Blindfriendly Streda 14. 11. 2018 | Meniny má Irma Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Transdanube.Pearls


 

Účastníci deviatich európskych krajín spoločne navštívili Deltu Dunaja a preskúmali potenciál regiónu pre cestovný ruch a udržateľnú mobilitu (Ulm, 16. október 2018) – Približne 40 účastníkov a zástupcov cestovného ruchu a sektoru mobility navštívilo deltu Dunaja v Rumunsku počas študijnej návštevy projektu Transdanube.Pearls, ktorí spoločne preskúmali existujúce služby v oblasti mobility a cestovného ruchu v regióne. Po tejto návšteve nasledovalo partnerské stretnutie, na ktorom boli prezentované prvé úspechy, ako napríklad informačné centrum pre mobilitu v Slovinsku.

 Odbor stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Bratislavského samosprávneho kraja dňa 17.10.2018 zorganizoval verejné prerokovanie štúdií realizovateľnosti k projektu Transdanube.Pearls. Prerokovanie sa uskutočnilo v priestoroch Novej Cvernovky za prítomnosti riaditeľky odboru, projektového tímu Transdanube.Pearls a autorov štúdií realizovateľnosti zo spoločnosti Cykloprojekt s.r.o. Pozvanie prijali zástupcovia dotknutých lokalít z miest a obcí, Krajská organizácia cestovného ruchu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, dopravcovia RegioJet a ZSSK a niektoré občianske združenia.

 Účastníci projektu Transdanube.Pearls z deviatich dunajských krajín prediskutovali na strednodobej konferencii potenciál dunajského regiónu a jeho príležitosti na posilnenie trvalo udržateľnej mobility v cestovnom ruchu.