Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. november 2015

 Minulý rok schválilo Zastupiteľstvo BSK dotáciu vo výške pol milióna eur pre výstavbu petržalskej plavárne. Počas dnešného župného štvrtka sa boli zástupcovia úradu pozrieť na plaváreň na Tupolevovej ulici v Petržalke, ktorá už o pár týždňov privíta prvých návštevníkov. Zadarmo ju budú môcť navštevovať stredoškoláci aj seniori.

26. november 2015

 Bratislavská župa dnes privítala zástupcov Jednoty dôchodcov na Slovensku, ktorá oslavuje 25 rokov svojho založenia. Súčasťou slávnostného stretnutia bolo aj odovzdávanie Pamätných listov zaslúžilým a aktívnym dôchodcom.

25. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj ukončil rekonštrukciu Domova sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko Rosa v Bratislave. Náklady na zateplenie či výmenu okien v objektoch dosiahli 315 293,06 €.

24. november 2015

 Lokalita"HradiskoNeštich" nad Svätým Jurom doteraz skrývala trojpriestorovú, pôvodne zrubovú stavbu, ktorú sa podarilo odkryť počas archeologického výskumu. Jeho výsledkyprezentovali zástupcovia Malokarpatského múzea v Pezinku, ktorého zriaďovateľom je bratislavská župa, na piatkovej záverečnej archeologickej komisii v Svätom Jure.

24. november 2015

 Takmer o 4 milióny EUR chce Bratislavský samosprávny kraj navýšiť rozpočet na opravu a údržbu budov vo svojej správe. Tento návrh je zakomponovaný do návrhu rozpočtu kraja na budúci rok a je predmetom rokovania poslaneckých komisií.

23. november 2015

Bratislavský samosprávny kraj si Vás dovoľuje pozvať na 31. vzdelávací seminár pre zamestnancov pracujúcich v oblasti sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pre verejnosť na tému: „Možnosti pomoci ženám, na ktorých je páchané násilie“ ktorý sa uskutoční dňa 30.11.2015 o 13.00 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici č. 16, v Rokovacej sále (na prízemí).

22. november 2015

Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) trávia svoj voľný čas najčastejšie na Železnej studničke.

20. november 2015

 Bernolákovo je od dnes spojené novou cyklotrasou s Novou Dedinkou. Tá má slúžiť nielen na rekreačnú cyklo-turistiku, ale aj pre dochádzanie za školou či prácou. Cyklotrasu slávnostne otvoril starosta Bernolákova Richard Červienka, vicežupan Martin Zaťovič a starostka Novej Dedinky Viola Takáčová.

20. november 2015

 V piatok predpoludním zahájili v Modre už šestnásty ročník Dňa otvorených pivníc. Návštevníci 26 obcí a mestečiek pod Malými Karpatmi môžu tento rok navštíviť až do sobotného večera 155 vínnych pivníc. Podujatie je súčasťou série Župná jeseň.

20. november 2015

 Na dnešnom rokovaní na Úrade vlády SR s vedením Európskeho výboru regiónov bolo témou aj úvahy o vytvorení tzv. miniSchengenu, ktoré zazneli z úst niektorých európskych politikov. To však, podľa predsedu BSK Pavla Freša, vytvorí z našich občanov ľudí „druhej kategórie“ a vzbudzuje to aj ďalšiu vlnu protieurópskych nálad. Začiatkom slovenského predsedníctva Rady EÚ bude Bratislavský samosprávny kraj a mesto Bratislava hostiť Európsky summit regiónov a miest.