Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

30. október 2015

 Na včerajšom pracovnom rokovaní Rady Partnerstva našli jej členovia kompromis vo veci zloženia Rady Partnerstva. Rada Partnerstva sa skladá zo štyroch komôr, ktoré reprezentujú členovia regionálnej územnej samosprávy, miestnej územnej samosprávy, štátnej samosprávy a sociálno-ekonomických partnerov.

29. október 2015

 Bratislavská župa aj tento rok odovzdá svoje ocenenia. Výročná cena Samuela Zocha, Pamätný list a čestné občianstvo budú laureátom odovzdané už v polovici decembra v bratislavskom divadle Aréna.

28. október 2015

Poslanci bratislavskej župy schválili dotáciu pre mesto Malacky, ktorá bude smerovať na poskytovanie ústavnej pohotovostnej služby. Na Záhorí bude teda pohotovosť pre 80 000 ľudí pokračovať. Proces verejného obstarávania, ktoré má nájsť nového poskytovateľa tejto služby, je pred ukončením.

28. október 2015

 Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.

28. október 2015

Bratislavský samosprávny kraj zo svojho dotačného systému v tomto roku pomohol mestským častiam Bratislavy s opravou ciest. Každá zo sedemnástich mestských častí mala možnosť požiadať o dotáciu na rekonštrukciu svojich komunikácií. S rekonštrukciou pomohla župa aj mestu Malacky a Senec.

28. október 2015

 Na účely dopravnej výchovy získala ZŠ Pavla Marcelyho v bratislavskom Ružinove 52 kolobežiek. Žiaci sa tak na dopravnom ihrisku učia základom cestnej premávky a najmä bezpečnosti na cestách.

27. október 2015

Bratislavskému županovi dnes podvečer už nič nebránilo podpísať povolenie hlavnému mestu o spustení električkovej dopravy na trati Jesenského – Štúrova.

27. október 2015

 Bratislavská župa ocenila seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra, ktorí sa pravidelne zúčastňujú podujatia Župná olympiáda seniorov. Odovzdávania ocenení sa zúčastnili podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh, riaditeľka odboru sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja Michaela Šopová a zástupcovia seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra.

27. október 2015

 Do druhého ročníka podujatia POP AND SHOP: 2nd –European Fashion and Design Market, ktorý organizovala Európska sieť európskych kultúrnych inštitútov, sa zo Slovenska zapojil Bratislavský a Košický samosprávny kraj. Dovedna sa počas víkendu predstavilo 35 návrhárov a dizajnérov z ôsmich krajín.

26. október 2015

Zrekonštruovaná električková trať Jesenského – Štúrová ešte stále nespĺňa všetky zákonné náležitosti spojené s bezpečnosťou prevádzky a cestujúcich, aby jej užívanie nemohlo ohrozovať verejný záujem, predovšetkým z hľadiska ochrany života a zdravia osôb. Zásadným problémom je chýbajúce stanovisko Dopravnej polície a nezabezpečené dopravné značenie.