Blindfriendly Streda 18. 10. 2017 | Meniny má Lukáš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

KONTAKTY

   

 
 1 2 3 4 5 6 7 Ďalší Ďalší

 

 V rámci 20. medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour a Danubius Gastro ktorý sa počas uplynulých dní konal v Bratislave, ocenili novinárov, ktorí sa vo svojich príspevkoch venujú domácemu cestovnému ruchu. Novinársku súťaž Slovensko - pohostinné srdce Európy vyhlásilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s Klubom FIJET Slovenského syndikátu novinárov. Jej cieľom je podpora tvorby a uverejňovania kvalitných publicistických príspevkov zameraných na pomoc domácemu cestovnému ruchu a na jeho propagáciu.

 Destinačný manažment s rakúskymi skúsenosťami je téma prednášky v rámci ktorej budú na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour 2014 predstavené aj výstupy projektu Destinatour, konkrétne - Metodická príručka destinačného manažmentu cestovného ruchu.

 Bratislavský región sa v týchto dňoch prezentuje v réžii krajskej organizácie destinačného manažmentu - „Turizmus regiónu Bratislava – Bratislava Region Tourism“ na prestížnych medzinárodných podujatiach, zameraných na podporu rozvoja cestovného ruchu. V rámci prezentácie Bratislavského kraja sa návštevníci oboznamujú aj výstupmi projektu DESTINATOUR 2013.

 O spolupráci Bratislavského samosprávneho kraja a dolnorakúskej organizácie Niederösterreich-Werbung počas roka 2013 informovala aj TV Bratislava. Reportáž vznikla na základe spoločnej tlačovej konferencie partnerov cezhraničného projektu DESTINATOUR a Krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava.

 Vo vybraných slovenských médiách sa objavili pozitívne reakcie z poslednej tlačovej konferencie.

 5.12.2013 sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja konala spoločná tlačová konferencia partnerov projektu DESTINATOUR 2013 a Krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava.

 Bratislavský samosprávny kraj a dolnorakúska organizácia Niederösterreich-Werbung spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava organizujú dňa 5. 12. 2013 o 11.00 hod. spoločnú tlačovú konferenciu.

 V rámci cezhraničného projektu DESTINATOUR sa v priebehu rokov 2011 - 2013 zorganizoval cyklus ôsmich odborných stretnutí na území Bratislavského kraja a päť študijných ciest do jednotlivých destinácií cestovného ruchu v Dolnom Rakúsku. Témy workshopov sa stali základom pre obsahové zameranie publikácie „Destinačný manažment cestovného ruchu - pre potreby Bratislavského kraja“.

 Na vybraných slovenských a rakúskych spravodajských i lifestylových portáloch zameraných na oblasť cestovného ruchu prebieha v týchto dňoch bannerová reklamná kampaň, ktorej cieľom je propagácia destinácie Bratislavský región doma i Rakúsku.

 Analýza prináša komplexný pohľad na e-marketingový trh od zadefinovania základných e-marketingových foriem (webové stránky, webové spoločenstvá, webcasting, internetové vyhľadávače, SEO, reklamné systémy) cez opis súčasného dopytu po internetových službách prezentovaného prostredníctvom vybranej vzorky užívateľov na základe realizovaného dotazníkového prieskumu vo vzťahu k elektronickému marketingu.

 O úspechu podujatia Bratislavského kraja a Dolného Rakúska, ktorá sa konala 1. septembra 2013 na zámku Schloss Hof informovali viaceré rakúske média a webové portály.

 Počas mobilnej prezentácie mali návštevníci možnosť navštíviť nový webový portál Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, nakoľko je promo bus vybavený mobilnými obrazovkami a notebookmi s pripojením na internet. Počas prvého víkendu vyjadrili svoj názor v dotazníkovom prieskume respondenti z mestskej časti Ružinov, Stupavy, Malaciek, Svätého Jura a Pezinka.V rámci druhého víkendu hodnotili novú webovú stránku návštevníci z mestskej časti Devínska Nová Ves, Dunajskej Lužnej, Senca, Slovenského Grobu a Modry.

 Revue gastronómie, obchodu a cestovného ruchu informovala o poslednej študijnej ceste cezhraničného projektu Destinatour

 Cezhraničný projekt Destinatour 2013, ktorý upevňuje spoluprácu Bratislavského samosprávneho kraja a Dolného Rakúska v oblasti turizmu, pripravil pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavského kraja počas dvoch uplynulých víkendov mobilnú prezentáciu, počas ktorej sa špeciálne upravený promo-bus zastavil v desiatich obciach a mestách kraja.

 Destinatour – autobus, ktorý prezentoval Krajskú organizáciu cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a úspešnú cezhraničnú spoluprácu Slovenska a Dolného Rakúska mohli domáci ale aj zahraniční návštevníci zhliadnúť na frekventovanom námestí. Pozornosť okoloidúcich pútal promobus počas celého týždňa.

 14. októbra 2013 sa stretli predsedovia regiónov a primátori miest centrope za účelom zhodnotenia implementácie Stratégie 2013+ a prípravy programu v nasledujúcom roku. Po stretnutí Politickej rady zloženej zo zástupcov štyroch krajín centrope – Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rakúska, nasledovala verejná konferencia za účasti politikov a odborníkov, panelové diskusie s poprednými politikmi a expertmi z odvetvia vinohradníctva a vinárstva, turizmu a marketingu, ktoré sa zamerali na rozvoj vinohradníctva a vinárstva v regióne centrope.

 Ďakujeme obyvateľom navštívených miest a obcí - BA - Ružinov, Stupava, Malacky, Svätý Jur, Pezinok, BA - Devínska Nová Ves, Dunajská Lužná, Senec, Slovenský Grob a Modra za milé prijatie, za záujem o "svoj" región, za ochotu zapojiť sa do dotazníkového prieskumu a za odvahu vyskúšať si svoje vedomosti a zručnosti v súťažiach.

 V nedeľňajšie dopoludnie vládla v Slovenskom Grobe dobrá nálada. Obyvatelia obce, ktorá je známa vychýrenou husacinou, lokšami a usporiadávaním husacích hodov a kde má chov husí a kačíc vyše storočnú tradíciu, obstáli vo vedomostných súťažiach a tešili sa z malých darčekov. Hlavná husacia sezóna tu potrvá do decembra.

 V Senci privítal mobilný promobus nádherný slnečný deň a milí súťaženia chtiví návštevníci.

 Šiesty ročník Jablkového hodovania prilákal do Dunajskej Lužnej mnoho návštevníkov. Mobilná prezentácia zaznamenala počas tohto podujatia rekordnú návštevnosť. Milovníci rôznych jablkových produktov si mohli vyskúšať svoje vedomosti o turistických atrakciách Bratislavského kraja ako aj svoju zručnosť pri šúpaní jablka v súťaži o najdlhšiu šupku.

 Mobilná prezentácia cezhraničného projektu DESTINATOUR nemohla vynechať v rámci svojho turné po Bratislavskom regióne miesto, ktoré je symbol spolupráce Dolného Rakúska a Bratislavského kraja - Cyklomost Slobody.

 Aj tento víkend môžete spoznať, ochutnať a zažiť Bratislavský región. Príďte ochutnať regionálne špeciality, spoznať turistické atraktivity svojho okolia a vyskúšať svoje vedomosti v súťažiach.


 
 1 2 3 4 5 6 7 Ďalší Ďalší