Blindfriendly Piatok 16. 11. 2018 | Meniny má Agnesa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. júl 2018

 Správca komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, Regionálne cesty Bratislava a.s., dnes sprejazdnili cestu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda, nakoľko boli stavebné práce pri revitalizácii cestného telesa III/1082 ukončené o mesiac skôr ako bolo naplánované.

25. júl 2018

Zástupcovia bratislavskej župy sa dnes stretli s Ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jánom Richterom, aby spolu debatovali o potrebe vzájomného informovania kontrolných orgánov, nakoľko kompetencie na výkon kontroly poskytovateľov sociálnych služieb sú rozdelené medzi viaceré inštitúcie. Zároveň župa predstavila novú kontrolnú skupinu – sociálnu kobru.

18. júl 2018

 Bratislavský samosprávny kraj, v rámci medzinárodného projektu “Verejný protipovodňový a výstražný systém“ (tzv. FLOOD-serv), osadil v júni v bratislavskej Rači štyri meracie stanice. Prvé dve sú osadené v lesoch nad Račou a merajú zrážky, a ďalšie dve sú vodomerné, zbierajúce dáta z Pieskového a Banského potoka.

13. júl 2018

Veľa zábavy, obľúbených detských show, postavičiek, atrakcií, rôzne divadielka, súťaže a aktivity s animátormi a veľa ďalšieho na vás čaká zajtra 14. júla na hrade Červený kameň. Ten sa počas soboty premení na najväčší rodinný festival Rozprávkoland.

06. júl 2018

Bratislavský samosprávny kraj chce do regiónu prilákať zahraničné inovatívne subjekty a investorov, preto pripravil video, ktoré predstavuje Bratislavský kraj ako vysoko inovatívny región, ako významné centrum vedy, výskumu a inovácií.

04. júl 2018

Kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja si na mesiac júl pripravili pre deti a mládež, ale aj pre dospelých, rôzne aktivity a zaujímavý kultúrny program. Výnimkou sú divadlá, ktoré majú dvojmesačné divadelné prázdniny.

03. júl 2018

 Bratislavský samosprávny kraj podporuje ochranu prírody a hniezdenie vtáctva v urbanizovanom prostredí. Preto v polovici júna na budove Úradu osadil prvé hniezdne búdky pre dážďovníky. Ďalšie búdky budú umiestené na budovách škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

29. jún 2018

 Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia študentom dvoch tried prvých ročníkov Hotelovej akadémie na Mikovíniho 1 v Bratislave v odbore kuchár, čašník, servírka. Župan zároveň odovzdal diplom najlepšej žiačke školy za výborné študijné výsledky a úspešné reprezentovanie školy ako aj ďalším dvom najúspešnejším žiakom. Ocenení boli najlepší študenti z každej triedy z 54 župných škôl. Dovedna tak župa venovala powerbank 571 študentom.

28. jún 2018

Už len päť dní môžu žiadatelia o pridelenie finančného príspevku z participatívneho rozpočtu BSK predkladať svoje projekty. Urobiť tak môžu do 2. júla 2018. Poskytnutie dotácie je viazané na menšie komunitné projekty, ktoré majú pre Bratislavský samosprávny kraj verejnoprospešný význam. Na takéto projekty župa vyčlenila 250 000 eur.

28. jún 2018

 Šesť pódií, štyridsať rôznorodých vystúpení, zaujímavé aktivity pre deti aj dospelých, bublinková show, občerstvenie od lokálnych producentov, vínna ulička, mini streetfood zóna, predajcovia burgrov z celej Európy, remeselné pivovary, to je len časť z bohatého program, ktorý organizátori pripravili pre návštevníkov 2. ročníka víkendového podujatia s názvom Urban Art Festival vol.2.