Blindfriendly Sobota 16. 2. 2019 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

01. jún 2015

 Žiaci Gymnázia Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, môžu využívať nové multifunkčné ihrisko. Dnes ho pri príležitosti Medzinárodného dňa detí uviedli do prevádzky zástupcovia BSK a školy. V popoludňajších hodinách bude ihrisko slúžiť aj pre verejnosť.

01. jún 2015

 Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa tento týždeň konal v Banskej Bystrici a v Bratislave, vyvrcholil slávnostným odovzdávaním cien 21 víťazným filmom. Partnerom podujatia bol aj Bratislavský samosprávny kraj. Jednému z ocenených odovzdala v piatok v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca cenu aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

01. jún 2015

 Druhý ročník Leteckého dňa na športovom letisku v Dubovej prilákal takmer 8 000 návštevníkov. Letecký deň organizovalo občianske združenie Letecký klub Dubová v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a obcou Dubová.

29. máj 2015

Medzinárodný deň detí je príležitosťou aj pre divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, aby pripravili v dňoch 30. mája až 1. júna 2015 skvelý program. Tvorba Bratislavského bábkového divadla aj repertoár Divadla Ludus je zameraná na detského a mladého diváka.

29. máj 2015

 Vytvorenie kultúrno-spoločenského centra v seneckej synagóge, eko-centra v kaštieli v Čunove, komplexný rozvoj prírodného dedičstva v oblasti Malého Dunaja či rozvoj cykloturistiky a integrovanej dopravy sú projekty, na ktorých chce Bratislavský kraj spolupracovať s maďarskou župou Győr-Moson-Sopron v rámci cezhraničnej spolupráce SK-HU 2014-2020. Zhodli sa na tom predsedovia žúp Pavol Frešo a Zoltán Németh. Rokovania sa zúčastnili aj vicežupanka BSK Gabriella Németh a vicežupani GMS Ferenc Ivanics a Péter Pető.

29. máj 2015

Bratislavský kraj pokračuje v rekonštrukcii najviac poškodených úsekov ciest a mostov. Od pondelka je preto úplne uzavretý mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách. Župa komplexne zrekonštruuje aj 5-kilometrový úsek cesty medzi Stupavou a Záhorskou Vsou. V rámci župného štvrtka boli zástupcovia BSK skontrolovať priebeh prác.

28. máj 2015

 Osudy približne 1700 židovských väzňov petržalského koncentračného tábora z konca druhej svetovej vojny priblíži výstava Engerau – Zabudnutý príbeh Petržalky. Záujemcovia si ju môžu pozrieť v Židovskom komunitnom múzeu na Heydukovej ulici v Bratislave od piatka 29. mája do 11. októbra, okrem židovských sviatkov, každý piatok od 10:00 do 16:00 a v nedeľu od 10:00 do 16:00. Bratislavský kraj je od roku 2012 partnerom ŽKM.

27. máj 2015

V dňoch 9. a 10. júna sa v Bratislave strenú zástupcovia hlavných miest a regiónov Vyšehradskej štvorky a Rakúska. Organizátorom Vyšehradského fóra je Bratislavský kraj a Hlavné mesto SR Bratislava. Nosnou témou rokovaní bude spolupráca v oblasti európskych záležitostí a koordinácia v rámci rozhodovacích procesov EÚ.

26. máj 2015

 Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne na tému Chránime životné prostredie, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism už pozná svojich víťazov. Dvadsiatka obrázkov od dnes putuje s festivalom Ekotopfilm Envirofilm po Slovensku. Festival dnes v Banskej Bystrici slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo.

24. máj 2015

 Športové letisko Dubová neďaleko Modry otvorí v sobotu 30. mája o 9:00 brány leteckým nadšencom a fanúšikom. Tešiť sa môžu na akrobatických pilotov a priletí aj vládny špeciál. Koná sa tu totiž už druhý ročník Leteckých dní. Pripravený je osemhodinový program, letové ukážky, vyhliadkové lety aj rôzne zaujímavé hry a súťaže pre deti.