Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

22. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj bude aj v predposledný májový víkend lákať domácich aj zahraničných turistov na svoje poklady. Do Sadu Janka Kráľa sa vrátia vojská Napoleona a južné svahy Malých Karpát otvoria svoje vínne pivnice.

21. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj predstavil projekt Modernizácie a obnovy Bratislavského kraja vo výške 42 mil. eur ako súčasť Akčného plánu a Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja. Projekt predstavili v priestoroch Polikliniky Karlova Ves, ktorá sa púšťa do rekonštrukcie už tento rok.

20. máj 2015

Mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, čaká druhá etapa rekonštrukcie. Od pondelka od 10:00 bude preto uzavretý, práce by mali byť ukončené do konca septembra. Vodiči budú môcť jazdiť po obchádzkových trasách, ktoré budú vyznačené prenosným dopravným značením

19. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied pripravili pre študentov župných škôl cyklus populárno-náučných prednášok z oblasti matematiky, fyziky a onkológie. Trojicu prednášok dnes zahájil v aule Gymnázia L. Nomoveského aj predseda SAV prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc. spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom.

19. máj 2015

 BRATISLAVA - PODUNAJSKÉ BISKUPICE, VRAKUŇA – 19.5.2015 – Starostovia Podunajských Biskupíc, Vrakune, Dunajskej Lužnej, Miloslavova a Rovinky dnes spustili petíciu za urýchlené začatie výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Podporil ich v tom aj bratislavský župan Pavol Frešo. Dôvodom petície je kolabujúca tranzitná doprava smerujúca do Bratislavy z okolitých obcí.

19. máj 2015

 Najlepším informatikom samospráv Slovenska za rok 2014 sa stal Jaroslav Ježek, ktorý reprezentuje Bratislavský kraj. Prvenstvo mu patrí aj za bratislavský región. Jaroslav Ježek tak obhájil víťazstvo z roku 2013. Porota hodnotí počas celého roka aktivitu, prácu s médiami, prípravu projektov či účasť na konferenciách.

18. máj 2015

 Skúsenosti s reformou verejnej správy, financovanie samosprávnych krajov, služby občanom, zdravotníctvo, vzdelávanie či regionálna spolupráca boli hlavnými témami dnešného stretnutia delegácie z Nairobi so zástupcami Bratislavského kraja. Nairobi je od roku 2013 jedným zo 47 samosprávnych krajov Kene.

15. máj 2015

 Dotácie na škôlky, na rekonštrukciu miestnych ciest ale aj na drobné občianske projekty ponúka Bratislavský kraj obciam a mestských častiam v regióne, aby tak vyriešili svoje najpálčivejšie problémy. Projekty dnes predstavil bratislavský župan Pavol Frešo starostom bratislavských mestských častí na Regionálnom združení MČ Bratislavy. Spolu pôjde o takmer milión eur.

14. máj 2015

 Obce v Bratislavskom kraji trápi nedostatok ambulantných lekárov. Aktuálne riešia spoločný problém obce Zohor, Plavecký Štvrtok a Láb, kde pediatrička odišla do dôchodku pre zdravotné problémy, a tak obyvatelia musia so svojimi deťmi dochádzať do Malaciek či Vysokej pri Morave k zastupujúcim lekárom. Bratislavský župan Pavol Frešo riešil dnes v rámci župného štvrtka tento problém priamo v Zohore so starostami dotknutých obcí a krajskými poslancami za malacký okres. Potenciálnym problémom do budúcna je odchod lekárov do dôchodku, ktorých nebude mať kto nahradiť.

13. máj 2015

 Dvere múzeí a galérií ostanú v sobotu otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín, aby im umožnili prehliadku expozícií. Je to už tradičné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapoja aj múzeá v bratislavskom regióne.