Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

05. júl 2015

 Celkom 166 pretekárov zo siedmich krajín si dnes zmeralo sily v jazde do vrchu na Pezinskej babe. Preteky sa sem vracajú po piatich rokoch, tentokrát aj pod hlavičkou Majstrovstiev Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

05. júl 2015

Slávnostnou sv. omšou sa dnes v obci Veľké Leváre začal tradičný Habánsky hodový jarmok. Súčasťou jarmoku bude prezentácia maľovania habánskej keramiky, práca na hrnčiarskom kruhu či historické hry. Otvorené bude aj habánske múzeum a prehliadky so sprievodcom sú plánované každú hodinu od 15:00 do 17:00.

04. júl 2015

 Takmer tisíc ľudí dnes odštartovalo letnú sezónu na Festivale Divokej vody v Čunove. Štvrtý ročník festivalu potrvá až do nedele a je ukážkou najlepších a najzaujímavejších letných športov vo vode, ale aj v piesku a na suchu. O dobrú náladu sa starajú slovenské i zahraničné kapely. Tento ročník prináša aj netradičný spôsob dopravy, záujemcovia sa môžu na festival dopraviť loďou z bratislavského prístavu. Partnerom podujatia sú Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

02. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj predstavuje v talianskom Miláne na medzinárodnej výstave EXPO 2015 prácu špičkových vedcov, unikátne vodné zdroje, nenapodobiteľné chute a vône vín či prírodné unikáty regiónu. Župu reprezentuje svojim stánkom aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava region tourism.

02. júl 2015

 Od 1. júla 2015 môžu cestujúci vziať so sebou do prímestského autobusu bicykel. Novinku možno využiť počas víkendu a sviatkov. Na prepravu bicyklov sú vyhradené nízkopodlažné spoje a v cestovných poriadkoch sú vyznačené piktogramom bicykla.

01. júl 2015

 Slávnostnou imatrikuláciou a študentským sľubom v Aule Univerzity Komenského v Bratislave dnes odštartoval trinásty ročník Detskej univerzity. Študenti môžu letnú školu absolvovať opäť aj on-line. Pripravených je celkom deväť prednášok a 34 workshopov.

30. jún 2015

 Už len do dnešnej polnoci sa študenti stredných a vysokých škôl môžu prihlásiť do architektonickej súťaže, ktorú organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Zatiaľ tak urobila takmer päťdesiatka mladých ľudí. Svoje architektonické návrhy na využitie haly SOŠ Chemickej vo Vlčom hrdle budú môcť posielať do konca júla.

30. jún 2015

 Exteriér slovenského pavilónu na svetovej výstave Expo 2015 v talianskom Miláne ozvláštnili kópie charakterových hláv Franza Xavera Messerschmidta. Autormi hláv sú stredoškolskí pedagógovia pôsobiaci na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský kraj.

28. jún 2015

Viac ako milión eur vo forme dotácií schválili poslanci BSK. Dotácie sú rozdelené do troch oblastí. Peniaze tak poputujú do škôlok, na opravu ciest a na komunitné projekty.

26. jún 2015

Poslanci Zastupiteľstva BSK na svojom XI. zasadnutí schválili Stratégiu rozvoja kultúry v kraji na roky 2015-2020. Tento dokument rekapituluje súčasný stav, poukazuje na potenciál kultúry, pomenúva slabé a silné stránky a jej konečným cieľom je vytvoriť predpoklady a podmienky na rozvoj kultúry v Bratislavskom kraji.