Blindfriendly  1.3.2015 | Meniny má Albín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

PREDSEDA BSK


 

ZASADNUTIE BSK - NAŽIVO

NEPREHLIADNITE

[10. február 2015]
Materiály na rokovanie Zastupiteľstva BSK
[07. jún 2007]
[20. január 2015]
Aktualizácia voľných ubytovacích kapacít pre žiakov SŠ na ŠI v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK

AKTUÁLNE VYDANIE MESAČNÍKA BSK

 
 


AKTUÁLNE SPRÁVY


 
[26. február 2015]

V aule Univerzity Komenského v Bratislave dnes slávnostne inaugurovali rektora univerzity Karola Mičietu a dekanov viacerých fakúlt. Na spoločnom verejnom zasadnutí Vedeckej rady a Akademického senátu UK, vedeckých rád a akademických senátov jej fakúlt sa zúčastnil predseda NR SR Peter Pellegrini, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, predstavitelia diplomatického zboru aj rektori slovenských a zahraničných vysokých škôl.

[26. február 2015]

Bratislavské mestské časti aj hlavné mesto sa sťažujú na nedostatok financií na opravu ciest, hlavné mesto okrem toho ešte nemá schválený rozpočet na tento rok. Bratislavský župan Pavol Frešo vidí riešenie v reforme systému spravovania a údržby komunikácií. Povedal to počas dnešného župného štvrtka na výjazde v Lamači. Na potrebu nájsť fungujúci model financovania a opravovania ciest poukázal aj starosta Lamača Peter Šramko.

[26. február 2015]

Bratislavský kraj pripravil vzdelávací seminár zameraný na oblasť podpory samostatnosti osôb so zdravotným postihnutím, ktorý mali možnosť viesť a zároveň sa prezentovať klienti, teda prijímatelia sociálnych služieb. BSK je prvý kraj, ktorý takýto seminár zorganizoval.

[26. február 2015]

„Nízke čerpanie ale ani slabá angažovanosť v získavaní eurofondov nemôžu byť dôvodom na odoberanie kompetencií krajov,“ uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo. Úvahy o tomto zámere, ktoré naznačil predseda vlády na včerajšom zasadnutí Vlády SR v Banskobystrickom kraji, označil predseda BSK za neuvážené.

[25. február 2015]

Na čerpanie eurofondov v novom operačnom programe v období 2014-2020 budú pre mestá a obce na území Bratislavského kraja slúžiť sprostredkovateľské orgány - hlavné mesto a kraj, ktoré budú spolupracovať formou spoločného technického sekretariátu. Dohodli sa na tom primátori a starostovia obcí aj mestských častí v BSK na dnešnom rokovaní Partnerskej rady. Vyjadrili tým podporu tomu, aby sa pokračovalo v dlhodobej a úspešnej spolupráci župy a hlavného mesta pri implementovaní Integrovaného regionálneho programu.

Archív správ >>

 
 
Vyhl'adávanie: