Blindfriendly Sobota 23. 3. 2019 | Meniny má Adrián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

25. apríl 2016

 Ocenenie z plzeňského festivalu patrí aj župe. Riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Art. Zuzana Šajgalíková získala vo štvrtok za svoju tvorbu ocenenie a to za projekt RTVS True Štúr, na ktorom sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii.

22. apríl 2016

 Sumu približne 208 € na obyvateľa ročne vynakladá Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na zabezpečenie svojich kompetencií v oblasti sociálnej starostlivosti, vzdelávania, kultúry, dopravy či turizmu. Vyplýva to zo Záverečného účtu BSK za rok 2015, ktorý dnes schválili krajskí poslanci.

22. apríl 2016

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja skontrolovali na základe sťažností obyvateľov cykloodpočívadlá v Malých Levároch, Vysokej pri Morave a vo Svätom Jure už koncom marca. Z následne vykonaného znaleckého posudku vyplývajú nielen nedostatky estetické, ale najmä konštrukčné. Bratislavský samosprávny kraj tak uplatňuje reklamáciu týchto diel.

21. apríl 2016

 Bratislavský samosprávny kraj bude spolu s Hlavný mestom SR Bratislavou hostiteľom 7. Európskeho summitu regiónov a miest. Ten otvorí slávnostný koncert na bratislavskom hrade Devín, ktorý domácim aj zahraničným návštevníkom predstaví to najlepšie zo slovenskej kultúry.

21. apríl 2016

 Už na zajtrajšom zastupiteľstve budú bratislavskí krajskí poslanci schvaľovať predaj starých školských dielní na Starej Ivánskej ceste. Jeden z doterajších nájomcov sa snaží poslancom podsunúť nepravdivé informácie v súvislosti s elektronickou aukciou.

19. apríl 2016

Bratislavský samosprávny kraj čelí kritike Denníka N, ktorý tvrdí, že župa si svoje propagačné aktivity „načasovala“ na marcové parlamentné voľby. Tie však nemajú na fungovanie vyšších územných celkov vplyv.

19. apríl 2016

 Hotelová akadémia na Mikovíniho v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bola zaradená do projektu „Škola tretieho tisícročia - Vzdelávame pre budúcnosť“. Ako jedna z troch vybraných škôl v rámci Slovenska získala pre ukážkovú tabletovú triedu 22 tabletov.

15. apríl 2016

 Bratislavský samosprávny kraj vydal kolaudačné rozhodnutie k električkovej zastávke na Žilinskej ulici. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja upustilo od podmienky výrubu stromov.

14. apríl 2016

„V rámci Výzvy na podávanie žiadostí o dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry pre rok 2016 žiadatelia svoje projekty registrovali aj elektronicky, aby mohli byť v systéme zhodnotené odborníkmi z oblasti kultúry.

14. apríl 2016

 Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení si každoročne pripomína prácu učiteľov slávnostným stretnutím s pedagógmi bratislavského kraja. Počas dnešného doobedia predseda BSK v koncertnej sieni Eugena Suchoňa na bratislavskom Konzervatóriu slávnostne ocenil učiteľov bratislavského regiónu.