Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

 •  Hlavný partner/ Hauptpartner (HP)  
  Bratislavský samosprávny kraj
  Sabinovská 16, 820 05 Bratislava 25
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  Ing. Ivica Matošová
  Tel.: +421 2 4826 4260
 •  Projektový Partner 1/ Projektpartner 1 (PP1)  
  Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
  Horná 20, 900 01 Modra
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  PhDr. Anna Píchová
  Tel.: + 421 (0) 33 643 34 89
 •  Projektový Partner 2/ Projektpartner 2 (PP2)  
  Museumsmanagement Niederösterreich GmbH
  Schlossplatz 1, 3452 Atzenbrugg, Österreich
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  Christa Zahlbruckner MA
  Tel.: +43 (0) 2742 90666 6108
 •  Projektový Partner 3/ Projektpartner 3 (PP3)  
  Kulturvernetzung Niederösterreich
  Mistelbach, Wiedenstraße 2, 2130 Mistelbach
  Büro Waldviertel, Wiener Straße 2 (Kunsthaus), A-3580 Horn
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  Mag. Katka Krejcova
  Tel.: +43 (0) 676 672 1500
 •  Projektový Partner 4/ Projektpartner 4 (PP4)  
  Marktgemeinde Jedenspeingen
  2264 Jedenspeigen, Bahnstraße 2, Österreich
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  Alfred Kridlo
  Tel.: +43 (0) 664 80474 1297
 •  Strategický partner/ Strategischer Partner  
  Malokarpatské múzeum v Pezinku
  M.R. Štefánika 4, Pezinok
  Kontaktná osoba/ Ansprechpartner:
  PhDr. Martin Hrubala, PhD.
  Tel.: +421 (0)33 641 33 47
   

 

 

 Aj napriek zimným mesiacom rekonštrukcia kaštieľa Malokarpatského osvetového strediska v Modre pokračuje. Ukončené boli búracie práce v objekte budovy a v priestoroch záhrady. Aktuálne najviac viditeľné práce prebiehajú na krovoch, pričom krídlo od záhrady je už kompletne hotové a na krídle pod svahom sa pracuje. Pracuje sa už aj na streche od cesty. V interiéroch sa stavajú nové priečky, a priestory sa adaptujú na nové funkčné riešenia. V záhrade kaštieľa bola vykonaná inventarizácia drevín a podaná žiadosť na výrub drevín.

 Sobota 20. októbra 2018 patrila už po štvrtýkrát Dňu otvorených ateliérov. Tento rok sa tohto podujatia, ktoré sa teší stále väčšej obľube, zúčastnilo 30 ateliérov. Verejnosť mohla voľne vstúpiť do tvorivého sveta maliarov, keramikárov, sochárov, grafikov, fotografov, šperkárov a iných umelecky tvorivých ľudí počas celého dňa od 10.00 do 21.00 h. Každý ateliér bol označený maliarskym stojanom s tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru a podľa bulletinu s očíslovaným zoznamom ateliérov a mapkami, sa dala jednoducho nájsť každá adresa.

 Víkend na začiatku októbra už tradične, dokonca je to už 10 rokov, patrí Jablkovému hodovaniu®. V tomto roku sa podujatie uskutočnilo na novom mieste, z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie kaštieľa a záhrady Malokarpatského osvetového strediska v Modre. Svoj dočasný domov našlo Jablkové hodovanie v areály Školskej pivnice Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej. Ani zmena miesta návštevníkov neodradila a priestor sa veľmi rýchlo zaplnil. Okrem jablkových dobrôt, koláčov, umeleckých výrobkov atmosféru doplnil aj koncert country a folk zoskupení, ktoré na tomto podujatí vystupujú v rámci Jablkofestu. Podujatie sa organizuje v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

 Zástupcovia bratislavskej župy v sobotu 8. septembra 2018 slávnostne poklepali základný kameň komplexnej rekonštrukcie Malokarpatského osvetového strediska v Modre, teda záhrady a budovy kaštieľa, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

 V St. Poltene sa v stredu dňa 27. júna 2018 uskutočnilo ďalšie z pracovných stretnutí k projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT).

 Počas posledného týždňa v júni (25. a 26. júna 2018) sa v meste Wiener Neustadt – Centrum pre mládež Triebwerk, konal grafity workshop, organizovaný jedným z projektových partnerov Kulturvernetzung Niederösterreich.

Bratislavský samosprávny kraj podpísal dňa 14.06.2018 Zmluvu o nenávratný finančný príspevok, ktorá do nášho regiónu, ako aj regiónu Dolného Rakúska, prinesie viac ako 3,6 miliónov EUR. Dva kaštiele na oboch stranách hranice prejdú rozsiahlou rekonštrukciou a stanú sa z nich kultúrno-kreatívne centrá. V Bratislavskom samosprávnom kraji tak rekonštrukciou prejde kaštieľ Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

 Dňa 30. mája sa v priestoroch Vinárstva Miroslava Dudu v Modre uskutočnila odborná časť degustácie 41 vzoriek odrôd Frankovky modrej a Zweigeltrebe za účasti slovenských a rakúskych degustátorov. Organizátormi degustácie bolo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Malokarpatská vínna cesta a Obec Jedenspeigen spolu so Spolkom vinárov Jedenspeigen – Sierndorf.

 Hlavným cieľom projektovej aktivity - Digitalizácia je zber kultúrneho materiálu za účelom jeho ochrany. Spracovanie a archivovanie zabezpečí novovytvorené digitalizačné stredisko v Modre, ako aj Museumsmanagement Niederösterreich. Archív bude obsahovať vysokokvalitné skeny a fotografie remeselných výrobkov s dôrazom na keramickú výrobu, vzorkovníky, detaily mestskej a dedinskej architektúry, drobnej sakrálnej architektúry, technických pamiatok digitalizovaných máp, dokumentov, historických fotografií, výšiviek a filmov.

 Organizácia Museummanagement Niederösterreich privítala v svojich priestoroch v meste St. Pölten pracovný tím digitalizácie z Modry. / Das Digitalisierungsteam aus Modra wurde in den Büroräumlichkeiten des Museumsmanagement Niederösterreich in St. Pölten begrüßt.