Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. máj 2015

 Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne na tému Chránime životné prostredie, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism už pozná svojich víťazov. Dvadsiatka obrázkov od dnes putuje s festivalom Ekotopfilm Envirofilm po Slovensku. Festival dnes v Banskej Bystrici slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo.

24. máj 2015

 Športové letisko Dubová neďaleko Modry otvorí v sobotu 30. mája o 9:00 brány leteckým nadšencom a fanúšikom. Tešiť sa môžu na akrobatických pilotov a priletí aj vládny špeciál. Koná sa tu totiž už druhý ročník Leteckých dní. Pripravený je osemhodinový program, letové ukážky, vyhliadkové lety aj rôzne zaujímavé hry a súťaže pre deti.

24. máj 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa v piatok zúčastnil výjazdového zasadnutia frakcie Európskej ľudovej strany (EĽS) ako člen Výboru regiónov v talianskom Miláne. Témou rozhovorov bolo aj prehlbovanie spolupráce slovenských regiónov s EÚ a ich úloha počas slovenského predsedníctva Rady EÚ v druhom polroku budúceho roka.

22. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj bude aj v predposledný májový víkend lákať domácich aj zahraničných turistov na svoje poklady. Do Sadu Janka Kráľa sa vrátia vojská Napoleona a južné svahy Malých Karpát otvoria svoje vínne pivnice.

21. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj predstavil projekt Modernizácie a obnovy Bratislavského kraja vo výške 42 mil. eur ako súčasť Akčného plánu a Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja. Projekt predstavili v priestoroch Polikliniky Karlova Ves, ktorá sa púšťa do rekonštrukcie už tento rok.

20. máj 2015

Mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, čaká druhá etapa rekonštrukcie. Od pondelka od 10:00 bude preto uzavretý, práce by mali byť ukončené do konca septembra. Vodiči budú môcť jazdiť po obchádzkových trasách, ktoré budú vyznačené prenosným dopravným značením

19. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied pripravili pre študentov župných škôl cyklus populárno-náučných prednášok z oblasti matematiky, fyziky a onkológie. Trojicu prednášok dnes zahájil v aule Gymnázia L. Nomoveského aj predseda SAV prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc. spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom.

19. máj 2015

 BRATISLAVA - PODUNAJSKÉ BISKUPICE, VRAKUŇA – 19.5.2015 – Starostovia Podunajských Biskupíc, Vrakune, Dunajskej Lužnej, Miloslavova a Rovinky dnes spustili petíciu za urýchlené začatie výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Podporil ich v tom aj bratislavský župan Pavol Frešo. Dôvodom petície je kolabujúca tranzitná doprava smerujúca do Bratislavy z okolitých obcí.

19. máj 2015

 Najlepším informatikom samospráv Slovenska za rok 2014 sa stal Jaroslav Ježek, ktorý reprezentuje Bratislavský kraj. Prvenstvo mu patrí aj za bratislavský región. Jaroslav Ježek tak obhájil víťazstvo z roku 2013. Porota hodnotí počas celého roka aktivitu, prácu s médiami, prípravu projektov či účasť na konferenciách.

18. máj 2015

 Skúsenosti s reformou verejnej správy, financovanie samosprávnych krajov, služby občanom, zdravotníctvo, vzdelávanie či regionálna spolupráca boli hlavnými témami dnešného stretnutia delegácie z Nairobi so zástupcami Bratislavského kraja. Nairobi je od roku 2013 jedným zo 47 samosprávnych krajov Kene.