Blindfriendly Sobota 16. 2. 2019 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

12. december 2014

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, odpremiéruje v piatok 12.12.2014 hru Zabijak Joe, ktorá je debutom jedného z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov Tracyho Lettsa V roku 2011 nakrútil William Friedkin, výrazná osobnosť americkej kinematografie, podľa tejto hry rovnomenný film s Matthewom McConagheym v hlavnej úlohe.

12. december 2014

 Na dnešnom pracovnom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa do programu, okrem pracovnej časti, dostali aj príhovory poslancov zastupiteľstva, z ktorých sa po 15. novembri, teda po komunálnych voľbách, stali starostovia či primátori. Plán spolupráce župy a mesta Bratislavy predstavil aj novozvolený primátor Bratislavy a zároveň poslanec zastupiteľstva BSK Ivo Nesrovnal, ktorému sa za dlhoročnú spoluprácu v župnom zastupiteľstve poďakoval aj predseda BSK Pavol Frešo.

11. december 2014

 Župan Pavol Frešo po slávnostnej časti ustanovujúceho zasadnutia bratislavského mestského zastupiteľstva vyjadril obavy z okliešťovania samospráv, ktoré sa začali prezidentovým podpisom pod Zákonom o dani z motorových vozidiel, ktorý pripraví Bratislavský samosprávny kraj v najbližších rokoch o viac ako 10 miliónov eur.

10. december 2014

 Od utorka 9. decembra môžu obyvatelia Záhoria opäť využiť v prípade potreby ústavnú pohotovostnú službu v Nemocnici Malacky nepretržite, 24 hodín denne.

10. december 2014

 Bratislavský kraj ocenil poskytovateľov, prijímateľov aj zamestnancov sociálnych služieb v zariadeniach v pôsobnosti BSK. Hodnotili sa najmä činy, ktorými laureáti prispeli a prispievajú k skvalitňovaniu sociálnych služieb a aj života samotných ľudí so zdravotným postihnutím. Ocenenia im odovzdala vicežupanka Gabriella Németh v utorok 9. decembra v divadle Astorka Korzo 90.

09. december 2014

 Piaty ročník súťaže Ocenenie za príkladnú obnovu objektov tradičnej architektúry v bratislavskom regióne bude vyhodnotený už tento piatok vo Svätom Jure. O víťazoch Ocenenia za príkladnú obnovu 2014 je už rozhodnuté.

09. december 2014

 Vyše 51-tisíc eur vyčlenil Bratislavský kraj zo svojho rozpočtu na vyplatenie mimoriadnych odmien pre zamestnancov škôl a školských zariadení v pôsobnosti župy. Učitelia v jazykových školách, vychovávatelia v školských zariadeniach či kuchárky v školských jedálňach si tak prilepšia o 100 eur. BSK tým vyrovná rozdiely v mimoriadnych odmenách pridelených ministerstvom školstva pre zamestnancov škôl financovaných zo štátneho rozpočtu.

08. december 2014

 Vianočné stromčeky ako ich poznáme dnes, prenikali do domácností len veľmi pomaly. Postupne prenikli do meštianskeho prostredia z nemecky hovoriacich krajín, no púť ozdôb a stromčekov na vidiek bola veľmi dlhá. Mať však doma na Vianoce ihličie, nebolo nič nové ani v našich zemepisných šírkach.

08. december 2014

 Diela mladých talentov prvej ilustrátorskej súťaže s názvom Maľované dejiny Bratislavy môžu záujemcovia vidieť od utorka 9. decembra do 11. januára 2015 vo výstavnej sieni Starej radnice. Projekt je zameraný na ilustráciu príbehov Pavla Dvořáka, pričom najlepšie práce budú súčasťou pripravovanej publikácie. Projekt pripravilo Múzeum mesta Bratislavy a uskutočnil sa aj vďaka podpore Bratislavského kraja. Súťaž pokračuje aj v roku 2015.

05. december 2014

 Bratislavský župan Pavol Frešo v Bruseli rokoval aj s predsedníčkou Výboru Európskeho parlamentu pre regionálny rozvoj Iskrou Mihaylovou. Na spoločnom stretnutí otvorili otázky centralizácie verejnej správy, ktorá sa začala schválením novely Zákona o dani z motorových vozidiel, ale i neobjektívneho merania blahobytu regiónov.