Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

26. marec 2015

 Vyše 300 študentov z celého Slovenska, medzi nimi aj študenti zo štyroch škôl v pôsobnosti Bratislavského kraja, dnes súťaží o najlepší podnikateľský nápad, produkt a službu v bratislavskom nákupnom centre. Súťažiacich prišli podporiť aj prezident SR Andrej Kiska, pod ktorého záštitou sa akcia koná, minister školstva Juraj Draxler a predseda BSK Pavol Frešo.

25. marec 2015

 Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 19-ty krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – 27.marca 2015 - zaplavia žlté narcisy a každý, kto si ich pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

25. marec 2015

 Študenti stredných škôl z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia dnes v bratislavskom Dome kultúry Ružinov súťažili v balení darčekov. Témou už 12. ročníka súťaže bolo „Tvoríme pre radosť iných“. Akciu organizovala SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej ulici v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

24. marec 2015

 Na školách v pôsobnosti Bratislavského kraja pôsobí 2849 pedagógov. Dvadsať z nich si dnes pri príležitosti Dňa učiteľov prevzalo ocenenie za svoju prácu. Župan prisľúbil do konca roka ďalšie byty pre mladých pedagógov.

22. marec 2015

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, oslavuje 55. Výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravilo od 20. marca do 31. mája výstavu „História predmetu, príbeh človeka“, ktorá návštevníkom predstaví najzaujímavejšie predmety, príbehy ich niekdajších majiteľov či darcov. Súčasťou výstavy je niekoľko interaktivít či možnosť dotýkať sa vybraných vystavených predmetov.

20. marec 2015

 Budúcnosť fungovania Strednej odbornej školy automobilovej (SOŠA) v Devínskej Novej Vsi bola predmetom dnešného rokovania medzi tímom BSK, ktorý viedol jeho predseda Pavol Frešo a spoločnosťou Volkswagen Slovakia a.s. pod vedením člena predstavenstva Erica Reutinga. Po vyše siedmych hodinách partneri našli zhodu na základnom modeli existencie školy, ktorá bude vychovávať žiakov tak, aby si po jej skončení našli uplatnenie v odbore.

20. marec 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo navštívil počas včerajšieho Župného štvrtku v Pezinku viacero projektov, ktoré boli realizované z Operačného programu Bratislavský kraj. Zúčastnil sa aj osláv 55 rokov Malokarpatského múzea, kde zároveň otvárali výstavu História predmetu – príbeh človeka.

19. marec 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes pridal k tisíckam maturantov, ktorí predpoludní skladali časť svojej skúšky dospelosti. Či Pavol Frešo zvládol externú časť maturitnej skúšky z matematiky, sa dozvie až v pondelok.

19. marec 2015

 Most medzi Malinovom a Zálesím, ktorý slúži od sedemdesiatych rokov, je v havarijnom stave, má porušenú statiku a nespĺňa požiadavky na bezpečné užívanie. Okresný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Senci a Okresné riaditeľstvo PZ Oddelenia dopravného inšpektorátu preto vydali 24. februára povolenie na uzavretie cesty v mieste mosta. V súčasnosti beží súťaž na výber zhotoviteľa.

18. marec 2015

 Zákon o poplatkoch, ktorý začne platiť od apríla, vnáša podľa predstaviteľov Bratislavského kraja do systému chaos, nie je jednoznačný a najmä nereguluje výšku poplatkov, ako to žiadal BSK v pripomienkovom konaní. Župa bude žiadať ministerstvo zdravotníctva o usmernenie a zároveň upozorňuje na to, že problémy nastanú už pri prvej sťažnosti pacienta.