Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

 • Mgr. Veronika Gálová  
  Projektový partner Bratislavský samosprávny kraj
  Sabinovská č. 12
  Tel.: 02/48264259
 •  Anita Omercevic  
  anažér pre komunikáciu
  Danube Office Ulm/Neu-Ulm
  Tel.: +49 731 880306 18
   

Transdanube.Pearls


 

 Zástupcovia 13 management organizácií pozdĺž Dunaja sa dohodli na založení siete Danube.Pearls (Bratislava, marec 2019) – Dňa 27. februára 2019 spolu 15 partnerov projektu „Danube.Pearls“ navštívilo maďarské mesto Pécs. Cieľom pracovnej návštevy bola predovšetkým vzájomná diskusia partnerov o možnostiach založenia pracovnej siete „Danube.Pearls“. Budúce „Perly na Dunaji“ sa dohodli na spoločnom postupe a potrebných krokoch pre založenie pracovnej siete, v rámci ktorej sa budú venovať otázke udržateľnej mobility v Dunajskom regióne aj po ukončení projektu Transdanube.Pearls.

(Ulm, 29. marec 2018) – Dohromady 40 odborníkov na mobilitu a cestovný ruch navštívilo 21. – 22. marca 2018 chorvátske mesto Vukovar, kde sa zúčastnilo štvrtého stretnutia partnerov projektu Transdanube.Pearls. Počas stretnutia partneri prezentovali prvé úspechy týkajúce sa zavedenia služieb mobility a cestovného ruchu, ktoré zlepšia možnosti návštevníkov cestovať v rámci destinácií a medzi destináciami vlakom, autobusom, bicyklom alebo loďou.

(Ulm, 1. októbra 2017) – 30 partnerov a zainteresovaných strán z odvetvia mobility a cestovného ruchu z 9 európskych krajín sa zúčastnilo nadnárodného školenia v bulharskom meste Silistra, aby sa stali certifikovanými manažérmi udržateľnej mobility. Toto školenie je súčasťou projektu EÚ Transdanube.Pearls a nasledovalo po treťom stretnutí partnerov. Počas tohto stretnutia partneri spoločne schválili konečnú verziu spoločných noriem, ktoré poskytujú základné kritériá na to, aby sa niekto mohol stať členom siete a Pearl.

Rozvoj Siete destinácií („Pearls“), ktorá svojim návštevníkom a obyvateľom ponúka možnosť cestovať a preskúmať dunajský región trvalo udržateľnými dopravnými prostriedkami, podporuje 15 organizácií z 9 európskych krajín pozdĺž Dunaja.

(Ulm, 27. júl 2017) – V rámci projektu EÚ Interreg „Transdanube.Pearls“, medzinárodný tím odborníkov pozostávajúci z odborníkov na video, mobilitu a cestovný ruch, cestoval pozdĺž Dunaja výlučne pomocou trvalo udržateľných dopravných prostriedkov, ako sú autobusy, vlaky, lode a bicykle. Prvú časť cesty s viac ako 10 zastávkami za 11 dní úspešne zakončili v Budapešti. Tím bude na konci augusta pokračovať v ceste trvalo udržateľným spôsobom pozdĺž dolného toku Dunaja, od Budapešti po deltu Dunaja. Cieľom cesty je predviesť existujúce možnosti cestovania pozdĺž Dunaja bez vlastného auta.

Účastníci deviatich európskych krajín spoločne navštívili Deltu Dunaja a preskúmali potenciál regiónu pre cestovný ruch a udržateľnú mobilitu (Ulm, 16. október 2018) – Približne 40 účastníkov a zástupcov cestovného ruchu a sektoru mobility navštívilo deltu Dunaja v Rumunsku počas študijnej návštevy projektu Transdanube.Pearls, ktorí spoločne preskúmali existujúce služby v oblasti mobility a cestovného ruchu v regióne. Po tejto návšteve nasledovalo partnerské stretnutie, na ktorom boli prezentované prvé úspechy, ako napríklad informačné centrum pre mobilitu v Slovinsku.

 Odbor stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Bratislavského samosprávneho kraja dňa 17.10.2018 zorganizoval verejné prerokovanie štúdií realizovateľnosti k projektu Transdanube.Pearls. Prerokovanie sa uskutočnilo v priestoroch Novej Cvernovky za prítomnosti riaditeľky odboru, projektového tímu Transdanube.Pearls a autorov štúdií realizovateľnosti zo spoločnosti Cykloprojekt s.r.o. Pozvanie prijali zástupcovia dotknutých lokalít z miest a obcí, Krajská organizácia cestovného ruchu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, dopravcovia RegioJet a ZSSK a niektoré občianske združenia.

 Účastníci projektu Transdanube.Pearls z deviatich dunajských krajín prediskutovali na strednodobej konferencii potenciál dunajského regiónu a jeho príležitosti na posilnenie trvalo udržateľnej mobility v cestovnom ruchu.