Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

09. máj 2016

 Miesto, kde je pochovaných takmer sedem tisíc vojakov Červenej armády, miesto, ktoré hovorí o krutej histórii, to predstavuje pamätník na Slavíne v Bratislave. Práve dnes si pripomíname 71. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom.

06. máj 2016

V sobotu sa už po tretí raz prejde Bratislavou európska etapová jazda elektromobilov eTourEurope. SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a spoločnosťou GreenWay Infrastructure, ktorá pri tejto príležitosti zorganizovala podujatie eRoadshow – prezentáciu elektromobilov.

06. máj 2016

Rekonštrukcie centier miest a obcí, výsadba stromov, budovanie cyklochodníkov, detských ihrísk či podpora podnikania. To je len zlomok aktivít, na ktoré môžu teraz mestá a obce bratislavskej župy požiadať o dotáciu. Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil 5. mája 2016 výzvu na podávanie žiadostí v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu rozvoja vidieka na rok 2016.

06. máj 2016

 Ani tento rok neprídu priaznivci cyklistiky a bikerov o svoju obľúbenú Župnú dvadsiatku, ktorá sa koná v rámci Bratislavského majálesu 2016. Partnerom podujatia je aj Bratislavský samosprávny kraj.

05. máj 2016

 Bratislavská župa začala kolaudáciu električkovej dráhy na Starom moste a v MČ Petržalka. Ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním je určené na 26. mája 2016. Ak na predmetnej stavbe nebudú zistené závažné skutočnosti, ktoré by bránili premávke, môže Bratislavský samosprávny kraj vydať rozhodnutie o skúšobnej prevádzke. Prví cestujúci by tak mohli prejsť v električke cez Starý most po obratisko v Petržalke začiatkom júla.

05. máj 2016

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa počas pracovnej cesty zúčastnil stretnutia v španielskej Murcii, kde s partnermi z Európskeho výboru regiónov diskutoval o možnostiach občianskej participácie vo verejnej správe, teda lepšieho zapájania občanov do rozhodnutí verejnej správy. Účastníkov zároveň pozval na nadchádzajúci Európsky summit regiónov a miest.

04. máj 2016

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta, do ktorého kompetencií spadajú oblasti územného plánovania a dopravy, navštívil obce, ktoré márne bojujú s tranzitom kamiónov na svojich cestách.

04. máj 2016

 Na tri dni bohatého programu a sprievodných podujatí sa môžu tešiť návštevníci Bratislavského majálesu 2016, ktorého partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Uskutoční sa od štvrtku do soboty a jeho súčasťou bude opäť Župná dvadsiatka.

04. máj 2016

 Anketa, ktorá vyhodnocuje najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku, pozná svojho víťaza. Titul poputoval do Bratislavy. Maroš Jakim z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici 107 Bratislava sa stal víťazom jubilejného desiateho ročníka populárnej celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos spomedzi ôsmich finalistov. Žiaci do ankety prihlásili 35 učiteľov.

04. máj 2016

 Štvrtkové predpoludnie bude v Malackách patriť histórii remesiel, živností a služieb. V malackom kine ich predstavia historici či archeologička.