Blindfriendly Štvrtok 19. 4. 2018 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

AKTUÁLNE SPRÁVY

03. september 2015

 Európsky týždeň športu predstavuje prvý ročník iniciatívy Európskej komisie s cieľom podporovať pohyb a šport na všetkých úrovniach obyvateľstva, ktorý po prvýkrát prebehne v termíne od 7. do 13. septembra 2015 v celej Európe a Slovensko nebude výnimkou. Do iniciatívy s cieľom spopularizovať šport u širokej verejnosti sa rozhodol zapojiť aj Bratislavský samosprávny kraj, organizáciou súťaže určenej pre základné a stredné školy z regiónu.

02. september 2015

Od školského roka 2015/2016 majú prváci na dvoch krajských stredných školách možnosť vzdelávať sa v systéme duálneho vzdelávania. S ďalšími zamestnávateľmi z rôznych odborov Bratislavský samosprávny kraj, ako zriaďovateľ takmer šesťdesiatky stredných škôl, intenzívne rokuje.

21. august 2015

Od začiatku júla nemôžu lekári vyberať od pacientov poplatky za prednostné ošetrenie. Tieto si však poskytovatelia zdravotnej starostlivosti nahrádzajú navýšením iných poplatkov či priamo novými druhmi poplatkov, ktorým tento zákon obchádzajú. Bratislavský samosprávny kraj na tento problém upozorňuje dlhodobo. Pacient sa tak stáva rukojemníkom deravého zákona.

20. august 2015

Desať budov, ktoré má vo svojom vlastníctve Bratislavský kraj v týchto dňoch prechádzajú procesom zatepľovania, čím sa ušetria náklady na energiách o cca 30 percent. Ide o sedem stredných škôl a tri objekty v rámci jedného domova sociálnych služieb. Celkové náklady na opravu budov predstavujú takmer 5 mil. €. V rámci dnešného kontrolného dňa boli riaditeľ Úradu BSK Valerián Potičný, riaditeľ Odboru investičných činnosti, správy majetku a verejného obstarávania BSK Ján Keselý a krajský poslanec Eduard Demel skontrolovať priebeh rekonštrukčných prác na troch rekonštruovaných školách.

20. august 2015

 Pocta Slobode – Tribute to freedom je od roku 2009 top podujatím na hrade Devín. Už zajtra sa na jeho nádvorí od 18:30 predstavia kapely Slnovrat, Vidiek či Milan Lasica. Vstup na podujatie je voľný.

19. august 2015

 Dovedna 235 žiadostí o dotáciu na podporu kultúrnych a umeleckých projektov za takmer dva milióny eur prišlo na úrad Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci kultúrneho dotačného mechanizmu má BSK vyčlenených 400 000 eur. Projekty posudzujú členovia Rady BSK pre kultúru a umenie. Mechanizmus predstavili zástupcovia BSK dnes na tlačovej konferencii v bratislavskej Cvernovke.

19. august 2015

V sobotu sa v bratislavskom Ružinove stretne boxeristická špička zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Koná sa tu už 20. ročník Medzinárodného stretnutia boxerov – seniorov. Akciu podporuje aj Bratislavský kraj. Pripravený je aj bohatý sprievodný program a vstup pre verejnosť je zadarmo.

14. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj už pozná výhercu architektonickej súťaže na sfunkčnenie nevyužívanej haly vo Vlčom hrdle. Víťazný návrh ráta s divadlom, gymnastickým ihriskom či horolezeckou stenou. Autorkou je Slávka Mráziková.

14. august 2015

Vidiecky festival vo Viničnom, motokrosové preteky v Šenkviciach, obecné slávnosti v Rohožníku či pezinský Permoník. Aj tieto podujatia sú v ponuke na aktuálny víkend. Akcie podporil Bratislavský kraj.

14. august 2015

O výstavbu novej bratislavskej nemocnice sa zaujíma aj španielsky investor Rivera Salud, ktorý pôsobí v španielskom zdravotníctve od roku 1997. Na pôde Úradu Bratislavského kraja sa dnes uskutočnilo stretnutie, na ktorom sa viceprezident spoločnosti Santiago Delgado informoval o možnostiach, prípadných problémoch ale aj ďalších potrebách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti v regióne. BSK zastupoval riaditeľ Úradu BSK a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný, vicežupanka Gabriella Németh, zodpovedná práve za oblasť zdravotníctva a sociálnych vecí, a riaditeľka Odboru zdravotníctva BSK Jana Ježíková.