráľovského dekrétu bude aj bohatý kultúrny program, tradičný Farm Fest a odhalenie takmer trojmetrovej sochy husi v Slovenskom Grobe, ktorá bude symbolom Kráľovstva husaciny.

26. august 2016

 Borovicové porasty vo Vojenských lesoch na Záhorí sú napadnuté hmyzom, použité postreky by však mohli byť šetrnejšie.

26. august 2016

 Termín pre podávanie návrhov na laureátov Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja sa predlžuje. Obyvatelia kraja tak môžu svoje návrhy posielať až do 30. septembra 2016.

25. august 2016

 Námestím SNP v Bratislave dnes zneli slová ako sloboda, odvaha, vďaka a jasné odkazy dnešnej, ale i budúcim generáciám a to pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania, od ktorého uplynulo už 72 rokov.

24. august 2016

 Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism pripravili pre návštevníkov Kráľovstva husaciny ďalšie prekvapenie. Pocestní, ktorí sa chystajú Kráľovstvo navštíviť môžu nechať svoje vozy a povozy doma, doprava do a aj z Kráľovstva husaciny bude zadarmo.

24. august 2016

 Presnosť, rýchlosť, obratnosť a múdrosť. To boli hlavné kritéria úspechu na šiestom ročníku Župnej olympiády seniorov, ktorá sa konala v utorok 23. augusta 2016. Medzi vyše 120 seniormi a seniorkami boli dokonca hostia zo susednej Českej republiky a Maďarska. Súčasťou bolo aj každoročné štartovné v podobe vlastnoručne upečeného koláča.

23. august 2016

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, MČ Bratislava - Petržalka dnes slávnostne otvorili petržalskú plaváreň, ktorej krstným otcom sa stal strieborný olympijský medailista Matej Beňuš. Najbližšie necelé dva týždne pôjde o skúšobnú prevádzku a oficiálne otvorenie plavárne pre širokú verejnosť je naplánované na 5. septembra 2016.