Blindfriendly Štvrtok 18. 4. 2019 | Meniny má Valér Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

10. jún 2015

Cezhraničné dopravné projekty, ktoré zlepšia prepojenosť Bratislavy a celého Bratislavského kraja s ostatnými hlavnými mestami a metropolitnými regiónmi krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúska boli jednou z hlavných tém dnešného politického samitu Vyšehradského fóra, ktoré sa dnes začalo v Primaciálnom paláci v Bratislave. Zástupcovia všetkých zúčastnených strán sa dohodli na zintenzívnení spolupráce, čím sa výrazne zväčšia šance presadzovať spoločné záujmy na bruselskej pôde.

10. jún 2015

Na otváracom koncerte jedenásteho ročníka medzinárodného festivalu Viva Musica! sa predstavia študenti a absolventi Konzervatória Bratislava, ktoré takto zároveň oslávi svoje 95. výročie založenia školy. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.

08. jún 2015

Most medzi Malinovom a Zálesím, ktorý je v havarijnom stave a má porušenú statiku, začnú v utorok komplexne rekonštruovať. Práce by mali trvať 16 týždňov. Náklady na rekonštrukciu mosta presiahnu pol milióna eur.

05. jún 2015

Prepájanie metropolitných regiónov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Rakúska, presadzovanie kľúčových dopravných projektov, spolupráca v oblasti európskych záležitostí či viacúrovňové riadenie a decentralizácia sú hlavnými témami Vyšehradského fóra, ktoré sa bude konať v Bratislave 9. a 10. júna. Stretnú sa tu zástupcovia hlavných miest a regiónov V4 a Rakúska. Organizátormi sú Bratislavský kraj a Hlavné mesto SR Bratislava.

04. jún 2015

Slovenská národná delegácia Európskeho Výboru regiónov sa na svojom včerajšom zasadnutí v Bruseli dohodla na uchádzaní sa o usporiadanie 7. summitu Výboru regiónov, ktorý by mal byť na jeseň budúceho roka. Jeho organizáciu na seba prevezme Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava.

03. jún 2015

Bratislavský samosprávny kraj si Vás dovoľuje pozvať na 28. vzdelávací seminár pre zamestnancov pracujúcich v oblasti sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pre verejnosť na tému:

03. jún 2015

 Medzinárodnú Eurovíznu súťaž mladých tanečníkov 2015 bude za Slovensko reprezentovať Valéria Stašková, žiačka Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v hlavnom meste, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Valéria bude jedinou reprezentantkou za Slovensko. Súťaž sa bude konať od 13. júna do 19. júna 2015 v Plzni v Českej republike.

03. jún 2015

srdečne Vás v mene šenkvických vinárov pozývam na slávnostné otvorenie 4. ročníka podujatia Za vínom do Šenkvíc ako aj otvorenie novovybudovaného vinohradníckeho náučného chodníka. Budeme radi ak nám aj prestrihnutím pásky pomôžete otvoriť nový vinohradnícky náučný chodník.

02. jún 2015

Vzácnu kombináciu kriminálneho žánru, psychologického thrilleru a filozofickej eseje prináša inscenácia Obeť, ktorú napísal český dramatik, divadelník a filmový režisér David Jařab špeciálne pre Divadlo Aréna. Hra so skvelým hereckým obsadením bude mať premiéru už tento piatok.

01. jún 2015

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja majú po prvom kole prijímacích skúšok. Do 172 tried prvých ročníkov je zatiaľ zapísaných 3 257 žiakov a viac ako poldruha tisícky miest je ešte voľných pre deviatakov v druhom kole prijímačiek. To bude v polovici júna.