Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

10. august 2015

 Vzhľadom na výstrahy SHMÚ pred rizikom spôsobeným vysokými teplotami, Bratislavský samosprávny kraj od utorka (11. augusta 2015) do piatka (14. augusta 2015) sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16.

10. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj zverejnil územný plán regiónu ako interaktívne mapy. Na jednom mieste tak dostanú ľudia informáciu o zásadách a regulatívoch priestorového usporiadania a funkčného využitia územia , usporiadania verejného dopravného a technického vybavenia, starostlivosti o životné prostredie, verejnoprospešných stavbách aj o nadväznosti územného plánu regiónu na územné plány obcí a susediace regióny. Grafická mierka je 1:50 tisíc.

09. august 2015

Sobotný Piknik&Bike bez bariér prilákal na župné cyklotrasy hendikepovaných optimistov aj známe osobnosti. Takmer 50 kilometrovú trasu aj v horúcom počasí zvládli bez problémov a v cieli trasy ich už čakali stovky piknikujúcich.

07. august 2015

Cez víkend si prídu na svoje nadšenci vojenskej techniky, ale aj cyklisti. V areáli Vojenského výcvikového priestoru (VVP) Záhorie sa totiž koná tradičné podujatie Slovenské piesky, ktoré je venované 70. výročiu ukončenia II. svetovej vojny. Sobota bude aj v znamení Pikniku bez bariér a hendikepovaní optimisti spolu s cyklistami môžu absolvovať takmer 50 kilometrovú cyklojazdu zo Stupavy do areálu Divoká voda v Čunove, kde bude skvelá pikniková atmosféra. Partnermi podujatí sú Bratislavský kraj aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

06. august 2015

V Senci zrekonštruovali základnú školu, škôlku aj verejné priestranstvo za eurofondy aj za dotácie od Bratislavskej župy. Projekty boli dnes v rámci župného štvrtka skontrolovať podpredsedníčka BSK Gabriella Németh a primátor mesta Karol Kvál. Mesto Senec patrí medzi najúspešnejšie samosprávy v realizácií projektov, na ktoré sú čerpané eurofondy v rámci Operačného programu Bratislavský kraj.

06. august 2015

 Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism dnes predstavuje klip k songu „Living the life“. Pod hitom sú podpísané zvučné mená slovenského hudobného biznisu a klip je plný toho naj v Bratislavskom regióne. S hudbou Viktora Hazarda a s hlasom Miša Bieleho sú odteraz spojené adrenalínové zoskoky, raftovanie ale aj víno z Malých Karpát. Vitajte vo svete „Living the life“.

05. august 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes podpísal Memorandum o partnerstve a spolupráci s Krajskou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku v Bratislave. Spoločne sa teda budú snažiť o naplnenie kvality a dôstojnosti každodenného života seniorov v bratislavskom regióne.

05. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj opakovane upozorňuje na nedostatok lekárov – špecialistov v regióne. A hoci zdravotné poisťovne garantujú naplnenosť minimálne siete špecialistov zväčša nad sto percent, zúfalí pacienti sa čoraz častejšie obracajú práve na župu, aby im našla odborného lekára.

05. august 2015

Uplynuli takmer štyri mesiace od toho, ako Bratislavský samosprávny kraj upozornil na problém falšovania receptov na úzko špecifické a najmä drahé lieky. Ministerstvu zdravotníctva navrhol niekoľko opatrení, ktorými by sa zabránilo nielen opakovaným finančným stratám lekární aj poisťovní, ale najmä, aby sa každý pacient dokázal dostať k liekom, ktoré skutočne potrebuje. Doteraz nie sú žiadne konkrétne výsledky. Župa bude opäť apelovať na ministerstvo, aby situáciu riešilo.

04. august 2015

 Na podporu a rozvoj kultúry a umenia vyčlenil Bratislavský kraj v tomto roku 400-tisíc eur. Peniaze uvoľní v rámci dotačného mechanizmu, ktorý je súčasťou novej Stratégie rozvoja kultúry v BSK na roky 2015 – 2020. Financie budú pridelené aj na základe odporúčania nezávislých odborných hodnotiteľov a tzv. Rady BSK pre kultúru a umenie, pozostávajúcej z 9 renomovaných osobností slovenského umeleckého a kultúrneho života. Žiadosti o poskytnutie dotácií je možné podávať do piatka 7. augusta.