Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. august 2015

 Dovedna 235 žiadostí o dotáciu na podporu kultúrnych a umeleckých projektov za takmer dva milióny eur prišlo na úrad Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci kultúrneho dotačného mechanizmu má BSK vyčlenených 400 000 eur. Projekty posudzujú členovia Rady BSK pre kultúru a umenie. Mechanizmus predstavili zástupcovia BSK dnes na tlačovej konferencii v bratislavskej Cvernovke.

19. august 2015

V sobotu sa v bratislavskom Ružinove stretne boxeristická špička zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Koná sa tu už 20. ročník Medzinárodného stretnutia boxerov – seniorov. Akciu podporuje aj Bratislavský kraj. Pripravený je aj bohatý sprievodný program a vstup pre verejnosť je zadarmo.

14. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj už pozná výhercu architektonickej súťaže na sfunkčnenie nevyužívanej haly vo Vlčom hrdle. Víťazný návrh ráta s divadlom, gymnastickým ihriskom či horolezeckou stenou. Autorkou je Slávka Mráziková.

14. august 2015

Vidiecky festival vo Viničnom, motokrosové preteky v Šenkviciach, obecné slávnosti v Rohožníku či pezinský Permoník. Aj tieto podujatia sú v ponuke na aktuálny víkend. Akcie podporil Bratislavský kraj.

14. august 2015

O výstavbu novej bratislavskej nemocnice sa zaujíma aj španielsky investor Rivera Salud, ktorý pôsobí v španielskom zdravotníctve od roku 1997. Na pôde Úradu Bratislavského kraja sa dnes uskutočnilo stretnutie, na ktorom sa viceprezident spoločnosti Santiago Delgado informoval o možnostiach, prípadných problémoch ale aj ďalších potrebách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti v regióne. BSK zastupoval riaditeľ Úradu BSK a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný, vicežupanka Gabriella Németh, zodpovedná práve za oblasť zdravotníctva a sociálnych vecí, a riaditeľka Odboru zdravotníctva BSK Jana Ježíková.

13. august 2015

 Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism predstavila pred pár dňami letný videoklip, ktorý je zároveň prezentačným videom Bratislavského regiónu. Za necelý týždeň si ho na sociálnych sieťach pozrelo viac ako 100 000 ľudí a na youtube takmer 27 000. Pesnička „Living the life“ Miša Bieleho a Viktora Hazarda sa stále drží aj na popredných priečkach hitparády.

12. august 2015

Na hranici katastrov Budmeríc a Jablonca v okrese Pezinok pokračuje archeologický výskum opevnenej osady ľudu maďarovskej kultúry, ktorá existovala na území západného Slovenska v závere staršej doby bronzovej, teda pred cca 3500 rokmi. Toto obdobie je tiež nazývané Zlatý vek slovenského praveku. Archeológovia už našli pozostatky osady aj zachovanú ľudskú kostru. Projekt podporuje aj Bratislavský samosprávny kraj.

10. august 2015

 Vzhľadom na výstrahy SHMÚ pred rizikom spôsobeným vysokými teplotami, Bratislavský samosprávny kraj od utorka (11. augusta 2015) do piatka (14. augusta 2015) sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16.

10. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj zverejnil územný plán regiónu ako interaktívne mapy. Na jednom mieste tak dostanú ľudia informáciu o zásadách a regulatívoch priestorového usporiadania a funkčného využitia územia , usporiadania verejného dopravného a technického vybavenia, starostlivosti o životné prostredie, verejnoprospešných stavbách aj o nadväznosti územného plánu regiónu na územné plány obcí a susediace regióny. Grafická mierka je 1:50 tisíc.

09. august 2015

Sobotný Piknik&Bike bez bariér prilákal na župné cyklotrasy hendikepovaných optimistov aj známe osobnosti. Takmer 50 kilometrovú trasu aj v horúcom počasí zvládli bez problémov a v cieli trasy ich už čakali stovky piknikujúcich.