Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

23. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj si Vás dovoľuje pozvať na 31. vzdelávací seminár pre zamestnancov pracujúcich v oblasti sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pre verejnosť na tému: „Možnosti pomoci ženám, na ktorých je páchané násilie“ ktorý sa uskutoční dňa 30.11.2015 o 13.00 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici č. 16, v Rokovacej sále (na prízemí).

22. november 2015

Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) trávia svoj voľný čas najčastejšie na Železnej studničke.

20. november 2015

 Bernolákovo je od dnes spojené novou cyklotrasou s Novou Dedinkou. Tá má slúžiť nielen na rekreačnú cyklo-turistiku, ale aj pre dochádzanie za školou či prácou. Cyklotrasu slávnostne otvoril starosta Bernolákova Richard Červienka, vicežupan Martin Zaťovič a starostka Novej Dedinky Viola Takáčová.

20. november 2015

 V piatok predpoludním zahájili v Modre už šestnásty ročník Dňa otvorených pivníc. Návštevníci 26 obcí a mestečiek pod Malými Karpatmi môžu tento rok navštíviť až do sobotného večera 155 vínnych pivníc. Podujatie je súčasťou série Župná jeseň.

20. november 2015

 Na dnešnom rokovaní na Úrade vlády SR s vedením Európskeho výboru regiónov bolo témou aj úvahy o vytvorení tzv. miniSchengenu, ktoré zazneli z úst niektorých európskych politikov. To však, podľa predsedu BSK Pavla Freša, vytvorí z našich občanov ľudí „druhej kategórie“ a vzbudzuje to aj ďalšiu vlnu protieurópskych nálad. Začiatkom slovenského predsedníctva Rady EÚ bude Bratislavský samosprávny kraj a mesto Bratislava hostiť Európsky summit regiónov a miest.

19. november 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes slávnostne zahájil sériu kultúrno-vzdelávacích podujatí pre študentov stredných škôl „Shakespeare-Prokofiev / Romeo a Júlia“. Záštitu nad projektom prevzal minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

16. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj, ako iniciátor Večera na podporu banskobystrických divadiel, vyjadruje spolupatričnosť s banskobystrickými divadlami, ktoré vďaka zásahom predsedu BBSK prišli o dotácie smerujúce na kultúrne podujatia.

15. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj sa tento rok stal partnerom sedemnásteho ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Festival má pred sebou ešte tri dni.

13. november 2015

 Predseda bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, primátor mesta Malacky Juraj Říha a generálny riaditeľ Regionálnych ciest Bratislava Milan Valašik dnes prestrihnutím pásky uviedli do prevádzky most - Estakáda Malacky. Jeho rekonštrukcia sa začala 25. mája a stála okolo 900 000 eur.

12. november 2015

 Zástupcovia bratislavskej župy v spolupráci s Centrom pre filantropiu a bratislavským Konzervatóriom dnes na pôde Konzervatória predstavili kultúrno-vzdelávacie podujatie Shakespeare-Prokofiev/ Romeo a Júlia určené pre študentov stredných škôl. Cieľom desiatich novembrových predstavení je zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem u študentov o hudbu, kultúru, literatúru, vzdelanie.