Blindfriendly Sobota 16. 2. 2019 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

01. apríl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj zaznamenal viacero prípadov neoprávneného výberu drahých liekov na falošné recepty. Na túto skutočnosť doplácajú najviac pacienti, ku ktorým sa ich lieky pre nedostatok nemusia dostať. Nič z toho by sa však nemuselo stať, keby recepty boli opatrené ochrannými prvkami, ktoré by sťažili či úplne znemožnili falšovanie a kopírovanie receptov. Preto dnes predseda BSK požiadal Ministerstvo zdravotníctva SR o zavedenie ochranných prvkov na Lekárske predpisy.

31. marec 2015

 Ochrana životného prostredia je ústrednou témou už 3. ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorú pripravila Bratislavská župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž sa začína zajtra, teda 1. apríla a potrvá do 15. mája. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

31. marec 2015

 Zoznam liekov predpísaných na falošné recepty sa rozrástol o ďalšie dva typy liekov za stovky eur. Ako na dnešnej tlačovej konferencií informovali zástupcovia Bratislavského kraja, prvý podnet nahlásila už aj lekáreň z Prešovského kraja. Celkovo ide o päť drahých liekov a siedmich lekárov, ktorých mená sú použité na falošných receptoch. BSK preto žiada o sprísnenie ochranných prvkov na receptoch, ktoré sú v súčasnosti ľahko zneužiteľné.

30. marec 2015

 V bratislavskej mestskej časti Rača obnovili za eurofondy tri škôlky, základnú školu, vybudovali denný stacionár a revitalizujú aj námestie. Projekty v celkovej hodnote za takmer 2,160 milióna € sú realizované v rámci Operačného programu Bratislavský kraj v rámci Integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí (ISRMO). Počas župného štvrtka boli projekty skontrolovať zástupcovia BSK aj Rače.

29. marec 2015

 Vyše 10 000 bežcov sa postavilo na štart uz 10. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, ktorý sa konal tento víkend.

27. marec 2015

 Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnej tlačovej konferencii upozornili na podozrivé výbery drahých liekov za desaťtisíce eur. Falošné recepty na onkologické lieky sa v bratislavských lekárňach objavili v uplynulých dňoch. Župa preto vyzýva na systémové riešenia, ale aj na opatrnosť pacientov a samotných lekární, ktorým tak vzniká strata.

27. marec 2015

 Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 26. 3. 2015 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2015. Spolu s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR), Spolkom pre obnovu dediny (SPOD) a Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) tak vyhlásila už 8. ročník národnej súťaže Dedina roka. Záštitu nad aktuálnym ročníkom súťaže prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Víťaz súťaže získa okrem prestížneho titulu Dedina roka 2015 aj možnosť reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

27. marec 2015

 Bratislavský župan Pavol Frešo a člen predstavenstva Volkswagen Slovakia Eric Reuting len pred pár hodinami podpísali Memorandum o spolupráci. Je to prvý krok k založeniu Duálnej akadémie, ktorá bude stredoškolákov reálne pripravovať na prax.

26. marec 2015

 Vyše 300 študentov z celého Slovenska, medzi nimi aj študenti zo štyroch škôl v pôsobnosti Bratislavského kraja, dnes súťaží o najlepší podnikateľský nápad, produkt a službu v bratislavskom nákupnom centre. Súťažiacich prišli podporiť aj prezident SR Andrej Kiska, pod ktorého záštitou sa akcia koná, minister školstva Juraj Draxler a predseda BSK Pavol Frešo.

25. marec 2015

 Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 19-ty krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – 27.marca 2015 - zaplavia žlté narcisy a každý, kto si ich pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.