Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

13. apríl 2016

 Na pôde Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes uskutočnila odborná diskusia s účasťou verejnosti k problematike výstavby diaľničnej križovatky Triblavina. Diskusie sa zúčastnili nielen zástupcovia BSK, ale aj primátori a starostovia dotknutých miest a obcí, regionálni poslanci, signatári petícií, zástupcovia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Národnej diaľničnej spoločnosti, Regionálnych ciest Bratislavy a Slovenskej správy ciest.

12. apríl 2016

 Zástupcovia bratislavskej župy dnes navštívili dve zariadenia sociálnych služieb v bratislavskej Rači a v Modre, ktoré prechádzajú procesom transformácie a deinštitucionalizácie sociálnych služieb na Slovensku. Cieľom je vytvorenie a rozšírenie siete komunitných služieb, ktoré vytvárajú podmienky pre dôstojný život prijímateľov sociálnych služieb v prirodzenom sociálnom prostredí.

11. apríl 2016

 Ešte pár dní zostáva do skončenia súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorého spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Aj aktuálny piaty ročník potvrdzuje záujem mladých čitateľov o súťaž a čítanie ako také. Čitatelia z materských, základných a stredných škôl sa do súťaže môžu ešte zapojiť do 15. apríla.

08. apríl 2016

Bratislavský samosprávny kraj si plní všetky zákonom stanovené povinnosti a inak to nie je ani v prípade zákona č. 395/2002 o archívoch a registratúrach. Kontrola Ministerstva vnútra SR, ktorej sa úrad BSK podrobil v polovici marca, nenašla žiadne závažné pochybenia.

08. apríl 2016

 Bratislavský samosprávny kraj pripravuje v tomto roku niekoľko turisticky zaujímavých noviniek najmä v Malokarpatskom regióne. Pribudnúť má cykloodpočívadlo aj bike park.

07. apríl 2016

Deviataci majú už len jeden pracovný deň na odovzdanie svojich prihlášok na stredné školy riaditeľom svojich základných škôl. O priazeň deviatakov sa aj tento rok uchádza takmer šesťdesiatka stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

07. apríl 2016

 Návštevnosť Bratislavského regiónu vzrástla v minulom roku o viac ako štvrtinu a BSK privítal na svojom území takmer 1 200 000 návštevníkov. Aby tieto štatistiky rástli aj v roku 2016, predstavil kraj svoju novú aplikáciu „Bratislava Region“, kde nájdu návštevníci všetky informácie o regióne, o ubytovaní či reštauráciách a všade tam návštevníkov privedie aj interaktívna mapa.

06. apríl 2016

 Na dnešnom pracovnom stretnutí sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo stretol s primátormi a starostami obcí a miest, kde je dopravná situácia najzávažnejšia priamo vo Vajnoroch, cez ktoré denne tranzitujú tisícky áut z okolitých obcí. Rastúca výstavba so sebou prináša do územia množstvo áut, no cestná sieť zostáva bezo zmeny. Pomocou pre dopravnú obslužnosť by malo byť rozšírenie diaľnice D1 na plnohodnotnú 6-pruhovú diaľnicu s obojsmernými dvojpruhovými jednosmernými kolektormi v úseku Bratislava – hranica BSK - Trnava. V dlhodobom horizonte pomôže tejto oblasti aj vybudovanie električky, resp. trate, ktorá spojí hlavné mesto s Pezinkom.

05. apríl 2016

 O tri mesiace bude mať Bratislava v rukách historické predsedníctvo SR v Rade EÚ a stane sa dejiskom 7. Európskeho samitu regiónov a miest. Logo pre túto príležitosť vytvoril Jakub Mikula, študent 3. ročníka ŠÚV J. Vydru v Bratislave, ktorý ho predstavil na tlačovej konferencii.

05. apríl 2016

 Bratislava 5. apríla 2016 – V bratislavskom Primaciálnom paláci sa dnes konalo oficiálne predstavenie Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý sa bude konať v Bratislave v dňoch 8. - 9. júla. Tento samit organizuje Európsky výbor regiónov v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislavou a Bratislavským samosprávnym krajom. Autorom loga je študent ŠÚV Josefa Vydru Jakub Mikula, ktorý bol pri tvorbe loga inšpirovaný bratislavským Mostom SNP. Most je zároveň symbolom spájania. Spája brehy riek, ľudí, krajiny.