Blindfriendly Sobota 15. 12. 2018 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

03. december 2015

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja počas dnešného Župného štvrtku navštívili Bezpečný ženský dom, aby sa oboznámili s aktuálnym stavom po rekonštrukcii. Bratislavská župa sa dlhodobo venuje problematike pomoci ženám a ich deťom, na ktorých je páchané násilie, pretože na Slovensku bezpečné ženské domy stále absentujú.

03. december 2015

Dovoľujem si Vás pozvať na druhú odbornú diskusiu na tému realizácie výstavby a prevádzkovania novej univerzitnej nemocnice v Bratislave, ktorá sa uskutoční dňa 08.12. 2015 od 9.00 hod. do 14.00 hod. v aule Gymnázia L. Novomeského na Tomášikovej ulici č.2 v Bratislave

02. december 2015

 Prečo sme sa rozhodli študovať za zdravotné sestry, ako funguje naše zdravotníctvo a čo nás čaká po skončení školy? Tieto, ale aj ďalšie témy boli obsahom diskusie medzi študentmi Strednej zdravotníckej školy na Strečianskej ulici v Bratislave, zástupcami BSK a prezidentkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Na stretnutí rezonovala najmä aktuálna téma postavenia zdravotných sestier.

30. november 2015

 Zabezpečenie dopravy, finančná podpora, organizovanie dobrovoľníkov, bezplatný vstup na letné akcie v kraji, popularizácia a propagácia hádzanej. Aj týmto spôsobom sa Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zapojí do spoluorganizovania budúcoročných MS v hádzanej kadetiek. Budúci rok čaká Slovensko aj niekoľko významným udalostí.

27. november 2015

Zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v Bratislavskom regióne zabezpečuje správca komunikácií – Regionálne cesty Bratislava. Dispečing je v nepretržitej pohotovosti počas celej zimnej sezóny na centrále, ale aj na strediskách Malacky, Senec, Pezinok. Cesty sú upravované nepretržite, podľa potreby, v závislosti na počasí.

26. november 2015

 Minulý rok schválilo Zastupiteľstvo BSK dotáciu vo výške pol milióna eur pre výstavbu petržalskej plavárne. Počas dnešného župného štvrtka sa boli zástupcovia úradu pozrieť na plaváreň na Tupolevovej ulici v Petržalke, ktorá už o pár týždňov privíta prvých návštevníkov. Zadarmo ju budú môcť navštevovať stredoškoláci aj seniori.

26. november 2015

 Bratislavská župa dnes privítala zástupcov Jednoty dôchodcov na Slovensku, ktorá oslavuje 25 rokov svojho založenia. Súčasťou slávnostného stretnutia bolo aj odovzdávanie Pamätných listov zaslúžilým a aktívnym dôchodcom.

25. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj ukončil rekonštrukciu Domova sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko Rosa v Bratislave. Náklady na zateplenie či výmenu okien v objektoch dosiahli 315 293,06 €.

24. november 2015

 Lokalita"HradiskoNeštich" nad Svätým Jurom doteraz skrývala trojpriestorovú, pôvodne zrubovú stavbu, ktorú sa podarilo odkryť počas archeologického výskumu. Jeho výsledkyprezentovali zástupcovia Malokarpatského múzea v Pezinku, ktorého zriaďovateľom je bratislavská župa, na piatkovej záverečnej archeologickej komisii v Svätom Jure.

24. november 2015

 Takmer o 4 milióny EUR chce Bratislavský samosprávny kraj navýšiť rozpočet na opravu a údržbu budov vo svojej správe. Tento návrh je zakomponovaný do návrhu rozpočtu kraja na budúci rok a je predmetom rokovania poslaneckých komisií.