Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. august 2013

Už tento víkend sa ponesie v znamení pôžitkov a ochutnávania. V sobotu sa v Slovenskom Grobe začína tradičná jesenná husacinová sezóna. V nedeľu sa bude na rakúskom zámku Schloss hof konať Festivalu pôžitku – Genussfestival, na ktorom sa predstavia aj vinári z Bratislavského kraja. Obe akcie podporila aj Bratislavská župa.

27. august 2013

 Od Slovenského národného povstania uplynulo už 69 rokov. Dnešné oslavy výročia si na Námestí SNP v hlavnom meste pripomenulo takmer 500 ľudí, medzi nimi predstavitelia vlády, Národnej rady SR, Kancelárie prezidenta SR, štátnej, regionálnej aj miestnej samosprávy, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov ale aj viacerí zástupcovia diplomatického zboru.

27. august 2013

 O plánovanej výstavbe Vodného diela Bratislava – Pečniansky les dnes diskutovali zástupcovia kraja, odborníci, zástupcovia mimovládnych organizácií, verejnosti aj miestni poslanci. Väčšina odborníkov sa zhodla na tom, že vodné dielo na Dunaji predstavuje ekologickú hrozbu a nemôže byť realizované nátlakovo.

25. august 2013

Na Partizánskej lúke v sobotu vyvrcholil Župný pohár Na bicykli deťom horským maratónom Kellys Green Bike Tour. Ten sa podarilo dokončiť 525 cyklistom, sily si zmeralo aj 149 detí. Horskí cyklisti sa popasovali buď s 34-kilometrovou, alebo 75-kilometrovou traťou.

25. august 2013

 V športovom areáli na Drieňovej ulici v Bratislave funguje oddnes nová Hokejová akadémia Zdena Cígera Stars for stars. Projekt na pomoc mladým hokejistom podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

23. august 2013

 Horský maratón je vyvrcholením Župného pohára Na bicykli deťom. Cyklisti budú štartovať z Partizánskej lúky a popasujú sa buď s 34-kilometrovou, alebo 75-kilometrovou traťou.

23. august 2013

 Prvé zasadnutie komisie, ktorá bude posudzovať najvhodnejší model financovania prvej pomoci a pohotovosti v NsP Malacky, bude v septembri.

22. august 2013

 Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji je už druhý ročník fotosúťaže, ktorú spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Zapojiť sa dá do nej ešte viac ako mesiac – do konca septembra. Fotosúťaž odštartovala na začiatku mesiaca na portáli www.ephoto.sk.

21. august 2013

Bratislavská župa a mimovládne organizácie chcú diskutovať s ministerstvom hospodárstva a ministerstvom životného prostredia o plánovanej výstavbe vodného diela Bratislava - Pečniansky les. Dohodli sa dnes na tom zástupcovia kraja a mimovládnych organizácií – OZ Nie ropovodu, Greenpeace Slovensko a BROZ. Samospráva aj MVO sa obávajú, že výstavba vodného diela ohrozí zdroje pitnej vody a bude mať dopad nielen na životné prostredie ale aj na obyvateľov, nakoľko by sa malo stavať v intraviláne mesta.

20. august 2013

Kraj poskytne obciam dotácie na zvýšenie kapacity materských škôl. Počet miest v škôlkach by sa do konca roka v niektorých samosprávach mohol zvýšiť o 10 až 15 percent.