Blindfriendly Utorok 19. 2. 2019 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. júl 2015

Posledný júlový víkend v Bratislavskom kraji ponúkne obyvateľom a návštevníkom kraja bohaté možnosti zábavy. Či už na hodoch, jarmokoch, koncertoch alebo v Stupave na závere cyklo pretekov Župný pohár.

23. júl 2015

 Už dnes popoludní sa začal na holíčskom letisku siedmy ročník Cibula Festu. Až do sobotnej noci majú návšetníci možnosť byť na koncertoch tých najväčších česko-slovenských kapiel. Partnerom festivalu je aj Bratislavský samosprávny kraj

23. júl 2015

Návštevníci najväčšieho česko-slovenského multižánrového festivalu - Cibula Fest, ktorý sa začne už vo štvrtok na letisku v Holíči, budú mať dopravu kyvadlovými autobusmi zadarmo. Stačí sa preukázať vstupenkou či náramkom.

20. júl 2015

Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil začiatkom júna architektonickú súťaž na sfunkčnenie nevyužívanej haly patriacej SOŠ Chemickej v bratislavskom Vlčom hrdle. Študenti stredných aj vysokých škôl sa dnes zúčastnili už druhej obhliadky priestoru. Prvé z návrhov, ktoré majú študenti možnosť posielať do konca júla, sú už na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

19. júl 2015

 Rekreačné stredisko Rudava v Malých Levároch opäť ožilo hudobno-športovým festivalom, na ktorom sa vďaka Krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism prezentoval aj Bratislavský kraj. Tisíckam návštevníkov sa počas troch dní predstavil ako aktívny, atraktívny a bohatý región na zábavu, šport aj kultúru.

17. júl 2015

Víkend v bratislavskom regióne odštartujú dnes večer Fragile s legendárnymi hitmi skupiny Queen v rámci Viva Musica! festivalu, do sobotného večera pokračuje aj hudobno-športový festival Pome Rudava a pokojnejšiu atmosféru môžu nájsť návštevníci v Budmericiach na festivale divadiel Kasiopeafest.

16. júl 2015

 Už v auguste otvoria v Bratislave druhý Bezpečný ženský dom. Útočisko v ňom nájdu ženy a matky s deťmi, ktoré sa stali obeťami násilia. Projekt realizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskymi združeniami Domov Dúha a Brána do života. Prvý Bezpečný ženský dom otvorili vlani na jeseň a bol jedným z prvých na Slovensku.

15. júl 2015

Bratislavský kraj sa u neustále snaží zlepšovať a spríjemňovať život obyvateľom. Výnimkou nie je ani Komplexné centrum hydroterapie Gaudeamus – zariadenie komunitnej rehabilitácie na Mokrohájskej ceste v hlavnom meste. Toto zariadenie sociálnych služieb je v zriaďovateľskej pôsobnosti župy s návštevnosťou hydrocentra takmer 8000 ľudí mesačne. Z toho takmer štvrtina sú seniori.

14. júl 2015

 Tento víkend budú objavovať Bratislavský samosprávny kraj vďaka krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism návštevníci ďalšieho hudobného festivalu. Bratislavský región bude súčasťou festivalu Pome Rudava 2015 pri Malých Levároch. Headlinermi budú Horkýže Slíže, Zóna A či Vidiek.

13. júl 2015

 Takmer 50 študentov stredných a vysokých škôl sa prihlásilo do architektonickej súťaže na rekonštrukciu nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste. Dnes sa uskutočnila prvá obhliadka, priestory si prišla pozrieť desiatka študentov. Návrhy na rekonštrukciu a sfunkčnenie haly môžu posielať do konca júla. Súťaž organizuje Bratislavský kraj.