Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. február 2015

 Malokarpatský región bude mať po troch rokoch svoju oblastnú organizáciu cestovného ruchu. Jej založenie dnes počas Župného štvrtku podporili starostovia obcí z oblasti Malých Karpát. Oblastná organizácia by mala byť založená v priebehu troch mesiacov a fungovať bude ako prirodzená súčasť Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

18. február 2015

 Lávkami pre peších a cyklistov chystá Bratislavský samosprávny kraj spojiť slovenské obce na Záhorí s Rakúskom. Zámer spájania vítajú starostovia všetkých obcí na našej strane Moravy a podporujú všetci starostovia západných mestských častí Bratislavy.

16. február 2015

 Začiatkom júna sa v Bratislave stretnú zástupcovia metropolitných regiónov a samotných metropol okolitých štátov. Aj tie sa vo vzťahu k Bruselu stretávajú s podobnými problémami ako bratislavská župa.

15. február 2015

 Bratislavský kraj aj v tomto roku podporuje kultúru a umenie. Jedným z projektov je aj výstava obrazov výtvarníčky Kataríny Beňovej, Mandaly, ktorej vernisáž bude dnes o 18:00 v Galérii SPP v Bratislave. Záujemcovia si vystavené diela môžu pozrieť do konca marca, následne budú reinštalované vo vstupnej hale Úradu BSK.

13. február 2015

 Bratislavský kraj naštartoval spoluprácu s Autonómnou oblasťou Vojvodina v oblasti školstva. Fungovať by mala formou výmenných pobytov študentov, ale aj zapájaním škôl pôsobiacich na území BSK do medzinárodného projektu Festival pamäte.

12. február 2015

 Študenti stredných odborných škôl z celého Slovenska dnes súťažia v príprave espressa a kávových nápojov. Deviaty ročník súťaže Coffee Cup organizuje Hotelová akadémia Mikovíniho v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, v spolupráci so Školou baristu.

12. február 2015

Bratislavský samosprávny kraj má svoje stále zastúpenie v Bruseli od septembra 2002 a aj vďaka Kancelárii BSK na pôde Európskej únie je BSK jedným z najlepších čerpateľov prostriedkov z Európskej únie.

11. február 2015

 Stredná odborná škola polygrafická na Račianskej ulici v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, otvorí dnes dvere všetkým deviatakom a ich rodičom. Zároveň pripravila súťaž o najkrajšieho maskota základnej školy, za ktorý môžu autori grafického návrhu maskota školy a záujemcovia o štúdium získať body k prijímačkam. Návrhy môžu deviataci posielať do konca marca.

10. február 2015

 Diaľničný obchvat Bratislavy a rýchlostná komunikácia R7 zlepšia a odľahčia dopravu v bratislavskom regióne, okrem toho majú aj hospodársky význam. Štúdiu uskutočniteľnosti dnes predstavili na seminári v hlavnom meste aj za prítomnosti odbornej verejnosti. Náklady vychádzajú z najnepriaznivejších vstupov a sú odhadované na 1,3 mld. €.

09. február 2015

 Starostovia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy podporili starostov a primátorov z Bratislavského kraja, ktorí trvajú na pokračovaní dlhodobej a úspešnej spolupráce Bratislavského samosprávneho kraja a Hlavného mesta SR Bratislavy aj pri implementovaní Integrovaného regionálneho operačného programu pre obdobie 2014 – 2020.