Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

12. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj sa vďaka Krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism prezentoval na najväčšom slovenskom festivale, na Pohode. Tisícky návštevníkov si odniesli fotku na rafte a propagačné materiály o bratislavskom regióne. Súťaž o víkendový pobyt na Divokej vode v Čunove bude spustená už zajtra.

11. júl 2015

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja prechádzajú počas letných prázdnin väčšími aj menšími opravami. Najväčšie rekonštrukcie sú v týchto dňoch na troch školách a do konca prázdnin budú zrekonštruované ďalšie štyri. Opravy sú v rámci grantového programu MunSEFF.

10. júl 2015

 Študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sa prihlásili do architektonickej súťaže, ktorú organizuje Bratislavský samosprávny kraj, už majú v rukách podklady a v pondelok ich čaká obhliadka nevyužitej haly SOŠ Chemickej vo Vlčom hrdle. Návrhy na jej efektívne využitie môžu posielať do konca júla.

09. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj sa vďaka krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism bude prezentovať na najväčšom slovenskom festivale, na Pohode. Návštevníci trenčianskeho letiska tak budú môcť od dnes spoznať aj krásy bratislavského regiónu a odniesť si na pamiatku fotku z raftu, na ktorom sa môžu odfotiť pri kľúčovacej fotostene. Okrem toho je pre návštevníkov bratislavskej „chillout“ zóny pripravených množstvo súťaží.

08. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj s Hlavným mestom SR Bratislavou budú začiatkom budúcoročného júla hostiteľmi Európskeho summitu regiónov a miest. Spoločnú kandidatúru im schválilo Predsedníctvo Európskeho výboru regiónov. Bratislava sa tak začiatkom júla 2016 stane centrom politikov zo všetkých úrovní samospráv. Európsky summit regiónov a miest bude jedno z prvých podujatí počas slovenského predsedníctva v Rade EU.

07. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj spolu s Junior Achievement Slovensko, n.o. zorganizovali dňa 2. 7. 2015 v priestoroch Úradu BSK prezentačný seminár vzdelávacích programov JA Slovensko, ktorý bol určený pre riaditeľov a pedagógov zo škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

05. júl 2015

 Celkom 166 pretekárov zo siedmich krajín si dnes zmeralo sily v jazde do vrchu na Pezinskej babe. Preteky sa sem vracajú po piatich rokoch, tentokrát aj pod hlavičkou Majstrovstiev Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

05. júl 2015

Slávnostnou sv. omšou sa dnes v obci Veľké Leváre začal tradičný Habánsky hodový jarmok. Súčasťou jarmoku bude prezentácia maľovania habánskej keramiky, práca na hrnčiarskom kruhu či historické hry. Otvorené bude aj habánske múzeum a prehliadky so sprievodcom sú plánované každú hodinu od 15:00 do 17:00.

04. júl 2015

 Takmer tisíc ľudí dnes odštartovalo letnú sezónu na Festivale Divokej vody v Čunove. Štvrtý ročník festivalu potrvá až do nedele a je ukážkou najlepších a najzaujímavejších letných športov vo vode, ale aj v piesku a na suchu. O dobrú náladu sa starajú slovenské i zahraničné kapely. Tento ročník prináša aj netradičný spôsob dopravy, záujemcovia sa môžu na festival dopraviť loďou z bratislavského prístavu. Partnerom podujatia sú Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

02. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj predstavuje v talianskom Miláne na medzinárodnej výstave EXPO 2015 prácu špičkových vedcov, unikátne vodné zdroje, nenapodobiteľné chute a vône vín či prírodné unikáty regiónu. Župu reprezentuje svojim stánkom aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava region tourism.